BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atsakymai į tai, kas rūpi

 

Penktadienį turėjau puikią progą atsakyti į visus rūpimus klausimus delfi.lt portalo skaitytojams. Klausimų sulaukiau iš tiesų nemažai, tačiau nespėjau į juos visus atsakyti. Dalį jų galite rasti delfi.lt konferencijų skiltyje, o dar dalį atsakymų pateiksiu čia. Taigi, dalinuosi.

Ignas: Korupcija Lietuvoje. Kaip, jūsų nuomone, ji stipriai yra įsivešėjusi, kiek pastangų ir laiko prireiks su ja kovojant ir ką ši vyriausybė daro bei yra pajėgi padaryti, kad korupcijos liktų kuo mažiau?

Manau, kad gyvename savotiškame paradokse. Esu įsitikinęs, kad daugelis žmonių netgi korupcijos pažeistose srityse yra sąžiningi. Tačiau korupcija sudėtinga  tuo, kad ji apeina sąžiningus žmones, ir, radusi kokį judošių visą sistemą padaro korumpuotą. Bet kokiu atveju korupcijos yra daug daugiau nei turėtų būti. Kita vertus, džiaugiuosi prisidėdamas prie realaus korupcijos mažinimo kalėjimuose, teismuose, viešuosiuose pirkimuose, ir kitur.

Mazvydas: Laba diena Mr. Teisingumo Ministre,  kaip galėtumėte įvardinti Laisvosios rinkos instituto veikla? Aš tiesą sakant, matau tiktai fiktyvumą, korupciją.

Gerbiamas Mažvydai. Aš didžiuojuosi, kad ilgą laiką dirbau Institute, ir galiu paliudyti, kad tai turbūt viena skaidriausiai veikiančių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje.  Manau, kad Institutas įnešė, ir tikiuosi dar įneš daug svaraus indėlio į kokybiškesnę viešą diskusiją apie ekonominę politiką bei ekonomikos suvokimą bendrai.

Valdas: Kiek tiesos tame gande, kad tą dieną kai žuvo Andrius Ūsas jūs jį matėt?

Tiesa tik ta, kad kai sužinojau iš žiniasklaidos apie Ūso mirtį, tada atlikau savo pareigą paliudyti teisėsaugos pareigūnams, kad važiuodamas keliu į savo sodybą mačiau žmogų ant keturračio motociklo, kuris buvo panašus į žiniasklaidoje skelbiamose nuotraukose užfiksuotą keturratį. Beje, man labai gaila, kad laikraštis, kuris pirmas iš prokuratūros sužinojo apie mano liudijimą, kiek man žinoma, sąmoningai mano teiginius „pakoreagavo”, ir dėl to sukėlė visą eilę spekuliacijų.

Ignas: Norėčiau paklausti jūsų, kaip Teisingumo ministro nuomonės. Kodėl, jūsų nuomone, stringa tokie procesai kaip V.Uspaskicho bylos, Komskių kontrabandos istorija. Ar valstybė pajėgi padaryti tam galą? Ar mūsų teisinis aparatas pernelyg silpnas? Juk vis dėlto galimai kalti žmonės niekieno netrukdomi pakankamai ilgus metus jau po suabejojimo jų sąžine eina atsakingas pareigas.

Tikrai negalėčiau pasakyti už visas bylas, ar kažką apibendrinto teigti, tačiau esu įsitikinęs, kad senaties eigos sustabdymas imuniteto turėjimo laikotarpiu būtų neblogas sprendimas bent jau dėl dalies bylų.

Borka: Ar skaitai delfyje atsiliepimus apie save? Ką apie tai galvoji?

Kartais paskaitau ir vis pagalvoju, kad gal ir neverta, nes pykčio juose visgi per daug. O po to vėl paskaitau J

Tomas: Laba diena, norėčiau paklausti, kas sunkiausia Jūsų darbe? Ar nepavargstate nuo nuolatinės kritikos ir daugelio žmonių nepakantumo? Ne paslaptis, kad Vyriausybes veiklą daugelis vertina labai kritiškai ir bet koks sprendimas sulaukia pasipriešinimo iš įvairių interesų grupių.

Gerbiamas Tomai, kritika kartais yra postūmis į priekį, bet nepagrįstos kritikos tikrai yra irgi labai daug. Be abejo tai vargina, tačiau kita vertus per ilgą dalyvavimo viešajame gyvenime patirtį nebesu labai pažeidžiamas šiuo atžvilgiu. Bent jau man padeda ir žinojimas, kad galiausiai turi likti ištikimas tiesai, ir geriau būti kritikuojamam kitų ir žinoti, kad esi teisus, negu atvirkščiai. O darbe sunkiausia tai, kad didelė dalis sumanymų nejuda taip greitai, kaip to norėtųsi dėl ir objektyvių aplinkybių, ir subjektyvių faktorių (pavyzdžiui, konstruktyvumo ir geranoriškumo stokos mūsų politikoje).

Realybe: Sveiki. Visąlaik norėjau sužinoti kuo skiriasi teisingumo ministras nuo vidaus reikalų ministro?

Kompetencija yra gana aiškiai atskirta. Tačiau kita vertus iš tiesų kai kuriose šalyse abiem reikalais rūpinasi vienas ministras ir tai turi daug privalumų.

Ignas: Sveiki. Ar nemanote, jog jūsų gana aktyviai propaguojami libertarizmo principai yra atgyvenę, pernelyg mažai paremti sėkmės pavyzdžiais bei kitais faktais ir Europos valstybėse, kurioms pavyko sukurti gerovę, nėra taikomi, nes kuria socialinę nelygybę? Galų gale kas lėmė tai, kad tapote, ko gera, vienu iš nedaugelio tikrų libertarų (klasikinių liberalų) Lietuvoje?

Gerbiamas Ignai, jei taip manyčiau, tai nebūčiau liberalas. Iš tiesų man labai keista, kad viešoje erdvėje yra tiek daug teigiančių, kad liberalizmas atgyveno, kai tuo tarpu realiai taip teigiantieji pasiūlo ne ką kitą, bet sistemą, kuri buvo iki jo, ir kuri paremta totaliniu ekonominiu reguliavimu, pasirinktinai taikomomis žmogaus teisėmis, žmonių klasifikavimu pagal tam tikrus požymius ir atitinkamai skirtingų teisių suteikimu toms žmonių grupėms ir pan. O lėmė mano pažiūras išsilavinimas. Tiesiog skaičiau daug gerų knygų ir daug apie tai mąsčiau. 

