BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 2009-09-03

Post Scriptum apie valstybės tarnautojų skaičių

2009-09-03

Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad prieš tris savaites Premjerui ir Finansų ministrei išsiųstas mano laiškas bei užvakar parašytas ir nuskambėjęs analogiškas blogo įrašas (turbūt daugiau pastarasis) paskatino Premjerą ryžtingai ir viešai tarti, kad valstybės tarnautojų skaičių tikrai planuojama mažinti.

Noriu patikslinti, kad niekad nesakiau, jog jis kitais metais nebus mažinamas, ar kad nemažinimas užprogramuotas kitų metų biudžeto projekte.

Atvirkščiai – esu įsitikinęs, kad mano komentuoti pirmieji laiškai apie orientacinius biudžetų dydžius asignavimų valdytojams buvo tik dėl laiko stokos atsiradęs pastoviniavimas ant tų pačių bėgių biudžeto planavimo sistemos bėgių, kuriuos verkiant reikia pakeisti.

Ir ne tik dėl valstybės tarnautojų skaičiaus. Pačiam Biudžetui reikia esminės reformos: tikro biudžeto apsigynimo, tikro tikslų įvardinimo, tikro jų prioretizavimo, tikro rezultatų vertinimo, tikro visaapimančio biudžeto (kad nebūtų taip, jog, tarkime, valstybės suteiktos patalpos biudžete neatsispindi, nes to nesimato pinigų srautuose).

Uždaviniai ne iš lengvųjų, bet būtent todėl juos ir reikia padaryti šiai valdžiai, o ne palikti kitoms. Komentatorių kaip visada prašau – jei tik turit idėjų – pasidalinti.

Rodyk draugams