BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gelbėkit, dangus griūva!

Kad nepagalvotumėte, kad kalba eina apie emigraciją ar kitą rimtesnį fenomeną, tai iškart pasakysiu, kad „dangus” šiuo atveju yra, atsiprašau, vadovo užpakalis.

Noriu trumpai pasidalinti savo įspūdžiu apie vieną paprastą, bet iliustratyvų atvejį.

Visi norime mokėti pigiau už kokybiškas valstybinių institucijų paslaugas. Aš irgi noriu, kad taip būtų. Todėl visiškai palaikau Registrų centro valdybos sprendimą uždaryti tris skyrius, kuriuose teapsilanko vienas ar du žmonės per dieną ir ieškoti sprendimų, kaip būtinas paslaugas šiems žmonėms suteikti pigiau (per pašto skyrius, notarą, internetą ir t.t.).

Palaikau ir sprendimą pakeisti Mažeikių filialo teisinį statusą iš filialo į skyrių. Mažeikiškiams nuo to niekas nepasikeis, konkretų darbą filiale dirbantys žmonės dirbs kaip dirbę. Tačiau sumažės viršininkų.

Tik šiandien per pietus ministerijos kancleris visa tai papasakojo apie tai filialo kolektyvui. O po trijų valandų aš jau gaunu laišką su krūva pastabų, kad viskas blogai, filialas uždaromas (nors realiai niekas neuždaroma, tik statusas keičiamas), ir, suprask, kentės klientai.

Darau vienareikšmę išvadą - jei vadovo kėdės pajudinimas sukelia tokią neadekvačią reakciją, reiškia sprendimą reikėjo priimti jau gerokai seniau, o gal ir šis sprendimas nepakankamas. Pasižadu pažiūrėti į situaciją detaliau ir galiu garantuoti, kad nebus kito kriterijaus sprendimui kaip tik veiklos efektyvumas ir nauda visiems Registrų centro klientams.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (52) | “Gelbėkit, dangus griūva!”

 1.   Giedrius rašo:

  Jei jau iš tiesų rūpi valdžios “paslaugų”efektyvumas ir “klientai”, kodėl negalima padaryti mokėjimo už tas paslaugas savanoriško ir leisti teikti analogiškas paslaugas konkurentam?

 2.   aš rašo:

  Net nezinau nuo ko pradeti.. Registru centras turi tiek problemu! Kad ir dalis kainodaros, kuri nepagrista jokiais kastais o greiciau susitarimais.
  Nerima kelia ir dalies paslaugu perkelimas i interneta, atrodo gerai - pazanga, bet sistema persudetinga, paprastam interesantui.
  O dar juridiniu asmenu steigimas internetu ir pavyzdiniai steigimo dokumentai per sudetingi ir biurakratizuoti. Viska isanalizavus, rinkciausi notarini steigima.

 3.   aš rašo:

  Dabar kiekvienas is musu uzduokime sau klausima, kur tie zadeti verslo palenvinimai ir milijonai verslui skatinti?
  Atsakymus, bent jau is dalies rasite nuorodoje apacioje.
  Apie ukio ministerijos viena is priemoniu verslumui skatinti ir tusciai leidziamus pinigus. Gero pasiskaitymo :)
  http://www.finita.lt/2011/naujienos/verslo-krepselis-6-001-lt-%E2%80%93-skubekite-pasinaudoti/

 4.   aš rašo:

  Ministre,
  o tai kur tie, garsiai zadeti, verslo palengvinimai?
  Ar as ir Forbes redaktorius, kazko nezinome? Prasau, nelaikykite musu nezinioje!

 5.   Darius rašo:

  Registrų centras visada pasižymėjo visiškai neadekvačiomis paslaugų kainomis. Nekilnojamo turto registracijos atveju mokame faktiškai už duomenų įrašymą į duomenų bazę. Toks darbas KAŽKODĖL priklauso nuo sklypo vertės ir brangaus turto atvejų gali kainuoti sakykim 500 Lt. 500 Lt už duomenų suvedimą į kompiuterį ? Pelningesnio biznio sunku sugalvoti….