 IK: Ačiū, Ministre, už nuostabų darbą, deja, Jūsų vieno pastangų nepakanka norint sukurti teisinę valstybę…

Jaučiuosi pervertintas, bet labai ačiū. Tokie komentarai, neslėpsiu, padrąsina ir įkvepia.

Ogis: Ar tiesa, kad Tadas Baltuška yra Jūsų giminaitis ir tik dėl to ribotų gabumų jaunuolis gali išsidirbinėti Šiaulių VGTP kiek tik nori?

Netiesa. Apskritai į šį klausimą noriu atsakyti tik todėl, kad labai stebiuosi, kiek Lietuvos žmonės netiki, kad kas nors Lietuvoje gali vykti normaliai, t.y., skaidriai, teisingai, be protekcijų. Pavyzdžiui, vieno konkurso į tardymo izoliatorių metu, pasak anoniminių komentatorių, pasirodo, aš sugebėjau iškart proteguoti visus keturis konkurso dalyvius… Iki šiol stebiuosi, kad yra tiek daug žmonių, kurie tuo, atrodo, niekada nepatikės. Beje, jei turite konkrečių pastabų dėl bet kurio pareigūno darbo, kviečiu jomis pasidalinti.

Anupras: Paaiškinkite man tokį dalyką: vienas pilietis nuvarė supuvusį kadetą tai gavo 4 m „poilsio”, o vienas kaimynas mūsų kaime nužudė sugėrovą tai jam teismas skyrė tik 7 m. Nejaugi gyvybė ne daugiau už išklerusį automobilį, kad bausmės tik vos 3 m skiriasi?

Gerbiamas Anuprai, byloje turbūt yra daug aplinkybių, todėl tikrai joks politikas neturėtų sau leisti komentuoti taip be pilnos medžiagos. Tai gali būti susiję su tuo, kelintą kartą teistas žmogus, ar jis prisipažino, ar buvo kitų lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių ir pan.

Ruta: Vakar buvo kalbama apie medicinos darbuotojų atlyginimų kėlimą nuo liepos 1 d. Ar numatoma kelti ir įkalinimo įstaigų medicinos darbuotojų atlyginimus?

Tikrai taip. Tai yra absoliučiai būtina. Nepateisinama, kad sunkesnėmis sąlygomis dirbantys medikai šiandien gauna mažiau už kitus medikus.

Smilte: Dar norėjau Jūsų pasiteirauti, ką Jūs nuveikėte būdamas ministru?

Laukiau šio klausimo. Nuveikiau mažiau nei tikėjausi, bet yra kuo ir pasigirti.

Jau beveik metus galioja Viešojo administravimo įstatymas, kuris suteikia naujas galimybes verslui apsiginti nuo netinkamos institucijų veiklos bei leidžia vykdyti tolimesnę verslo priežiūros reformą priežiūros efektyvumo ir draugiškumo verslui link.

Jau minėtas administracinis nurodymas, kuris nuo šių metų sausio pirmos dienos nepiktybiniams administraciniams (tarkime kelių eismo taisyklių) pažeidėjams leidžia sumokėti baudą išvengiant ilgų nereikalingų procedūrų, nuo jų apsaugodamas ir teisėsaugą.

Pasistūmėjo reikalai registrų srityje. Pavyzdžiui, modernizuojamas nekilnojamojo turto, juridinių asmenų registras, kuris jau leidžia taupyti lėšas ir laiką visiems.

Lietuvoje padaugėjo viešumo - mano iniciatyva Vyriausybėje rengiami teisės aktų projektai tapo vieši, pirmasis nuo savęs pradėjau viešųjų pirkimų viešumo kampaniją, kai nebeįmanoma paslėpti kas, kada, iš ko, už kiek pirkta.

Vyksta sisteminė laisvės atėmimo įstaigų pertvarką siekiant efektyvesnės bausmių sistemos ir elementariai daugiau tvarkos joje.

Kai kurie darbai nors ir nėra labai sisteminiai, tačiau didžiuojuosi, kad jie padaryti ir duoda puikų rezultatą. Pavyzdžiui, ilgai buvo diskutuojama dėl gyvybės langelių įteisinimo. Po mano iniciatyva išsiuntinėto aplinkraščio pagaliau buvo suvokta, kad niekas išskyrus pokyčių baimę jų steigti nedraudžia. O juk tai padėjo išsaugoti realias kūdikių gyvybes.

Galiausiai paminėčiau ir tai, kad nors ir turėdami tik tris ministrų portfelius, kartu su Liberalų Sąjūdžio kolegomis giname laisvės vertybes priimant sprendimus Vyriausybėje. Tikrai ne visada tai pavyksta, tačiau mūsų juk tik trys.

Virgis: Labas. Turiu klausima teisingumo ministrui apie teisingumą. Anąmet buvo pradėta 160 ikiteisminių tyrimų dėl nesantaikos kurstymo…na pasakysiu taip-žmonės internete gėjus pravardžiavo, siūlė čigonus vyti lauk, žydus darkart šaudyt ar kunigus pedofilais vadino…žinot, nei vienas komentaras manęs nesudomino ir neprivertė mušti gėjų, šaudyt žydų ir panašiai, bet tiems komentatoriams buvo skirtos tūkstantinės baudos ir atimti kompiuteriai. O štai Tomaševskis mane ir visus lietuvius įsiutino, bet prokurorai nemato jo pasakymuose nusikalstamos veiklos pagal 170 straipsnį. Kaip tai nemato, jei visa Lietuva įsiutinta? Kur čia teisingumas?

Gerbiamas Virgi, man irgi labai nepatiko Jūsų minimi pono Tomaševskio pastebėjimai. Apskritai esu nusivylęs radikalizmo stiprėjimu Lietuvoje. Tačiau ne kiekvienas dalykas, kuris yra nepriimtinas, turi būti baudžiamas baudžiamąja tvarka. Tikiuosi, kad p. Tomaševskio veiklą įvertins ir jo rinkėjai, šalininkai, kurie turėtų suprasti, kad toks kelias niekur neveda.

Saulinas: Kokius pagrindinius darbus galėtumėte įvardinti, kuriuos dar planuojate nuveikti iki kadencijos pabaigos?

Darbų liko tikrai nemažai. Pagrindinius išskirčiau šiuos:

Padaryti, kad teismai dirbtų efektyviau ir patogiau žmogui, teisingiau. Tam turi būti priimta visa eilė papildomų mano siūlomų priemonių (teismų darbo elektronizavimas, biurokratizmo pašalinimas iš teismų, komercinio arbitražo modernizavimas ir kita).

