BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 2009-11-04

Įmonės internetu

2009-11-04

Šiandien noriu visų pirma pasidžiaugti. Vyriausybė pritarė juridinių asmenų registro nuostatų pakeitimui, kuriais atveriama galimybė steigti individualias įmones ir uždarąsias akcines bendroves internetu.

Biurokratinių procedūrų košėje išeiti į tokią tiesiąją nebuvo ir nėra lengva. Vieniems (notarams) atrodo, kad kiekvienas žingsnis steigiant įmonę turi būti palaimintas pas notarą.

Galiu patvirtinti, kad visąlaik laikiausi ir žadu laikytis nuostatos, kad notaras reikalingas ten, kur reikalingas teisinis tyrimas. Įmonės steigimas pagal tipinius įstatus, kaip ir kai kurie kiti veiksmai, akivaizdu, nereikalauja teisinio tyrimo.

Kitiems (Registrų centrui) atrodo, kad svarbu realizuoti JAREP projektą, pagal kurį bus sukurta iš esmės nauja juridinių asmenų registravimo sistema, tačiau jos rezultatai būtų tik 2012 metais.

Vėlgi galiu pakartoti savo nuostatą, kad svarbu ne tai, kas bus kažkada, o kuo greičiau pradėti realizuoti tuos palengvinimus gyventojams ir verslui, kurie įmanomi šiandien.

Priimtas Vyriausybės nutarimas kol kas yra pirmas, bet rimtas žingsnis. Pagal jį maždaug po mėnesio jau bus galima steigti įmones, kurių įstatinis kapitalas formuojamas pinigais, kurios steigimo metu turi vieną akcininką internetu, jei įmonė steigiama pagal tipinius įstatus (nuostatus) pasinaudojant elektroniniu parašu. Tokių steigiamų įmonių – daugiau kaip pusė.

Taip steigėjai sutaupys apie 500 – 600 litų (kurie šiandien sumokami notarui), laiko, kuris buvo gaištamas pas notarą ir Registrų centre (įmonė bus steigiama per vieną dieną).

Tie, kas neturi elektroninio parašo ar netgi interneto, galės Registrų centre per keliolika minučių išsiimti kvalifikuotą elektroninį parašą ir iš karto prisėdę prie kompiuterio įsteigti įmonę.

Šie pokyčiai – ne pabaiga, o tik pradžia. Artimiausiu metu dėsiu visas pastangas, kad būtų sudarytos prielaidos internetu pildyti ir pasirašyti akcininkų susirinkimų ir kitus protokolus.

Tai sudarytų sąlygas steigti įmones, kuriose daug akcininkų, paprasčiau steigti nevyriausybines organizacijas pagal patvirtintus įstatų šablonus, internetu pateikti Registrų centrui duomenis apie pakeistą įstatinį kapitalą, valdymo organų narius.

Rodyk draugams