Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-03-05

Estų nugaros sindromas

Publikuota: Ekonominė, finansų, socialinė politika

Šiandien „Verslo žinios” įdėjo mano citatą iš diskusijos ICC Lietuva renginyje. Joje skamba teiginys, kad verta padėkoti estams už tai, kad neretai sudaro mums galimybę pažiūrėti jiems į nugarą, nes kitaip galbūt apskritai taip ir sėdėtume rūpintojėlio poza nieko nedarydami.

Vienas garbus verslo visuomenės narys užklausė kada mes padarysim bent tokius pat žingsnius kaip estai, kad pritrauktumėm užsienio investuotojus. Kaip pavyzdžiai buvo pateikti reinvestuoto pelno neapmokestinimas ir darbo santykių liberalizavimas.

Diskusijoje dalyvavęs Premjeras atsakė, kad mes dirbam į tą pusę, kad pas mus kiti dalykai geriau.

Kadangi aš būtent dėl šių priemonių, kurias estai jau įsidiegė, ne kartą esu siūlęs ir argumentavęs, tai teisintis, kad „darome” arba kad „ne taip pas mus blogai” nematau reikalo.

Žiūrint realybei į akis reikia pripažinti, kad estams neretai žiūrime į nugarą. Ne visada. Ir toli gražu nesakau, kad pas mus viskas blogai, bet Estijoje tikrai daug kas pasiekta investicijų patrauklumo srityje.

Tačiau, vėlgi, žiūrint realybei į akis - mūsų partijose, netgi ir dalyje valdančiųjų dešiniųjų, netrūksta tokių, kurie veiksmais parodo, kad ekonominio reguliavimo skaidrumas ir Lietuvos patrauklumas investicijoms yra penkioliktaeilės reikšmės dalykas.

Kova su alkoholizmu, tikro ar tariamo paveldo tikras ar tariamas saugojimas, tariamas darbuotojų gynimas nuo išnaudojimo, biudžeto surinkimas šiandien pat ar netgi pavydas prioritetuose daug kam yra aukščiau nei Lietuvos patrauklumas investicijoms.

Taigi, užduokime sau klausimą - jei neturėtume galimybės lygintis su estais - kokia būtų mūsų ekonominė politika?.. Bijau, kad gerokai labiau kvepianti sovietmečiu ir gerokai labiau nutolusi nuo tokios, kokios nori investuotojai bei darbštūs, kūrybingi darbuotojai.

Manęs asmeniškai žiūrėjimas į nugaras neįkvepia. Manau, kad turime ir galime būti pirmi. Gal tuomet mūsų nugaros ką nors įkvėps. Tačiau jei daliai žmonių tik priekyje šmėžuojanti nugara yra argumentas priimti logiškus sprendimus, tai tuomet - ačiū tau, kaimyne.

Patiko (0)


Atgal į: Estų nugaros sindromas