BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Demonių kirpėjų apsėsti

Atsimenate tokią operos „Svynis Todas - demonas kirpėjas” reklamą, kur žmogaus kūno dalys kišamos į mėsmalę ir iš jos tvarkingai lenda faršas?

Savotiškas jausmas, kai pro šią reklamą vedi vaikus į mokyklą ir darželį. Spėju, kad nesu vienintelis tėvas, kuriam su vaikais ne savo noru tekdavo aptarti tą neskoningą reklamos vaizdelį.

Tuo metu galvojau, kad ši reklama - tiesiog pigus ir amoralus būdas šiuolaikiniam menui šokiruoti, t.y. atkreipti dėmesį į save, pritraukti daugiau žiūrovų. Maniau, kad tiesiog reklamos užsakovai ir kūrėjai gal neturi vaikų ir dėl to nesupranta ką daro, kad viešą erdvę ne papuošia, o pridergia.

Neseniai suvokiau, kad galbūt neatsitiktinai visa tai buvo atsiradę Vilniaus gatvėse. Mes, lietuviai, kaip ir kiti posovietinės erdvės gyventojai, tiesiog apsėsti esame minties, kad kirpykla - kažkokia demonų ir demonių vieta.

Kaip pastebėjo Lietuvoje šiomis dienomis viešėjęs Pasaulio banko ekspertas Florentin Blanc, visa posovietinė erdvė apsėsta dėl kirpėjų keliamos grėsmės. Kai Kirgizijoje buvo paklausta kokie verslai sukelia didžiausias grėsmes, ir dėl to juos reikia labiausiai kontroliuoti, šalia didžiųjų grėsmių, tokių kaip atominė energetika ir pan.,  atsirado ir kirpėjai.

Lietuvoje girdžiu iš esmės tą patį. Institucijos sako, kad kiekvieną kirpyklą būtina patikrinti bent kartą per metus.

Reikalavimų kirpykloms sąrašas ir pobūdis įspūdingas. Pavyzdžiui, kirpėjas privalo raštu aprašyti kiekvieną savo teikiamą grožio paslaugą, turėti paslaugų aprašus. Jei viešėdamas parodoje Europos Sąjungos valstybėje ar tiesiog nuvykęs pigiau apsipirkti į Lenkiją ar Latviją įsigijo savo darbui reikalingų priemonių, privalo turėti šių priemonių lietuviškus aprašus. Atlikdamas įrankių sterilizavimo procedūras, jas privalo detaliai dokumentuoti, vesti Sterilizatoriaus darbo kontrolės registro žurnalą ir pan.

Diskutuojant apie klausimynus, kurie suprantamai verslui įvardintų kas svarbiausia iš visų keliamų reikalavimų, leistų ir inspektoriui, ir verslininkui geriau koncentruotis į svarbiausius dalykus, visu aštrumu vis iškyla kirpyklų klausimas.

Vieni (inspektoriai) padejuoja, kad niekaip negalime „sutvarkyti” tų kirpyklų, ypač jei su verslo liudijimais dirba. Kiti (rimtesni kirpėjai) pasiskundžia, kad į kirpyklų kontrolę žiūrima per lengvai, per mažai skiriama tam dėmesio, todėl atsiranda tokių, kurie kerpa per pigiai, kad kirptų kokybiškai.

Labai primena Mongoliją, kurioje tik neseniai atsisakyta kirpyklų paslaugos kokybės (iš esmės - estetinių) reikalavimų ir jų kontrolės.

Iliustruodamas, kad tai posovietinei erdvei būdinga, o ne universali demonų kirpėjų baimė, noriu pabrėžti, kad ši baimė baigiasi ten, kur kažkada buvo mus nuo Vakarų skyrusi geležinė uždanga. Vakarų valstybėse kažkodėl galima netikrinti kirpyklos kasmet ir nieko dėl to neatsitinka.

Turint visą tai galvoje net nesu tikras, ar Lietuvos institucijos yra pribrendusios atsikratyti demonių kirpėjų baimės. Ir ar tikrai mūsų kai kurių valstybės tarnautojų ir netgi verslininkų galvose negyvena daugiau tokių demonų.