Modernizuota bausmių sistema siekiant, kad ji užtikrintų didesnį saugumą, t.y., kad atlikęs bausmę žmogus būtų labiau nei šiandien atgrasintas nuo nusikalstamo kelio ir nukreiptas į sąžiningą kelią.

Modernizuoti įvairūs registrai, kurie leistų reikalus tvarkytis greičiau, pigiau, patogiau. Dalis dalykų jau padaryta (turiu galvoje pirmiausiai juridinių asmenų registravimą), dalis greit bus užbaigta, o dėl dalies dar reikės įstatyminių sprendimų (pavyzdžiui, gimimų, mirties ir kitų liudijimų elektronizavimas).

Taip pat tikiuosi, kad bus priimtas parengtas naujas Administracinių nusižengimų kodeksas, kuris pakeis dar nuo sovietmečio galiojantį kodeksą.

Klausimas: Kada pasibaigs sovietinio pobūdžio žmonių gąsdinimai ir teismai už komentaruose išsakytą nuomonę?

Kiek man žinoma, teismai vyksta tik dėl įžeidimų, šmeižto ar neapykantos propagavimo. Nežinau ar tai galima vadinti sovietiniu dalyku, tačiau jei manote, kad balansas yra pažeistas, prašau netylėti ir konkrečias pastabas teikti arba Seimui per atskirus Seimo narius, arba galima ir man kaip teisingumo ministrui.

zuikis007: Ar turite hobį?

Taip, turiu. Mėgstu meistrauti, gaminti valgį, intelektualias diskusijas. Taip pat mano pomėgis yra klanų turizmas ir bendrai keliavimas gamtoje (kartais tai dabar vadinama ekoturizmu), tačiau pastarajam pomėgiui šiuo metu nelabai daug laiko begaliu skirti.

Smilte: Norėčiau paklausti, kokios yra numatytos priemonės panaudoti, kad būtų suvaldyta korupcija teisingumo sistemoje?

Viešumas, asmeninė atsakomybė, atskaitomybė, protingos procedūrinės taisyklės yra tie receptai, kurie padės. Visose srityse yra vykdomi rimti pokyčiai, apie dalį iš jų jau minėjau.

J.M. ir V.M.: Ar mes gyvename teisinėje Valstybėje, jeigu šiandieninė valdžia Konstitucinio Teismo sprendimą, kad pensijų senatvės pensininkams sumažinimas prieštarauja LR Konstitucijai, laiko „niekiniu”, o tokį pat sprendimą kitai piliečių kategorijai (neįvardinsime) šventai vykdo?Ar galima sveiku protu suvokti, kad pensijų atstatymui reikia rengti Įstatymus iki 2011 m. spalio pabaigos (t. y. daugiau nei metai), ar čia paslėpti kiti tikslai? Ar senatvės pensininkams, valdžios jau ciniškai vadinamiems „išlaikytiniais” negalioja LR Konstitucija? Tai kaip mūsuose su tuo Teisingumu, tariamu ir tikru?? Dėkojame.

Ačiū už klausimą. Atsiprašau visų pensininkų, valstybės tarnautojų ir kitų, kuriems krizės metu buvo sumažintos pensijos, išmokos ar darbo užmokestis. Tačiau visi žinome kokia yra Lietuvos finansinė situacija. Net iš šiandieninių sumažintų pensijų kas dešimtas litas yra skolintas, o skolas reiks grąžinti ateityje. Galiu atsakingai pasakyti, kad be šių ir kitų taupymo priemonių Lietuvą būtų ištikusi dalia, ne geresnė nei Graikijos, kitaip tariant - finansinis krachas, dėl kurio pensijos apskritai būtų gal net nustotos mokėti nes paprasčiausiai nebūtų iš ko. Noriu pabrėžti, kad viskas, kas daroma yra daroma prisilaikant įstatymų ir Konstitucijos.

Danas: Kodėl nepasmerkėte kosmopolitų, kad Kaune jie strypais mušė patriotą mokslininką?

Gerbiamas Danai, naudodamasis proga tikrai noriu pasmerkti visus, kurie naudoja smurtą ar kursto jį naudoti ar sąmoningai provokuoja jį naudoti.

Robertas: 1.Noriu Jūsų pasiteirauti kodėl nuteistiems negalima turėti vienpusio ( t.y. tokia funkcija kai gali gauti informaciją bet nieko išsiųst negali) interneto? Jei būtų internetas galėtų kaliniai mokytis ir taip plėsti savo akiratį. 2. Kodėl nutiestam pusbroliui programuotojui negalima perduoti kompiuterio? Juk jo žinios per 3,5 m. nuplauks per nieką, o praradęs kvalifikaciją tai bus jam dar didesnė pagunda daryti naujus nusikaltimus ir taip gaunasi užburtas ratas. Be to turėdamas kompiuterį jis galėtų uždarbiauti ir taip nepelnytų „išlaikytinio” etiketės.

Gerbiamas Robertai, pagal dabartines taisykles kompiuteriai nėra priskiriami prie draudžiamų daiktų, todėl nežinau dėl kokių priežasčių ši teisė nebuvo suteikta. Parašykite Teisingumo ministerijai konkrečiai, tuomet galėsiu atsakyti. Dėl vienpusio ryšio jūs esate teisus. Mes svarstome tokią galimybę. Tačiau tai kainuoja, yra įvairių techninių, infrastruktūros apribojimų, todėl galutinio atsakymo kol kas nesu pasiruošęs duoti.

jonas: Kodėl tamsta taip nekenčiate lietuvių, lietuviškumo? Ar priskiriate save agresyviems kosmopolitams? Kodėl finansuojate lenkų universitetą kuris nori rengti specialistus lenkų autonomijai? Lietuviškiems - kas lieka? Kodėl reikalaujate lenkų abėcėlės įvedimo? Juk tai konfliktas dešimtmečiams. Ar lietuviai žino lenkų abėcėlę? Gal pradėkite nuo lenkų abėcėlės mokymo Lietuvoje?

Gerbiamas Jonai, aš apskritai savęs nepriskiriu kosmopolitams. Lietuva yra mano Tėvynė, esu, tikiuosi, kaip ir jūs jos patriotas ir niekur iš čia nesiruošiu keltis, o kaip tik dirbti ir gyventi mūsų puikioje šalyje. Noriu patikslinti, kad pavardžių rašymas ne tik lietuviškos abėcėlės, bet ir kitomis lotyniškomis raidėmis užtikrintų visų mūsų bendrapiliečių teises, taikų sugyvenimą ir nei kiek neprieštarautų nei viešajai tvarkai, nei patriotiškumui.

