Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-03-31

Žiniasklaidinis rūpestis dėl tariamų problemų

Publikuota: Valdžios atvirumas

Rašau šį kartą apie tai, kas man atrodo nelabai svarbu - ką valstybės tarnautojai veikia ne darbo metu. Rašau tik todėl, kad kiek pabodo Seimo audito komiteto pirmininkės nuolatiniai vieši baksnojimai į žmones, kurie šalia valstybės tarnybos, tarkime, dėsto vienoje ar kitoje mokykloje.

Cituoju Komiteto pirmininkę iš jos paskutinio komentaro kaip jis pateiktas „Lietuvos žiniose”: „Parlamentarė  L. Graužinienė mano, kad jeigu ministerijos tarnautojai tinkamai atlieka pareigas, laisvo laiko skaityti paskaitas ar dirbti privačioje bendrovėje turėtų nelikti. „Kol ministrai man neįrodys kitaip, niekada nepatikėsiu, kad tie darbuotojai, kuriems išduoti leidimai užsiimti kita veikla, atidirba už ne darbo vietoje praleistas valandas. Leidimai išrašomi lengva ranka, formaliai. Tai yra masinis reiškinys. Esu įsitikinusi, kad jokios kontrolės nėra. Tiesiog sutvarkomi formalumai, įvykdoma, ko reikalauja įstatymas, ir tiek”, - LŽ sakė parlamentarė.”

Teisingumo ministerijoje yra aštuoni žmonės, kurie dėsto. Visi jie turi tam leidimus ir suderintus darbo grafikus, jei tenka dėstyti darbo dienos metu. Nei lengva ranka, nei formaliai tie leidimai yra pasirašomi, tačiau nežinau kaip turėčiau tai įrodyti…

Galiausiai esu įsitikinęs, kad efektyvus mokesčių mokėtojų lėšų panaudojimas yra susijęs su rezultatų išreikalavimu už gautą atlyginimą, o ne sėdėjimu savo kabinete nuo aštuntos iki penktos valandos. Būtent tam ir skiriu daugiausiai savo dėmesio, o ne patikrinimams ar kūrybinį darbą dirbantis žmogus nepavėluoja į darbą keliomis minutėmis. Galiausiai darbo laiko lankstumas yra tai, kas gali padėti pasiekti geresnių rezultatų tiek privačiame, tiek valdiškame darbe.

Ministerijose (t.y., politiką formuojančiose institucijose) turi dirbti kūrybingi žmonės. Kūrybingam žmogui neretai svarbu neužsidaryti vienoje veikloje. Šia prasme bent jau dėstymas yra tai, ką dažniau laikyčiau privalumu nei trūkumu.

Ir dar kartą pabrėžiu - manau, kad audito pagrindinė funkcija yra ne stovėti su laikrodžiu ir minutė į minutę matuoti darbo laiką (o juo labiau kabinėtis prie to, kad žmogus dirba „ne tuo laiku”). Audito funkcija yra žiūrėti, kad mokesčių mokėtojų lėšos būtų leidžiamos tikslingai ir efektyviai.

Patiko (0)


Atgal į: Žiniasklaidinis rūpestis dėl tariamų problemų