BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 2009-10-08

Logikos klaidos teisėkūroje: suvienodinimas = padidinimas?

2009-10-08

Vakar Vyriausybė konservatorių ir liberalcentristų balsais pritarė pasiūlymui „suvienodinti“ sankcijas už Lietuvos ir Europos Sąjungos vėliavos netinkamą iškėlimą arba neiškėlimą kai to reikalauja teisės aktai.

Iki šiol už ES vėliavos kėlimo taisyklių pažeidimą kažkodėl baudžiama labiau – iki 50 litų, kai Lietuvos vėliavos kėlimo taisyklių pažeidimas - iki 30 litų.

Suvienodinimas – gražu ir teisinga. Tačiau nereikia būti genijumi, kad suvoktum, jog suvienodinti galima penkiais būdais:

- Sumažinti didesniąją sankciją iki mažesniosios,

- Padidinti mažesniąją sankciją iki didesniosios,

- Didesniąją sankciją sumžinti, o mažesniąją iki to paties dydžio padidinti,

- Abi sumažinti iki vienodo dydžio,

- Abi padidinti iki vienodo dydžio.

Projekte kuris teikiamas Seimui nėra jokios argumentacijos kodėl pasirenkamas mažesniosios sankcijos padidinimo būdas.

Dėl šių priežasčių atsisakiau pats pasirašyti projektą, kai pavadavau Vidaus reikalų ministrą. Deja, net kelis kartus iškėlus šią problemą projektas liko toks pats (abejotinas), o jo pagrindimas irgi toks pats (niekinis).

Be abejo, mane, kaip teisingumo ministrą nuvilia ir piktina toks elementarios tvarkos ir pagarbos patiems sau nebuvimas teisėkūroje. Kyla klausimas, ar Vyriausybė nusiteikusi rimtai žiūrėti į teisėkūrą ir jos argumentus ir kitais, rimtesniais atvejais…

Kol kas tokie liapsusai nuteikia darbui, kad galimybių taip netasakingai elgtis su teisėkūra ateityje būtų kuo mažiau. Šį rudenį kaip tik Vyriausybei bus pristatytas didelis pakeitas teisės aktų, reglamentuojančių teisėkūrą, teisės skelbimą ir panašius dalykus.

P.S. Sankcijų didinimas už vėliavos neiškėlimą, beje, akivaizdžiai neadekvatus. Juk meilės tėvynei ir pagarbos vėliavai administracinėmis sankcijomis neįskiepysi.

Be to, sankcija teoriškai gali būti taikoma ir privačių namelių savininkams, kurie, pavyzdžiui, per Vasario 16 dieną vėliavos neiškelia. Tačiau juk jie gal netgi vėliavai bei jos laikikliui pinigų neturi…

Realybė tokia, kad pusės Lietuvos nenubausi, tad sankcija akivaizdžiai bus tokia, kurią bus galima taikyti pasirinktinai. Ar tai gero įstatymo požymis? Tikrai ne!

Rodyk draugams