Gerbiamieji, dabar jau tikrai nebegaliu spėti atsakyti į visus likusius klausimus. Jei kas tikrai aktualaus, prašau kreiptis į mane tiesiogiai visais galimais kanalais ir mielai Jums atsakysiu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (110) | “Atsakymai į tai, kas rūpi”

 1.   aš rašo:

  Koks jusu atsakymas butu Forbes leidejui, kuris teigia, jog Lietuvoje sudetinga isisteigti ir pradeti versla, beto daug kainuoja? Su kuo pilnai sutinku.
  http://m.15min.lt/id/pinigai/lietuvos-naujienos/forbes-redaktorius-lietuva-turetu-supaprastinti-verslo-steigimo-proceduras-194-148106

 2.   aš rašo:

  Ar nemanote, kad sudetingos verslo salygos, itakoja jaunuolius jau mokyklos suole svajoti apie valstybes tarnautojo vieta ir butent todel toks mazas procentas versliu zmoniu Lietuvoje?
  Kiek yra tiesos teiginyje, jog per sios vyriausybes valdymo metus, galutinai buvo suzlugdytas smulkus verslas?

 3.   Džingirdas Vitkus rašo:

  Sveiki, ministre.

  LR Konstitucijos 7-ame straipsnyje daugiau nei dešimt metų trūksta kablelio — tarp žodžių „aktas“ ir „priešingas“ (išplėstinis būdvardinis pažyminys po pažymimojo žodžio).

  Rašiau į Seimo kanceliariją ( http://50000.lt/del-konstitucijos-pakeitimo-110117 ), atsakymas: „sumanymą keisti ar papildyti Lietuvos Respublikos Konstituciją turi teisę pateikti Seimui ne mažesnė kaip 1/4 visų Seimo narių grupė arba ne mažiau kaip 300 tūkstančių rinkėjų“.

  Panašu, kad „tarnybinio bendradarbiavimo, efektyvumo, subsidiarumo ir „vieno langelio““ principų savo darbe minėtos institucijos darbuotojai dar neįdiegė.

  Tad GAL JŪS ASMENIŠKAI PASIRŪPINTUMĖTE, KAD TRŪKSTAMAS KABLELIS TIESIOG BŪTŲ ĮSEGTAS PRIIMANT NAUJAUSIĄ KONSTITUCIJOS PATAISĄ?

  Manau, tol, kol akivaizdžią klaidą pagrindiniame valstybės įstatyme bus oficialiai siūloma taisyti renkant 300000 piliečių parašus, Lietuvoje nerealu tikėtis esminės pažangos kovoje prieš tokias esmines negeroves kaip, pavyzdžiui, korupcija.

  Labai lauksiu vienokio ar kitokio Jūsų atsakymo komentaru ar el. paštu

 4.   Marius rašo:

  Gerbiamas ministre, turiu ir aš vieną klausimą. Tiksliau tai net prieštaravimas. Nesuprantu kodėl norite iškelti iš miestų tardymo izoliatorius? Juk tokia idėja jau buvo anksčiau iškelta, kai teisingumo ministru buvo darbo partijos atstovas P. Baguška - tuomet įtarinėta kad idėja palanki nekilnojamojo turo agentūroms kurios nusižiūrėjo Lukiškes. Idėja be to absurdiška - juk ir taip trūksta lėšų policijai. Juk iškėlus tardymo izoliatorius už miesto transportavimo išlaidos iš tardymo izoliatorių į teismus žymiai išaugs. Tai kokia prasmė? Apskritai dešimtys metų tokia tvarka puikia veikia, kam griauti tai kas funkcionuoja? Argumentai girdi tardymo izoliatoriams ne vieta miestuose yra absurdiška, net Vienoje miesto centre yra kalėjimas. Juk niekas nekeičia to kas ir taip veikia. Jūsų vietoje dviračio neišradinėčiau.

 5.   dundukas rašo:

  as irgi turiu klausima .. kur isleisit padidinta ministro atlyginima?.. :)

 6.   dundukas rašo:

  isrinktiesiems krize baigesi anksciau.. nei mums mirtingiesiems..
  nebereikalo valdzia trimituoja jog krize tik musu galvose.. o ne ju kisenese.. ;)

 7.   Remigijus Šimašius rašo:

  Sveiki,

  anonimui “aš” noriu pasakyti, kad tikrai ne verslo pradžios snkumas turbūt skatina svajoti apie valstybės tarnybą, tačiau verslo pradžia turi būti lengvesnė. Parašysiu apie tai kiek vėliau, nes yra ir realių žingsnių jau daroma, ir dar bus naujienų daugiau, ir yra naujų idėjų.

  Gerbiamas Mariau,

  Jūs visisškai teisus, akd transporto kaštai svarbu, tačiau noriu pažymėti, kad vien tiesioginiai Viešojo saugumo transportavimo tarnybos kaštai dėl kalėjimų pertvarkos epr metus sumažėtų per 1 mln. litų, nekalbant apie kitus sutaupymus (pavyzdžiui, kai iš Klaipėdos tyrėjai važiuoja pas suimtuosius į Šiaulius). Suvokdami, kad transporto kaštai yra svarbūs, tardymo izoliatorių ir nenumatome iškelti į užkampius, o į lengvai ir greitai pasiekiamus priemiestinius rajonus, kur nukakti nebūtų toliau arba bent nedaug toliau, o ir nebūtų tokių problemų kaip kad, pvz. parkavimas. Tačiau svarbiausia tai, kad vietoje trijų tardymo izoliatorių būtų penki, esantys šalia pataisos namų skirtinguose regionuose.

  Dunduk,

  ačiū žiniasklaidai kad mane informavo apie 12 litų išaugusį atlyginimą šiais metais. Kaip suprantu, auga mano stažas valstybės tarnyboje, auga ir atlyginimas. Puiki iliustracija valstybės tarnybos lankstumui, lengvam mobilumui tarp privataus ir valstybinio sektoriaus… Čia jau aš ironizuoju.

  Remigijus

 8.   aš rašo:

  Nekantriai lauksiu jusu pamastymu!
  O dabar prie to pacio, kodel internetinis registravimas, kuris turejo palengvinti steigimasi, pilnas ivairiausiu apribojimu ir nera toks patrauklus, kaip skelbta?
  Pvz. kodel registruojant internetu, reikia pirkti sertifikata uz 130 o negalima isisteigti per elektronine bankininkyste, tuo paciu atliekant pavedima uz isteigima?