Gal gyvenimo palengvinimas kirpykloms yra ir bus tikrasis ženklas, kad mes atsikratėme sovietinio mentaliteto ir jau sugebame į verslą žiūrėti normaliai, o ne pro mitologinius akinius, leidžiančius kiekviename verslininke matyti demoną.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (11) | “Demonių kirpėjų apsėsti”

 1.   Diana rašo:

  Kaip reaguojate į šias verslo problemas: http://verslas.delfi.lt/snoras/po-500-lt-gyventojai-is-snoro-issieme-apie-45-mlnlt.d?id=51986603

 2.   Ilona rašo:

  p. Remigijau,

  Šaunus Jūsų straipsnis. Nustebau neseniai sužinojusi, jog “demonų kirpėjų baimė” tvyro ir Jūsų ministerijos žinioje esančios valstybės įmonės teisinės informacijos departamento skyriuje (tame pačiame naujutėlaityje, susikūrusiame kitos anksčiau gyvavusios VĮ pagrindu). Matyt demoniška privataus sektoriaus baimė privertė valstybės turtu disponuojančio departamento vadovus imtis niekur negirdėtų priemonių - užblokuoti prieigą prie savo interneto svetainių privačios įmonės IP adresams. Tokiu būdu abi teisinės informacijos sistemos (tiek mokama, tiek ir nemokama - neva atvira visiems) tapo nematomos verslo atstovams. Aniems, suprantama, toks veiksmas atrodo nebrandus ir keliantis šypseną.

  Kad būtų paprasčiau įsivaizduokime, jog kažkokia teorinė valstybinė kirpykla pakabina ant durų skelbimą “konkurentams iš verslo sektoriaus užeiti griežtai draudžiama!”.

  Ar padėsite jai atsikratyti demonų kirpėjų baimės?

 3.   Karvė rašo:

  Nesuprantu, kas ten blogai su ta reklama buvo? Pamenu, kad prieš 15 metų su broliu konstruodami LEGO kokią bazę ar šiaip miestelį visada turėjome herojų skeletą Petrą, kuris visada turėjo Petro faršo gamyklėlę, kurioje atsidurdavo neatsargūs gyventojai :D Nu bet netapom nei psichopatais, nei šiaip smurtautojais. Tiesiog juodas humoras, Simpsonų įtaka matyt…

 4.   Demonių kirpėjų apsėsti | Kauno Žinios rašo:

  [...] Originalus įrašas tinklaraštyje Remigijaus Šimašiaus blogas [...]

 5.   Remigijus Šimašius rašo:

  Gerbiama Ilona,

  tiesą sakant nelabai supratau Jūsų mintį. Kaip suprantu labai blogai, bet nesuprantu nei kur, nei kas. Gal galėtumėte atsiųsti ę-mailu (arba ir čia parašyti, jei nedrįstate mailu).

  Pagarbiai,

  Remigijus

 6.   Smile rašo:

  šią savaitę Andriaus Užkalnio laidoje Užkalnio 5 seimo narys Petras Gražulis niekieno neverčiamas, būdamas blaivaus proto ir visais kitai požiūriais manau pakaltinamas prisipažino, kad nuolatos pažeidinėja KET reikalavimus. Kaip turėtų teisinėje valstybėje elgtis institucijos (kai kurios iš jų netgi lyg ir viešai demonstravo norą jį galų gale pažaboti, bet pritrūko įrodymų) gavę tokį prisipažinimą?
  Būtų įdomi Jūsų nuomonė

 7.   Smile rašo:

  Atsiprašau, kad mano pirmas komentaras visai ne į temą, bet neradau panašios temos, tai įdėjau į šviežiausią

 8.   Remigijus Šimašius rašo:

  Smile,

  manau, kad viešas prisipažinimas, jei jis buvo apie konkrečius dalykus yra rimtas įrodymas.

  Remigijus

 9.   Smile rašo:

  Tai kas negerai su įstatymais, kad niekas nereaguoja į tokius pareiškimus. Juk esant veikiančiai teisinei sistemai po šitokio Gražulio pareiškimo valstybinė mašina turėtų įsijungti beveik automatiškai. O dabar įstatymų kūrėjas viešai, atsiprašau, spjauna ant įstatymo dar kažkodėl vadindamas tai vyriškumu ir … ką? Tai ko mes norime iš vaikų?
  Ar ne teisingumo ministerijos specialistams reiktų pasidomėti (ar visai neįdomu?), kodėl vis dėlto nesuveikia įstatymai? Nemanau net, kad reiktų ką nors kurti, manau, kad yra veikianti praktika kuriose nors valstybėse

 10.   breast enlargement rašo:

  I am extremely pleased to uncover this stuff.I wanted to salute you for your time for this brilliant read!! I without a question enjoyed every little bit of it and I have you remebered to check out the new content on you site.

 11.   herbal incense rašo:

  I just read your blog on online and went through a few of your early writting.interesting place,keep up the good work. I just added up your RSS feed to my list. Looking forward to reading more from your stuff, cheers!

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.