BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 2010-07-14

Kad nebūtų dėl ko duoti, arba Kaip mažinti prielaidas korupcijai

2010-07-14

Korupcija yra toks visiems įgrisęs dalykas, kad politikui kova prieš ją yra bene pats saugiausias arkliukas ar prieš rinkimus, ar siekiant pasiteisinti kodėl kažkas vyksta ne taip. Niekas nedrįs prieštarauti kovai su korupcija.

Tačiau tai neatpalaiduoja  nuo klausimo kaip ši kova turi atrodyti. Noriu išdėstyti savo požiūrį ir tai, kaip sekasi jį diegti.

Norint kovoti su korupcija reikia pasistūmėti dviejose srityse: korupcijos prielaidų mažinimas ir represinės antikorupcijos priemonės, o taip pat sklandus kovos su korupcija darbo organizavimas ir koordinavimas tarp skirtingų subjektų.

Nei viena iš šių sričių neturėtų būti ignoruojama, tačiau, mano supratimu, jų svarba skiriasi. Kadangi aš pats manau, kad svarbiausia yra naikinti prielaidas korupcijai, tad šiandien pagrindiniai dalykai apie tai (apie represines priemones ir ne mažiau svarbų darbo bei veiksmų susikoordinavimą kitą kartą).

Yra kelios pagrindinės sritys, kuriose Vyriausybė yra konstatavusi korupcijos prielaidas. Apie keletą jų, tačiau tikrai ne visas, plačiau.

Visų pirma, viešieji pirkimai. Negaliu pasakyti, kad čia padaryta viskas, tačiau praskaidrėjimų yra kalbant apie viešumo reikalavimus, platesnį centrinės pirkimų sistemos panaudojimą, detalesnę viešųjų pirkimų kontrolę. Apie tai rašiau jau anksčiau. Be abejonės, yra ir daugiau dalykų, kuriuos reikia įdiegti, tačiau apie tai atskira plati tema.

Antra, teisėkūra. Čia irgi pokyčių nemažai. Visi žinybose parengti teisės aktų projektai ir kitų žinybų išvados dėl jų tapo vieši ir lengvai randami kiekvienam žmogui. Tam, kad pokyčiai būtų negrįžtamai įtvirtinti ir žengiama toliau, būtina priimti Teisėkūros pagrindų įstatymą, kurį Seimui jau esu atidavęs, ir kuris, tikiuosi, bus priimtas 2010 m. rudens sesijoje.

Trečia, verslo kontrolės išskaidrinimas. Labai svarbi, nors ir iki tol neįvardinta kryptis. Čia svarbus prieš porą savaičių Seime priimtas ir pilnai nuo sausio 1 d. įsigaliosiantis Viešojo administravimo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas. Jame daugybė esminių naujovių, kurios iš esmės turi pakeisti verslą kontroliuojančių institucijų veiklos pobūdį ir stilių. Apie tai detaliau irgi esu savo skaitytojams jau rašęs.

Pagal minėto įstatymo 9 str.  nuostatas Vyriausybė iki 2010 m. rugsėjo 10 d. turi parengti ir pateikti Seimui nemažai ūkio subjektų veiklos priežiūrą reglamentuojančių specialių įstatymų pakeitimo projektų, kurių nuostatos būtų suderintos su šio įstatymo reikalavimais. Jiems priimti reikės aktyvios Seimo veiklos artėjančioje rudens sesijoje.

Beje, džiaugiuosi ir asmeniškai prisidėjęs prie visų šių pokyčių. Dėkoju savo komandai ir ministerijos kolektyvui, kad šiems pokyčiams pasiekti įdėjo daug darbo. Darbo, beje, netrūks ir vėliau, nes pasiekta dar ne viskas.

Kitose dviejose srityse  permainų poreikis irgi didelis, bet pasiekimų kol kas mažiau, arba aš apie juos nežinau.

Taigi, ketvirta, teritorijų ir statybų reguliavimas. Vyriausybė 2010 m. kovo mėnesį patvirtino naujos redakcijos  Teritorijų planavimo įstatymo koncepciją. Jos pagrindu šiuo metu baigiamas rengti naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymas, kurį reikia priimti šių metų rudens sesijoje. Šis teisės aktas turėtų lemti lūžį teritorijų planavimo operatyvumo ir skaidrumo srityse.

Penkta, sveikatos sistema. Panašu, kad prielaidų korupcijai su kainų reguliavimu atsirado netgi daugiau. Įsisenėjusi valdiška ar valdžios totaliai kontroliuojama medicinos sistema, kuri skatina vienus imti kyšius, o kitus - juos duoti, kol kas tebeegzistuoja, nors administracinių prielaidų korupcijai valdyti, kiek suprantu, imtasi papildomai.

Mažinant korupcijos prielaidas svarbu ir kiti dalykai. Pavyzdžiui, teismų darbo sutvarkymas (elektronizavimas, bylų skirstymas, posėdžių įrašai, posėdžių planavimas, elektroninis teismo įsakymas civilinėse bylose, administracinis nurodymas, ATPK bylų teismingumo pasikeitimas). Šiems pokyčiams parengta visa eilė teisės aktų projektų. Gaila, kad jų nespėta priimti pavasario sesijoje. Tikiuosi, kad rezultatyvesnis bus Seimo darbo ruduo.

Galiausiai, svarbu atkreipti dėmesį, kad kuo daugiau valstybės reguliavimo, tuo daugiau valinių sprendimų dėl vieno ar kito aspekto, svarbaus žmogaus gyvenimui. Kuo daugiau dėl žmogaus gyvenimo sprendžia kiti, tuo daugiau pagundų susitarti nelegaliai. Tad valstybinio reguliavimo mažinimas irgi yra esminė priemonė kovoti su korupcija.

Tiesa, kartu negalima apeiti bendro visoms valdžios kontroliuojamoms sritims viešumo klausimo, kuris svarbus tikrai ne tik teisėkūroje ir viešuosiuose pirkimuose. Tačiau apie tai jau irgi esu rašęs atskirai.

Jei atliktume visa tai, apie ką rašau (o tikiu, kad bent jau daugelį dalykų pajėgsime padaryti), tai nebetektų nuolat dejuoti, kad „pirmiau reikia keisti mūsų mentalitetą”. Man, kaip ir kitiems esantiems atsakinguose postuose, reikia daryti viską, kad pakeistume aplinką taip, kad joje lengviau ir geriau būtų gyventi nekorumpuoto mentaliteto žmonėms. Esu tikras kad net tie, kas šiandien linkę duoti kyšius, daugeliu atveju lengvai prisitaikys prie nekorumpuotos aplinkos ir tik džiaugsis korupcijos sumažėjimu.

Pabaigoje noriu pabrėžti, jog tikrai nemanau, kad kovai su korupcija nesvarbu bausmių sistema. Labai svarbu ir bausmės, ir jų neišvengiamumas. Taip pat labai svarbu, kad visa kova su korupcija vyktų kompleksiškai, būtų aiškiai koordinuota, o priemonės įgyvendinamos nedelsiant. Savaime lūžis, po kurio staiga nebeliks korupcijos, neįvyks - jį pasieksime tik intensyviai ir kryptingai dirbdami. Tačiau apie tai plačiau kitą kartą.

Rodyk draugams