 9.   aš rašo:

  Ir prie to pacio, kodel steigiant internetu, turi rezervuoti laikina pavadinima, jeigu viskas vyksta realiu laiku? (online)
  Kiek yra tiesos tame, jog juridiniu asmenu teisymas nukopijuotas nu UK, ir kodel kazkas kitas (valdzia) o ne steigejas turi nuspresti, koks turi buti tavo istatinis kapitalas?
  UK - 1 svaras,
  Lietuva - 10 tukst. litu.

 10.   dundukas rašo:

  patinka tokia valdzia, kuri apie savo algos dydi suzino is spaudos.. :)
  bet juk laimigi pinigu, neskaiciuoja ;)
  dar karta isitikinau, kad laimingiausi.. valdzioje…

 11.   dundukas rašo:

  patinka tokia valdzia, kuri apie savo algos dydi suzino is spaudos.. :)
  bet juk laimigi pinigu, neskaiciuoja ;)
  dar karta isitikinau, kad laimingiausi.. valdzioje..

 12.   aaa rašo:

  “šiandieninė valdžia Konstitucinio Teismo sprendimą, kad pensijų senatvės pensininkams sumažinimas prieštarauja LR Konstitucijai, laiko „niekiniu”, o

  tokį pat sprendimą kitai piliečių kategorijai (neįvardinsime) šventai vykdo?”

  Ačiū už klausimą. Atsiprašau visų pensininkų, valstybės tarnautojų ir kitų, kuriems krizės metu buvo sumažintos pensijos, išmokos ar darbo užmokestis. Tačiau visi žinome kokia yra Lietuvos finansinė situacija. Net iš šiandieninių sumažintų pensijų kas dešimtas litas yra skolintas, o skolas reiks grąžinti ateityje. Galiu atsakingai pasakyti, kad be šių ir kitų taupymo priemonių Lietuvą būtų ištikusi dalia, ne geresnė nei Graikijos, kitaip tariant - finansinis krachas, dėl kurio pensijos apskritai būtų gal net nustotos mokėti nes paprasčiausiai nebūtų iš ko. Noriu pabrėžti, kad viskas, kas daroma yra daroma prisilaikant įstatymų ir Konstitucijos.

  Remigijau, ar pats suprantate, ką parašėte? Buvau apie jus geresnės nuomonės… Paistot apie Graikiją, krizes.. BET KLAUSIMAS JUK NE APIE TAI BUVO..

 13.   dundukas rašo:

  nu ka apie laimingus zmones jau pakalbejom.. laikas pakalbeti apie maziau laimingus.. apie tuos kur piketavo siandien prie ministerijos, reikalaudami padidinti minimuma.. kai pagalvoji kiek nedaug reikia zmogui iki pilnos laimes ;)
  tai va isvadinsit mane liberalu, bet jokiu cia MMA didinimu..
  jei tik jus zinotumet kiek istiesu lietuvoj kainuoja darbo vietos sukurimas.. nebutumet toki kategoriski.
  norit geru algu,eikit dirbti teisingumo ministru;)

 14.   hadrian rašo:

  “Gerbiamas Ignai, jei taip manyčiau, tai nebūčiau liberalas. Iš tiesų man labai keista, kad viešoje erdvėje yra tiek daug teigiančių, kad liberalizmas atgyveno”

  Ar mes čia kalbame apie liberalizmą ar apie libertarizmą? Nes klausimas buvo apie libertarizmą, o atsakymas apie liberalizmą - ar aš kažką praleidau?

 15.   Marius rašo:

  Gerbimas, Ministre, nesutinku. Nesutinku, su tardymo izoliatorių iškėlimu iš miestų. 100 metų tokia tvarka yra ir jūs ją norite sugriauti. Ir nesuprantu kodėl. Jūsų atsakymas netinka, nes viską suvėlėtė į krūvą. Pabandysiu paaiškinti. Noriu, kad mane suprastumėte. Konkrečiai, reikia ne Šiaulių izoliatorių iškelti, o Klaipėdoje pačiame mieste pastatyti naują! Negi statysite pusiaukelėje? Juk tardymo izoliatorių paskirtis yra laikyti įtariamuosius iki teismo, kad nedarytų įtakos nukentėjusiems? Taip? Taip! Taigi jie ir turi būti laikomi arčiau tų prokuratūrų, teismų kur juos apklausinės ir teis (jei teis). Galiu rašyti konkrečiai, pavyzdžiui Lukiškių tardymo izoliatorius, ar minėtas Šiaulių tardymo izoliatoriaus iškėlimas iš miesto transportavimo išlaidas tik padidins! Iš miesto centro iškėlus į užmiestį, ar priemiestį Šiaulių atveju užmiestis yra už 5 km nuo dabartinės vietos, Vilniaus - 15 km. Dabar gi iš Lukiškių teismai yra pasiekiami 1-5 km spinduliu, iš Šiaulių 1-2 km spinduliu. Iškėlus kitur sąnaudos didėja. Tarkim, dabar atstumas yra 1 km iki teismo, iškėlus bus 5 km, transportavimo sąnaudos išauga 5 kartus. Tai kur čia logika? Antra, man nepatinka nusistovėjusių erdvių griovimas, Lukiškės yra jau visų priprasta erdvė, jau net frazė “uždaryti į Lukiškes” yra įėjusi į kalbą. Sutinku, kad kalėjimus reiktų iškelti iš miestų, deja prilipdomi tardymo izoliatoriai. Ir šia idėja nori pasinaudoti visokie nekilnojamojo turto vertelgos, o valstybei kokia iš to nauda? Nematau.

 16.   Nespekuliuoju rašo:

  Remigijau, o jus nepazistat Uso draugo banko vadovo, kuris jam keturrati pardave?

 17.   Nespekuliuoju rašo:

  “Taip pat mano pomėgis yra klanų turizmas”

  :)))

 18.   Jurgita rašo:

  Ministre, kokia jusu nuomone apie Valstybes kontroles atlikta audita, socialines paramos srityje? Ar teisinga tai, jog zmogus turi atstoveti darbo birzoje 6 men. tam, kad galetu gauti socialine parama? Vadinasi 6 men. seima praradusi pajamas, pasmerkta skursti, ar tai teisinga ir zmogiska?