  …. nors žinoma, toks biznis, ir dar dešimt kartų pelningesnis egzistuoja - tai notaro paslaugos. Čia tai jau išvis kainos ir sąnaudų santykis matyt siekia 1000:1

 6.   aš rašo:

  Pilnai su Darium sutinku. Bet valstybe pati sukuria tokias salygas, kad kiekviename zingsnyje reikia valstybes kontroles o tie kuriems suteikta ta teise, ja ir naudojasi. Apie tai jau begalybe kartu kalbeta ir rasyta, bet niekas taip ir nesikeicia!

 7.   Remigijus Šimašius rašo:

  Sveiki,

  Giedriaus noriu paprašyti atsiųsti man detalesnius siūlymus kaip tai, apie ką jis kalba, galėtų įvykti. Tikrai pritariu siūlymo esmei, bet gal ko nežinau kaip tai padaryti?..

  Dariau,

  dėl kainodaros - projektas, kuris tai išspręstų, jau parengtas. Tikiuosi, nebus kliūčių jį priimti. Tiesą sakant, žinau, kad bus, ne sprojektas jau senokas. Visi kas priešinasi - tai garsiai, o kas pritaria, tai tyli :(

  Beje, dėl kainodaros dar didesnė problema yra bendrai kaštų mažinimo klausimas (tikrai yra resursų, apie tai ir šis mano blogo įrašas) ir valstybės institucijų gaunamos “nemokamos” RC paslaugos, už kurias faktiškai apmoka kiti RC klientai.

  nežinau kaip kreiptis į “aš”.

  Milijonų verslui tikrai nežadėjau. Nemanau nei kad tai būdas spręsti esmines verslo problemas.

  O verslo naštos lengvinimas - patikėkit, ir aš norėčiau daugiau rezultatų, ir dirbu bei daugiau žmonių TM ir ŪM dirba, kad jie būtų. Kai turėsiu stebuklingą lazdelę, tai mostelėsiu ja, ir visi mano planai, apie kuriuos rašiau, iškart ir įvyks. O iki tol turiu daug darbo tuos planus sunkiai realizuoti. Jei galėtumėt patarti ką darau ne taip, ką reiktų daryti efektyviau, tai būčiau dėkingas.

  Žinoma, galima sėdėti, laukti, ir kritikuoti, kad nieks nepasikeitė. Tikrai dėl to nežadu įsižeisti, jei kas taip daro. Tiesiog jei tikrai reikia pokyčių, tai tokia strategija nelabai efektyvi.

  Jūsų,

  Remigijus

 8.   Darius rašo:

  Gerb. Remigijau,
  “kainodaros išspręsti” neįmanoma :)
  1. Tiksliai nežinau, bet maždaug: Registrų Centras iš savo duomenų bazės naudotojų ima ar ne po 10 Lt UŽ PELĖS PASPAUDIMĄ. Tai “aukso gysla”. Kas sutiks, kad ji būtų panaikinta ?
  2. Notaras už elementaraus standartinio teksto (įgaliojimo) patvirtinimą ima ~ 50 Lt. už nedidelį sandorį - 300 Lt. Įgaliojimui sugaištama gal kokių 20 min., sandoriui - kokia valanda. Bet čia tik “centai”. Va jei parduodamas koks 1.000.000 vertės turtas, tada UŽ TĄ PATĮ DARBĄ jau gaunamas kelių tūkstančių Lt atlyginimas.
  Kas sutiks, kad tokia “tvarka” būtų pakeista į mažiau pelningą ?

 9.   Remigijus Šimašius rašo:

  Dariau,

  sutinku su pastebėjimais, tačiau problema, manau, yra kiek kitur.

  “Pelės paspaudimai” ir “antspaudo uždėjimai” daugeliu atveju slepia didelius fiksuotus kaštus (kad pelės paspaudimu viskas pasibaigtų reikia investuoti nemažai kitame laido gale, be to, paspaudus pelę gaunami duomenys, kuriie surenkami net nebūtinai pelės paspaudimu, o renkami jie nemokamai, kaip ir turėtų būti). Taigi kaštų mažinimas, nereikalingų procedūrų atsisakymas yra tikrosios problemos. Dėl kaštų mažinimo kaip tik ir buvo šis komentaras, nors tai tikrai ne vienintelis kaštų mažinimo būdas (RC kaštai nuo 2008 m. buvo sumažinti apie trečdaliu). Procedūrų irgi atsisakinėjama - tai daugiau notarų atveju aktualu (panaikinta daugybė išrašų ir nuorašų reikalavimų, įmones, o greit ir NVO galima steigti be notaro, etc.)

