BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 2010-06-19

Mano liudijimas apie keturračio motociklo vairuotoją

2010-06-19

Siekdamas išvengti klaidingų interpretavimų apie žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją (ir joje pateikiamas interpretacijas) noriu detaliau informuoti apie tai, kokias galimai su A. Ūso mirtimi susijusias aplinkybes mačiau sekmadienį ir ką paliudijau prokurorams.

Sekmadienį apie pietus teko važiuoti iš Butrimonių į savo Sodybą, kuri yra už keliolikos kilometrų nuo Butrimonių. Kartu važiavo mano sodybos kaimynas, kurį pakeliui buvau pavėžėjęs iki parduotuvės.

Maždaug pusiaukelėje prisivijau keturratį motociklą, kurį ketinau aplenkti, tačiau nesiryžau to daryti, nes motociklininkas važiavo vingiuotai, keistai manevravo. Todėl apie porą kilometrų važiavau jam iš paskos, kol jis nusuko į pievą. Tada padidinęs greitį nuvažiavau ir daugiau nei motociklo, nei motociklininko nemačiau.

Noriu pabrėžti, kad negaliu nei patvirtinti, nei paneigti, kad mačiau A. Ūsą, nes vairuotojas buvo su šalmu. Taip pat negaliu nei patvirtinti, nei paneigti, kad keturračio vairuotojas buvo girtas.

Pirmadienį tik sužinojęs apie A. Ūso mirtį bei tai, kad ji ištiko netoli Butrimonių, pasitikrinau elektroninės žiniasklaidos priemonėse detales ir pamatęs, kad nufotografuotas keturratis yra toks pats arba labai panašus, kaip ir mano matytasis, iš karto paskambinau laikinai einančiam generalinio prokuroro pareigas R. Petrauskui ir pasakiau apie tai, ką mačiau sekmadienį. Tą pačią dieną savo darbovietėje priėmiau prokurorą, kuriam daviau detalius parodymus apie visas mano matytas aplinkybes.

Noriu pabrėžti, kad padarydamas tai, ką tokiu atveju turėtų padaryti kiekvienas iš mūsų - pranešdamas apie matytas aplinkybes ir paliudydamas jas prokurorams - pilnai suvokiau, kad šiai informacijai pasirodžius viešumoje nebus išvengta įvairių interpretacijų ir net manipuliavimo. Mano liudijimas yra susijęs tik su pilietinės pareigos vykdymu bei įsipareigojimu tiesai, ir nei kiek nėra susijęs su mano asmenine pozicija vykdomų tyrimų atžvilgiu.

P.S. Po liudijimo sulaukiau daug klausimų, tad noriu pažymėti, kad apie savo matytas aplinkybes, kurios visuomenei yra ar gali būti aktualios, pasakiau viską ir daugiau iš esmės neturiu ką pridurti.

Tik noriu patikslinti vieną aspektą. Kadangi dauguma klausimų susiję su tuo, kodėl nepranešiau apie tariamai girtą vairuotoją policijai, noriu dar kartą pabrėžti, kad aš niekada neteigiau, kad vairuotojas buvo girtas, nes man tuo metu taip ir nepasirodė. Be to, mano matyto asmens vairavimas nebuvo toks, kuris keltų pavojų kitiems eismo dalyviams ar sudarytų avarinę situaciją - o būtent tokiu atveju, manau, turėčiau informuoti policiją - todėl ir neskambinau pareigūnams. Be to, asmuo vėliau pasitraukė iš važiuojamosios kelio dalies.

Suprantu, kad daugeliui vaizduotėje iškyla įvairūs vaizdiniai apie įvykio aplinkybes. Mano atveju tuo metu tai atrodė ganėtinai eilinė situacija, kurias, spėju, dažnam eismo dalyviui tenka matyti ne kasdien, tačiau ir ne taip jau retai.

Dar noriu atkreipti dėmesį į tai, kad viešumoje, netgi po mano tiesioginio parašymo apie tai, ką aš mačiau, ir toliau kai kurios detalės (iš kur važiavau, tariami mano teiginiai apie girtumą) pateikiamos netiksliai. Todėl tikiuosi, kad bus vadovaujamasi mano asmeniškai pateikta informacija, jos neiškraipant - tokia, kokią perdaviau ir prokurorams.

Pagarbiai,

Remigijus Šimašius

Rodyk draugams