  Jurgita

 19.   Hmm rašo:

  Gerbiamas ministre, va Jūs giriatės, kad dirbote LLRI ir net savo veikloje TM dažnai neiškenčiate nepropagavęs laisvos rinkos idėjų ir požiūrio. Bet kaip Jums atrodo, ar 1991 m. AT pirmininko V.Landsbergio pasirašyti valstybinio turto ir žemės ūkio bendrovių privatizavimo įstatymai nebuvo įtakoti tais pačiais metais įkurto LLRI poveikyje? juk AT pirmininkas tikrai neturėjo įgaliojimų spręsti tokius dalykus? Jo įgaliojimai buvo paruošti rinkimus į pirmąjį seimą. Kaip Jūsų požiūriu Lietuvos valstybinio turto ir žemės ūkio bendrovių privatizavimas paveikė Lietuvos ekonomiką? Juk > 0,5 mln žmonių buvo išmesta į gatvę dėl likviduotų darbo vietų. Ir kaip dabar, nelikus ekonomikos struktūroje didžiausių gamintojų turime masinę emigraciją, atsilikusią, nors ir dotuojamą EK ekonomiką, kuri dar prasiskolinusi > 35 mlrd litų. Ar tai nėra pasekmė ištisų pramonės šakų likvidavimo? Juk laisvosios rinkos teorija praktiškai naudinga stiprios ekonomikos šalims, jų ekspansijai silpnų šalių atžvilgiu plėsti (ekonominei okupacijai). Tuo labiau po paskutinės ekonominės krizės ši teorija sukritikuota ir ja mažai kas betiki. Tai koks tikslas ją propaguoti mažoje Lietuvėlėje? Kieno tai interesas? Tikrai ne mūsų valstybės, nes mes tik auka jos, o išlošia stiprios ekonomiškai šalys. Negi Jūs jų, o ne Lietuvos patriotas?

 20.   Gediminas rašo:

  Oho, net akys raibsta matant tokius komentarus kaip Hmm. Reikia sugebėti taip apversti viską aukštyn kojomis. Reikia ekonomikos nemažai pačiam pasimokyti!

 21.   Mauras rašo:

  kadangi ponui ministrui komentarų tvirtinimas nesvarbus, pakartosime savaitės senumo ir vis dar nepatvirtintą (!) komentarą be nuorodų. Apie elementarią pagarbą besidomintiems ir rašantiems komentuotojams kalbėti matyt sunku, o priežasčių nenagrinėsime, nes tai jau nebe pirmas kartas. Tiesiog linkime keistis.

  Mauras rašo: Jūsų komentaras laukia patvirtinimo.
  2011-05-17 23:46

  yra konkrečių vertingų darbų skaidrinant ir paprastinant procedūras, mažinant naštą. Tačiau ar tai ir viskas? Sukūrus elektroninę procedūrą ar paviešinus teisės akto projektą, teisingumas Lietuvoje triumfuoja? partijos nebegauna teisėtų kyšių iš verslo, lementauskai nebetampa seimo nariais “v zakone”?

  Pasvarstymai apie korupciją skamba vaikiškai. Kažkada žadėto atsakymo į esminius, pažengusio vėžio stadijos klausimus apie partijų finansavimą , tikruosius naudos gavėjus sulaukti nebesitikiu.

  Tik nesuprantu, čia savisauga, kitaip tariant - baimė, ar tiesiog nuostata nejudinti rimtų klausimų. Bijote nueiti Kreivio pėdomis? Ar jie per stipriai paliečia finansinio elito, su kuriuo buvusi darbovietė stipriai susijusi - dauguma yra rėmėjų sąraše, interesus?
  Deja sunkūs klausimai savaime nesisprendžia, elitas toliau ramiai perkasi sau kontraktus ir paramą, pinigų srautų perskirstymas įtvirtintas partijų valia. Jei patogiai apsimetame, kad sunkių klausimų nėra - ką, ponai patriotai (čia tinka prisiminti Vaitkaus spektaklio personažus), ramiai perduosime juos savo vaikams ir palinkėsim sėkmės?

 22.   Marius rašo:

  Gerbimas ministre, galbūt atrodau labai naiviai, bet ryšiuos sukonkretinti savo pasiūlymą. Reikia ne iškelti iš miesto Vilniaus Lukiškių, Šiaulių, Kauno tardymo izoliatorius, o pastatyti tardymo izoliatorius Klaipėdoje ir Panevėžyje. Tardymo izoliatoriai turi būti kuo arčiau teismų ir prokuratūrų. Palikite taip kaip yra dabar + 2 naujus pastatykite. Galbūt reiktų tardymo izoliatorių ir kitur. Nežinau ar į apylinkių prokuratūrose ir teismuose susidaro dideli sulaikytų asmenų skaičiai, bet Rokiškio-Kupiškio-Zarasų regionas yra tolokai nuo didžiųjų miestų.

 23.   Remigijus Šimašius rašo:

  Mariau,

  tikrai suprantu Jūsų logiką ir argumentus. Ir ačiū kad tai išsakote. Tik galiu garantuoti, akd šiuo atveju buvo vertinami visi aspektai, įskaitant ir atstumą. Beje, didžia dalimi dėl jų atsisakyta kai kurių vietų, kurios anksčiau buvo siūlomos šioms įstaigoms.

  Dar kartą ačiū už pasiūlymus.

 24.   Remigijus Šimašius rašo:

  Gerbiamas Hmm,

  tikrai matau, kad dirbdamas LLRI nebuvau labai sėkmingas, jei sulaukiu tokių komentarų (jis paremtas ir klaidingais faktais, ir klaidingu ekonomikos supratimu). Gaila…

 25.   how to prevent stretch marks rašo:

  I wanted to thanks for this great read!! I undoubtedly having fun with every little little bit of it I have you bookmarked to check out new stuff you put up

 26.   Harriette Susong rašo:

  I like the valuable info you provide in your posts. I’ll bookmark your blog and check again here regularly. I’m quite certain I’ll learn many new stuff right here! Best of luck for the next! Harriette Susong

 27.   mountain biking tips rašo:

  Do you have twitter? Great stuff by the way…

 28.   Myong Egley rašo:

  Really, my spouse and i fully agree with your own position, and yet why would some of us mind? To the background from stuff occurring anywhere. Just like, as i never mean most of us usually do not, yet there is a lot more vital stuff all over, at least to me. Yet that was a great very simple examination in this post from you. For certain i will reveal this to my mum and perhaps father, it looks like it could possibly appeal them also. I actually additionally bookmarked your blog post as i saw there are even more information of my own curiosity about here, but i get to sleep at this point. Continue on publishing, superior night. :)

 29.   prom dresses on sale rašo:

  Look online. A growing number of Web sites feature virtual fitting rooms, and a seemingly endless supply of cheap prom dresses, most of which can be shipped straight to your front door.

 30.   Tiffany Necklaces On Sale rašo:

  Some time the responses are accredited at instantly and sometime the comment predicted as comment spam or reasonable it for approval. Do comply with weblogs are extremely stressful to locate and won’t be able to find the money for to reduce that our remarks turn into spam and unapproved. There are several ideas.