  O “kainodaros išspręsti” tikrai neįmanoma, kai ji reguliuojama, su tuo sutinku. Todėl labai laukčiau Giedriaus pasiūlymų, apie kuriuos jis užsiminė.

 10.   Giedrius rašo:

  Remigijau, kad man atrodo pasiūlymai pačiam yra turbūt geriau žinomi nei man - norint išspręsti efektyvumo ir, svarbiausia, moralumo klausimą bet kurioje valdžios monopolizuotoje srityje padaryti reikia vienintelį dalyką (tiksliau reikia nustoti daryti vienintelį dalyką) - tereikia nustoti grasinti fiziniu susidorojimu nenorintiems “pirkti” tų valdžios paslaugų ir grasinti tuo pačiu fiziniu susidorojimu konkurentams, norintiems teikti analogiškas paslaugas pigiau ar / ir geresnės kokybės.

  Registrų centro paslaugas, kaip ir visas kitas valdžios monopolizuotas paslaugas, laisvai galėtų teikti kas nori kam nori ir už kiek nori (techniškai keliems paslaugų tiekėjams sinchronizuotis tarpusavyje duomenų bazes nėra jokių problemų), jei tik to daryti įprastais grasinimais nedraustų valdžia, ir garantuotai paslaugos kainos ir kokybės santykis išaugtų daug kartų. Ir to niekas nepadaro ne todėl, kad niekas nežino ką daryti. Nepadaro, nes tai prieštarauja galinčių padaryti bei jų draugų ir giminaičių asmeniniams interesams.

  P.S. Kadangi komentarų neprenumeruoju, tai panašu, kad “šiek tiek” vėluoju su atsakymu, bet gal geriau vėliau nei niekad :)

 11.   Giedrius rašo:

  Pasirodo neteisingai pažiūrėjau į datą - nevėluoju :)

 12.   Gediminas rašo:

  O ko galima tikėtis įstatymu įteisinus tiek monopolijas, tiek ir reketą? Visa tai gražiai vadinama „viešosiomis paslaugomis“, tačiau esmė nuo to nesikeičia. Pav. RC ima iš bendrijų tūkstančius siekiančius atlygius už namų sklypų registraciją, nors tie sklypai nepriklauso joms nuosavybės teise, ir negali būti naudojami komerciniais tikslais. Tačiau tų sklypų vertė jau skaičiuojama milijonais, nors tai grubiai pažeidžia turto vertinimo pagrindų įstatymą. Vargšai butų savininkai reketuojami be jokio gailesčio, nes dar tūkstančius turi mokėti už kadastrinius matavimus, kurių dažniausiai net ir nedaro, kadangi yra anksčiau daryti matavimai - tereikia tik pakoreguoti kopijas. Šiuo atveju pelnosi savivaldybės įmonės, be abejo, taip pat pažeisdamos įstatymus. Kai toks „teisingumas“, tai ir evakuojasi Lietuva kaip įmanydama.

 13.   Darius rašo:

  Sutinku, kad RC duomenų bazei padaryti ir prižiūrėti reikia pinigų. Viskas OK, tačiau už tos bazės naudojimą kainos tikrai “nerealios”. TEO pv. turi irgi didžiulę abonentų bazę, ir kievienas už dyką gali rasti norimą tel. Nr.

  p. Remigijau - ne tik aš, bet ir kiti temos komentatoriai atkreipia dėmesį į nelogišką ir nepateisinamą notarų ir RC mokesčių PRIKLAUSOMYBĘ NUO VERTĖS. Notarui lygiai tiek pat darbo kainuoja “įfominti” 50.000 Lt ir 2.000.000 Nek. turto pirkimą/pardavimą. Taičau UŽ TĄ PATĮ DARBĄ imamas net kelis kartus didesnis atlygis. Notarai turi tam “atmazkę” - tipo didesnė rizika. Bet toks pasiaiškinimas tinka nebent vaikų darželyje.

