BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 2010-06-16

Apie senatį išrinktųjų kampu

2010-06-16

Seimas antradienį priėmė įstatymų pakeitimus dėl senaties taikymo atskirų nusikaltimų atveju. Viskas būtų puiku, nes Prezidentės iniciatyva parodyta laiku, Seime diskusija buvo produktyvi ir įvairios nuostatos suderintos bei iš esmės tinkamai inkorporuotos į Baudžiamąjį kodeksą.

Tačiau visgi kyla klausimas, kodėl liko nepritarta mano ir Vyriausybės pateiktam siūlymui nustatyti, kad senaties skaičiavimas sustabdomas tam laikotarpiui, kai asmuo įgyja imunitetą baudžiamajam persekiojimui?..

Juo keisčiau, kai šis siūlymas nerado atgarsio fone vis pasigirstančių balsų, kad per mažai kovojama su aukščiausio lygio politine korupcija.

O kol kas galima perspėti Seimo ir Europos parlamento rinkėjus Lietuvoje: žinokite, kad jūsų išrinktieji ne tik turės imunitetą nuo baudžiamojo persekiojimo (kuris, manau, jiems suteiktas pagrįstai), jei tik atitinkamas parlamentas jo nepanaikins. Tačiau jiems bebūnant jūsų išrinktaisiais ir naudojantis šiuo imunitetu gali sueiti laikas, kai už nusikaltimą jie nebebus persekiojami dėl senaties.

Rodyk draugams