 31.   driving schools in wirral rašo:

  Good stuff on here, is there a feed?

 32.   Rea Guynn rašo:

  Seriously, that is a nice simple evidence, i needed some thing comparable for just a long while. Also wikipedia doesn’t located those techniques possibly. Continue writing, you do this fine. Even so, i have to run to work currently, well, i will check out your blog while i go back. Have a very nice morning.

 33.   Raeann Korey rašo:

  We watched a film related to that niche yrs ago. Now i actually unexpectedly discovered your own blog post, and this totally call to mind me once again. Are there a thought how had been it called? With Alma Zak perhaps. I am going to try to google it again at this moment, but regardless, very good post, i enjoy that point of perspective of you actually. I am going to bookmark your web blog, and perhaps take a look at it significantly later, ought to go to work at this moment.

 34.   Beauty products rašo:

  Thanks for sharing excellent information. Your website is very cool. I am impressed by the info that you?ve on this website. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this website page, will come back for more articles.

 35.   limo services in naples fl rašo:

  Good stuff on here, is there a feed?

 36.   hollister uk rašo:

  12. It’s good to see this information in your post, i was looking the same but there was not any proper resource, thanx now i have the link which i was looking for my research.

 37.   blackjack rules rašo:

  Good stuff on here, is there a feed?

 38.   poker mafia rašo:

  Good stuff on here, is there a feed?

 39.   Video Editing rašo:

  Good stuff on here, is there a feed?

 40.   Gucci Outlet rašo:

  These are all great comments here. Very cool article.

  Gucci Outlet

 41.   Monster Ibeats in ear Haute performance aluminium noir rašo:

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 42.   social bookmarking rašo:

  hey there and thank you for your information. I have certainly picked up anything new from right here. I did however expertise some technical points using this website, as I experienced to reload the web site a lot of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I’m complaining, but slow loading instances times will very frequently affect your placement in google and can damage your high quality score if ads and marketing with Adwords. Well I¡¦m adding this RSS to my email and could look out for much more of your respective intriguing content. Make sure you update this again very soon.. social bookmarking

 43.   links of london charms rašo:

  Method with regard to achievement: Increase earlier, function difficult, hit essential oil.

 44.   oakland county homes for sale rašo:

  Hey webmaster! thanks for the info!

 45.   typing tutor rašo:

  Thanks for all of the effort on this web page. My niece delights in participating in investigation and it’s really simple to grasp why. My spouse and i learn all relating to the lively means you produce reliable tactics through the blog and even cause contribution from visitors about this area of interest and our own simple princess is really being taught a great deal. Have fun with the remaining portion of the year. You have been conducting a remarkable job.

 46.   Strony www rašo:

  Valuable info. Lucky me I found your web site by accident, and I’m shocked why this accident did not happened earlier! I bookmarked it.

 47.   Canopy Construction LLC rašo:

  my partner and i found your internet site on digg as well as considered i’d are available in and have a look. interesting concept you have but i could have a handful of other people p oker you’ve got an interest. they might help or even may well not nevertheless its really worth a try.

 48.   Rey Yanai rašo:

  Woh I love your content , saved to fav! .

 49.   credit fix rašo:

  Interesting and informative. But will you write about this one more? One of the most common gifts you may get when you have a baby shower would be baby bibs.

 50.   Hauk IT rašo:

  An incredibly fascinating examine, I may possibly possibly not concur entirely, but you do make some really valid points.

 51.   christian louboutin lady daf platform mary jane pumps rašo:

  Hi! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog. Is it hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast. I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to begin. Do you have any points or suggestions? Many thanks

 52.   Nohemi Horky rašo:

  I think this is one of the most significant info for me. And i’m glad reading your article. But wanna remark on some general things, The website style is great, the articles is really great : D. Good job, cheers

 53.   Dawn Phurrough rašo:

  We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Your web site offered us with valuable info to work on. You’ve done an impressive job and our whole community will be thankful to you.

 54.   Larry Hagenbuch rašo:

  All I can say is please write more. Oh My God, it seems as though I watched a video instead of reading an articleits so apparent. You hole heartedly know what youre talking about. My thought was, why waste your intelligence on blog articles when you could be writing books? Think about it. Youre very good at what you do. WORD!

 55.   Beau Dieng rašo:

  I genuinely treasure your piece of work, Great post.

 56.   Monty Deloria rašo:

  Great post. I was checking constantly this blog and I am impressed! Extremely useful info specifically the last part :) I care for such information much. I was seeking this certain info for a very long time. Thank you and good luck.

 57.   500 rubles rašo:

  I am not sure where you’re getting your information, but good topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more. Thanks for fantastic info I was looking for this information for my mission. 500 rubles

 58.   Physics Videos rašo:

  Thank you for your thoughtful post!

 59.   Mechanical embroidery sewing machines rašo:

  http://www.youtube.com/watch?v=9nkr1bHqUgE

 60.   Renaldo Heffler rašo:

  Soon after study a couple of of the blog posts on your personal website now, we truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site list and are checking back soon. Pls consider my web-site likewise and make me aware should you agree.

 61.   uroda rašo:

  Thank you, I have just been looking for information about this subject for ages and yours is the greatest I’ve discovered so far. But, what about the conclusion? Are you sure about the source?

 62.   Online Poker Tournaments rašo:

  Thank you for the good post. It in fact was a amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you! By the way, how could we communicate? Please send a mail to bezroukov@hotmail.com! Many thanks, Online Poker Tournaments

 63.   Leandro Deley rašo:

  When I originally commented I clicked the -Notify me when new surveys are added- checkbox and today if a comment is added I am four emails with the exact identical comment. Is there any way you’ll be able to eliminate me from that service? Thanks!

 64.   doors rašo:

  Magnificent points altogether, you simply gained a brand new reader.

 65.   Shawnna Swaney rašo:

  Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I’ll make sure to bookmark it and return to read more of your useful info. Thanks for the post. I will certainly return.

 66.   auto affiliate armageddon rašo:

  Interesting Blog! Just bored and surfing the internet for entertainment.

 67.   online poker rašo:

  I loved as much as you will receive carried out right here. The sketch is attractive, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get got an nervousness over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again as exactly the same nearly very often inside case you shield this increase. online poker

 68.   Diablo 3 demos rašo:

  My brother recommended I would possibly like this blog. He was entirely right. This submit truly made my day. You cann’t imagine just how a lot time I had spent for this information! Thanks!