 14.   Gediminas rašo:

  Aišku, Remigijus teisus, kad “Pelės paspaudimai” ir “antspaudo uždėjimai” daugeliu atveju slepia didelius fiksuotus kaštus. To niekas ir neneigia. Problema yra ta, kad be ceremonijų imama tai, kas negali būti pateisinama jokia logika, kad grubiai pažeidžiami netgi tie neteisingi įstatymai, kurių gausybė prikurpta Seime. Biudžetinės įstaigos negali teisintis lėšų stoka, kitaip jos turi būti privatizuojamos. Šitie įžūlūs „pasipinigavimai“ vos galą su galu suduriančių žmonių sąskaita negali būti toleruojami. Tenka dalyvauti daugiabučio namo savininkų bendrijos veikloje, todėl yra nemažai praktinio patyrimo apie dažnai pažeidžiamas žmonių ir jų nuosavybės teises. Paslaugų kainas turi nustatyti rinka, o ne savavališki biurokratų sprendimai „iš lubų“.

 15.   Bredband rašo:

  Hey very nice website!! Man .. Excellent .. Amazing .. I will bookmark your website and take the feeds also…I’m happy to find a lot of useful information here in the post, we need develop more techniques in this regard, thanks for sharing. . . . . .

 16.   Mickey Papiernik rašo:

  Hey - nice blog, just looking around some blogs, seems a quite wonderful platform you are using. I’m currently using Wordpress for many of my sites but aiming to change one amongst them over to a platform similar to yours as a trial run. Anything in particular you’ll recommend about it?

 17.   Elliot Starnold rašo:

  My dad recommended I might like this blog. He was entirely right. This article actually made my day. You cann’t imagine just how much time I had spent for this info! Thanks, Elliot Starnold

 18.   Carmen Yeskey rašo:

  hey there and thanks for your information - I’ve certainly picked up anything new from right here. I did however expertise some technical issues using this site, as I experienced to reload the web site many times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your web hosting is OK? Not that I am complaining, but slow loading instances times will often affect your placement in google and could damage your high quality score if advertising and marketing with Adwords. Well I’m adding this RSS to my email and could look out for much more of your respective fascinating content. Make sure you update this again very soon.. Carmen Yeskey

 19.   Alan Bernardino rašo:

  Thanks for the article! Just browsing around online I get into some cool stuff. Anyways, back to school work…

 20.   gladstone brookes reviews rašo:

  Do you have twitter? Great stuff by the way…

 21.   abercrombie uk rašo:

  Great site here. Many blogs like this cover subjects that can’t be found in magazines and newspapers. I don’t know how we got by 10 years ago with just newspapers and magazines.

 22.   fun for all rašo:

  I don’t even understand how I ended up here, however I believed this submit was great. I do not recognize who you’re but definitely you are going to a famous blogger in the event you are not already ;) Cheers!

 23.   Luxury Car Rental Philadelphia rašo:

  Romneys the true outsider. Not beholden to Fox, not beholden to talk radio, not beholden to Washington, not beholden to the media. Beholden to nobody but America!

 24.   abercrombie Deutschland rašo:

  7. All that we are is the conclusion of what we have thought. Wait… Has anyone suggested thesis writing service to you. Keep the articles progressing !

 25.   hollister uk rašo:

  12. It’s good to see this information in your post, i was looking the same but there was not any proper resource, thanx now i have the link which i was looking for my research.

 26.   Massage Las vegas rašo:

  Im glad to have found this post as its such an interesting one! I am always on the lookout for quality posts and articles so i suppose im lucky to have found this! I hope you will be adding more in the future

 27.   social bookmarking rašo:

  hello there and thank you for your information. I have certainly picked up anything new from right here. I did however expertise a few technical points using this website, since I experienced to reload the web site many times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I’m complaining, but slow loading instances times will very frequently affect your placement in google and could damage your high-quality score if advertising and marketing with Adwords. Well I¡¦m adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more of your respective intriguing content. Make sure you update this again soon.. social bookmarking

 28.   Florentino Widera rašo:

  Wonderful weblog. All posts have a process to learn. Your hard work is very good and i enjoy you and wanting for some more informative posts.

