BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 2010-03-03

Teisiniai mokslai ir ežero pakrantė

2010-03-03

Teisingumo ministerija turi vieną objektą, kuris visada linksniuojamas kaip pramoginis - mokymo centrą Molėtų rajone ant ežero kranto.

Iš karto pasakysiu, kad manau, jog visai normalu, kad didelė mokymų dalis vyksta toli nuo miesto šurmulio, kur galima (tenka) atsiriboti nuo išorinio pasaulio ir atsidėti tik mokymuisi bei kas su tuo susiję. Netgi vakaro pramogos (pirtis, alaus bokalas ar boulingas) nėra savaime blogis.

Jei tai naudojama tinkamai - bendravimas su bendramoksliais po paskaitų yra labai svarbi mokymosi dalis. Pats prisimindamas studijų metus darau išvadą, kad bendravimas ir diskusijos su bendramoksliais davė ne mažiau nei paskaitos.

Tačiau nenormalu tai, kad mokymo centras kartu atlieka ir mokymo organizatoriaus, ir viešbučio bei kavinės paslaugas, kartu su visų mano jau minėtų malonumų parūpinimu.

Situacija keistina dėl keleto esminių dalykų.

Sunku atskirti veiklas (mes gi nenorime, kad mokesčių mokėtojų pinigais būtų subsidijuojamos pramogos).

Biudžetinė įstaiga atlieka verslo funkcijas (maitinimas, kambarių nuoma, pramogų organizavimas).

Dabartinė situacija neekonomiška (Mokymo centras yra pilnai apkrautas komerciškai nepatraukliausiu laiku ir praktiškai tuščias komerciškai patraukliausiu laiku - savaitgaliais bei liepos ir rugpjūčio mėnesiais).

Kai mokymo centras yra ir viešbutis, ir mokymų organizatorius tuo pačiu metu, kyla pagunda mokymus organizuoti tik tame viešbutyje, nors kitos mokymo formos galbūt konkrečiu atveju būtų tinkamesnės.

Mokymo ir viešbučio bei pramogų suplakimas nuolat sukelia diskusijas ir aistras visuomenėje, apie tikras ar tariamas privilegijas. (Teisybė gi yra ta, kad daugybė teisėjų net nenori važiuoti mokytis į tokį mokymo centrą ir mieliau mokytųsi arba arčiau savo namų, arba didmiestyje)

Teisinei bendruomenei (pirmiausiai teisėjams, kurie ir naudojasi šio centro paslaugomis) bei visuomenei pateikiau pasiūlymo projektą, kaip išeiti iš šios situacijos.

Siūlau mokymo centrą (viešbutį) išnuomoti privačiam operatoriui, kartu iš karto išsiperkant mokymui reikalingą laiką. Kadangi privatus operatorius, priešingai nei dabar, laisvai galėtų naudoti likusį laiką (pavyzdžiui, kad ir apgyvendinti svečius, atvykusius į objektus aplink Molėtų observatoriją), tikėtinas rimtas ekonominis efektas. Preliminariais skaičiavimais - iki 250 tūkstančių litų.

Teisėjai ir toliau galėtų būti mokomi mokymo centro patalpose. Kartu nebūtų užkertamas kelias mokymus organizuoti ir kitose vietose - patogiau besimokantiems bei efektyviau.

Mokymo centras galėtų koncentruotis į mokymo, o ne viešbučio funkcijas (atitinkamai pakaktų trijų darbuotojų vietoje keliolikos). Atsirastų daugiau skaidrumo ir aiškumo.

Iš teisėjų bendruomenės kol kas sulaukiu gana emocinės neigiamos reakcijos. Tačiau esu įsitikinęs, kad dabartinė situacija (kurios lyg ir pageidauja teisėjai, turintys įgaliojimus kalbėti teisėjų vardu) tęstis neturėtų.

Tikiuosi, kad visuomenei pateiktas projektas sulauks dėmesio ne tik iš tų, kurie labiausiai suinteresuoti status quo. Tikiuosi, kad Vyriausybė pritars tokiai krypčiai, kuri galėtų pasitarnauti ne tik sprendžiant Teisingumo ministerijos mokymo centro, bet ir kitų panašių įstaigų klausimus.

Rodyk draugams