 69.   Leon Chambley rašo:

  I simply want to say I’m newbie to blogging and site-building and actually loved you’re web site. Probably I’m want to bookmark your blog post . You absolutely come with impressive articles and reviews. Many thanks for revealing your blog site.

 70.   London Advertising Agency rašo:

  Hi, i think that i saw you visited my weblog so i came to “return the favor”.I’m trying to find things to enhance my site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

 71.   Delphia Zacharewicz rašo:

  You made some decent points there. I looked on the internet for the issue and found most individuals will go along with with your website.

 72.   Pearl Kircher rašo:

  You should take part in a contest for one of the best blogs on the web. I will recommend this site!

 73.   Chet Lanson rašo:

  This net web site is actually a walk-through for all the information you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you will surely discover it.

 74.   ways to make money rašo:

  I can‘t believe it, I’ve been searching for this material in every direction the the web. cheers

 75.   dmmaseoseoseoseo rašo:

  Hey YouHow can start this work please tell meAnyway, Me felt it was about time Me postedCu

 76.   free e-cigarette rašo:

  As a part of Phoenix Tours Coach Tour Operator; we are well known and trusted Minibus Company that offers transportation for all kinds of needs. We aim to provide a high level of service for our clients to receive a top box service with a repeat business on coming travel.

 77.   déménagement france rašo:

  rXYrTNH Ambien

 78.   demenageur paris rašo:

  It is the coolest site, keep so!

 79.   vapornine rašo:

  Well I sincerely liked studying it. This post procured by you is very effective for proper planning.

 80.   recipes online rašo:

  I was really pleased to learn about this stuff.I wanted to thank you for your time for this excellent read!! I without a question enjoyed every little bit of it and I have you saved to check out the new content on you site.

 81.   HEARERS OF GOD rašo:

  This web-site really answered my question, congrats!

 82.   Mastermind Groups rašo:

  I just stumble upon your web site on online and went through a few of your early writting.wonderful post,keep up the good work. I just added up your RSS feed to my MSN News Reader. Looking forward to seeing more from your blog, thank you!

 83.   real writing jobs review rašo:

  cool stuff, this makes a lot of sense.

 84.   Dating site rašo:

  educational blog. thank you

 85.   am victorious rašo:

  amazing, I’ve been investigating for this site everywhere the google. right on

 86.   vakantie zon vakantie reizen goedkope vliegreizen rašo:

  very swell web site, i absolutely adore this place, thank you

 87.   uggs on sale rašo:

  When I study a blogs, I am hoping that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I am aware it was eventually my choice to read, but I essentially assumed you may have some thing great to express. All of I learn is a couple of whining about something you could fix in case you werent as well busy looking for focus.

 88.   2012 rašo:

  I just read your blog on the interweb and saw some of your early posts.fabulous post,keep up the good work. I just added up your RSS feed to my list. Looking forward to reading more from your blog, thank you!

 89.   find best prices rašo:

  Great info.

 90.   nike shox australia price rašo:

  I’m impressed, I need to say. Really not often do I encounter a weblog that’s both educative and entertaining, and let me let you know, you might have hit the nail on the head. Your idea is outstanding; the problem is one thing that not sufficient individuals are speaking intelligently about. I am very joyful that I stumbled across this in my search for one thing relating to this.

 91.   Motocross training rašo:

  YO! I just would like to congratulate you for the interesting page you have here on this blog. I will be coming back to your post for more soon, cheers!

 92.   Money Mobile Bandit rašo:

  I blog regularly and i really appreciate your content. The site has really peaked my interest. I am going to bookmark your site and keep hoping for new information.

 93.   Independent Plumbing rašo:

  I just your blog on google and read some of your early writting.amazing stuff,keep up the good work. I just added up your RSS feed to my list. Looking forward to seeing more from your site, cheers!

 94.   home security cameras rašo:

  I just uncovered your site on the internet and read a few of your early posts.superb site,keep up the good work. I just added up your RSS feed to my MSN News Reader. Looking forward to reading more from your web-site, !

 95.   jordan 14 rašo:

  require to know by now, your writing goes to the nitty-gritty of the subject. Your lucidity leaves me desirous to know more. Just so you already, i will instantly grab your feed to keep up up to now with your blog. Stating thanks is merely my little way of claiming what a masterpiece for a grand resource. Allow In my nicest needs for your incoming post.

 96.   St. Louis foreclosure help rašo:

  I was really happy to uncover this blog.I wanted to thank you for your time for this neat read!! I definitely enjoyed all of it and I have you saved to check out the new work on you website.

 97.   Brisbane Wedding Photographer rašo:

  dude, I’ve been searching for this page in every direction the the net. cheers

 98.   traffic cheap rašo:

  I blog a lot and i really am greatful for your post. The site has really peaked my interest. I am going to save your page and keep looking for new content.

 99.   jordan release dates rašo:

  Hi, I¡¯m Mark from Helpazia Inc. We¡¯re a web based company offering top notch marketing services to our clients for very reasonable prices. Our servcies help you get more visitors to your website hence make more money. You might want to check out http://helpazia.com for details. You can also email us at support@helpazia.com if you need any help. Cheers!

 100.   Air Conditioner Phoenix rašo:

  I agree with you on this… but if it was me i would change this up a bit and make it a little more readable for us idiots, i got lost a little while reading it

 101.   jeux de bébé rašo:

  veeqHkP Cheap viagra

 102.   new rap songs rašo:

  i have been looking all over for website like this. thanks

 103.   Escondido Auto Repair rašo:

  cool stuff, i really enjoyed it.

 104.   Technology rašo:

  This is a great writing. thanks for posting it. cheers

 105.   backgrounds for pc rašo:

  I was profoundly excited to chance upon this your writing.I wanted to salute you for your time for this wonderful read!! I unequivocally enjoyed every little bit of it and I have you bookmarked to check out the new content on you site.

 106.   digitalrev reviews rašo:

  cool information.

 107.   jordan outlet rašo:

  Hi there are using Wordpress for your site platform? I¡¯m new to the blog world but I¡¯m trying to get started and create my own. Do you need any html coding expertise to make your own blog? Any help would be really appreciated!

 108.   Canon Black Toner Cartridge Refills rašo:

  neat information.

 109.   jordan cp3.iv rašo:

  Special piece you have realized here! The world wide web is awash of unsuitable writing and I was grabbed by your lucidity. Your determinations are precise and I will forthwith subscribe to your rss feed to remain up to date with your up future day postings. Yes! I accept it, your publishing style is grand and i need to improve on mine decidedly.

 110.   boys jordan shoes rašo:

  Excellent blog here! after reading, i decide to buy a sleeping bag ASAP

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.