 29.   fat and healthy rašo:

  #2 should be #1

 30.   Warren Aloi rašo:

  I appreciate, cause I found just what I was looking for. You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

 31.   Webdesign Heidelberg rašo:

  View the following ideas less than and find to know how to observe this situation whilst you project your home business today. Earn funds from home

 32.   suplementy rašo:

  Very interesting points you have remarked, thankyou for putting up.

 33.   Tommie Pendley rašo:

  Perfect work you have done, this internet site is really cool with excellent info .

 34.   odzywki rašo:

  I conceive other website owners should take this website as an model, very clean and excellent user genial design and style .

 35.   Chemistry Projects rašo:

  Thank you for your thoughtful post!

 36.   fundraising online rašo:

  Top Ten! HOO yae!

 37.   Sociology Articles rašo:

  Thank you for your thoughtful post!

 38.   France Zumpano rašo:

  I truly wanted to develop a small comment to say thanks to you for those marvelous tips and tricks you are posting at this website. My extensive internet investigation has at the end of the day been honored with incredibly good points to exchange with my co-workers. I ‘d assume that most of us visitors actually are truly fortunate to live in a remarkable site with very many wonderful individuals with helpful strategies. I feel very happy to have discovered the webpages and look forward to some more exciting minutes reading here. Thank you again for all the details.

 39.   internal doors rašo:

  Hi there, I found your web site by way of Google while looking for a related matter, your web site came up. I have bookmarked it in my google bookmarks.

 40.   Akwarystyka morska rašo:

  Hello there, You have done a fantastic job. I’ll certainly digg it and personally recommend to my friends. I am confident they’ll be benefited from this site.

 41.   bali rašo:

  My spouse and i felt quite more than happy Jordan managed to carry out his basic research by way of the precious recommendations he grabbed out of your web site. It’s not at all simplistic just to happen to be giving out hints which many people might have been trying to sell. And we also grasp we need the writer to be grateful to because of that. These explanations you have made, the easy site menu, the relationships you can help foster - it’s got all sensational, and it’s really assisting our son in addition to the family understand that theme is exciting, and that’s pretty mandatory. Many thanks for everything!

 42.   Matt Romriell rašo:

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! However, how could we communicate?

 43.   Lowes Credit Card Payment rašo:

  Terrific work! That is the type of information that should be shared around the internet. Shame on the search engines for now not positioning this publish upper! Come on over and consult with my website . Thanks =)

 44.   nauka jazdy warszawa rašo:

  Definitely believe that which you said. Your favorite justification appeared to be on the net the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get annoyed while people consider worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal. Will probably be back to get more. Thanks

 45.   Earlie Yanai rašo:

  After study a few of the blog posts on your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site as well and let me know what you think.

 46.   Naklejki na ścianę rašo:

  Perfect work you have done, this internet site is really cool with excellent information.

 47.   Senuke X review rašo:

  I think this is among the most significant information for me. And i am glad reading your article. But should remark on some general things, The web site style is ideal, the articles is really excellent : D. Good job, cheers

 48.   panic attack treatment rašo:

  Sorry for the huge review, but I’m really loving the new Zune, and hope this, as well as the excellent reviews some other people have written, will help you decide if it’s the right choice for you.

 49.   Vida Cousey rašo:

  You will find definitely a great deal of particulars like that to take into consideration. That is an incredible point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the 1 you bring up where one of the most important factor will likely be working in honest superior faith. I don?t know if greatest practices have emerged about things like that, but I am certain that your job is clearly identified as a fair game. Each boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 50.   Senuke X review rašo:

  I think this is one of the most significant info for me. And i am glad reading your article. But wanna remark on some general things, The website style is wonderful, the articles is really nice : D. Good job, cheers

 51.   szkolenie elektrohydraulika rašo:

  moment may get any benefit. I got a free of charge very hot doggy and also revisit the car as well as keith sebaceous ‘nobody’ will be participating in on backspin. |AshleyMKenny|

 52.   breast enhancement rašo:

  neat stuff.

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.