BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nevyriausybinių organizacijų naujos galimybės

Nevyriausybinės organizacijos - svarbi visuomenės organizavimosi forma, o aš, kaip teisingumo ministras, turiu tam tikras pareigas, kad ši forma gyvuotų. Šias pareigas suprantu gana plačiai ir noriu pasidalinti, kas šioje srityje dirbama, ko galima tikėtis. Šiuos dalykus pristačiau jaukiame nevyriausybinių organizacijų renginyje.

Nevyriausybinės organizacijos susiduria su daugybe iššūkių. Daugelis susiję su finansais, visuomenės nuostatomis, tačiau kai kurie - su teisiniu reglamentavimu. 

Konsultavimasis priimant valdžios sprendimus

Visų pirma noriu pasidžiaugti, kad nuo šio mėnesio nevyriausybinės organizacijos įgauna naujas galias priimant viešus sprendimus. Pagal Vyriausybės patvirtintas teisėkūros taisykles, nevyriausybinė organizacija gali bet kuriai ministerijai pranešti, kad norėtų, jog su ja būtų derinami teisiniai projektai tam tikroje srityje.

Gavusi tokį pranešimą ministerija privalo derinti teisės aktų projektus ne tik su kitomis ministerijomis, bet ir su nevyriausybine organizacija bei įvertinti jos pastabas. Seime priėmus Teisėkūros pagrindų įstatymą nevyriausybinių organizacijų galios dalyvauti viešų sprendimų priėmime bus dar didesnės.

Nevyriausybinių organizacijų steigimas

Nevyriausybinės organizacijos steigimas šiandien vis dar yra nepateisinamai sudėtingas. Tad noriu informuoti, kad vėliausiai po pusmečio pagaliau pradės veikti sistema, pagal kurią nevyriausybinė organizacija galės būti steigiama pagal tipinius įstatus be notarinio patvirtinimo distanciniu būdu. Be abejonės, tai bus ypač patogu atokiau didžiųjų miestų besisteigiančioms mažesnėms organizacijoms.

Neliečiamas kapitalas

Vyriausybė jau yra pritarusi ir atidavusi Seimui Labdaros ir paramos fondų įstatymų pakeitimus, pagal kuriuos įteisinamas neliečiamas kapitalas. Neliečiamas kapitalas - tai tokia paramos forma, kai parama investuojama, o konkrečiais metais organizacija gali sunaudoti tik paramos prieaugį. Tokiu principu veikia Nobelio fondas ir daugybė kitų paramos projektų.

Šiandien yra nemažai turtingų lietuvių ar su Lietuva susijusių žmonių. Deja, jie ne visada gali drąsiai paremti nevyriausybines organizacijas, nes Lietuvoje nebuvo nei aiškių sąlygų, nei aiškių saugiklių kaip veikti neliečiamo kapitalo fondams.

Tikiuosi, kad įstatymas atvers naujas galimybes paramai. Galima pridurti, kad JAV, kur Gates ir Buffet pastūmėjo milijardierių iniciatyvą bent pusę savo turto po mirties palikti paramai, tokios paramos apytikslė suma yra jau apie 300 mlrd. dolerių. Lietuviai dar ne tokie turtingi, bet gerumui turi būti sudarytos visos sąlygos.

Nevyriausybinių organizacijų apibrėžimas valdiškam finansavimui gauti

Iš pradžių nebuvau didelis šalininkas, kad reikia atskirai įstatymu apibrėžti, kas yra nevyriausybinė organizacija. Tačiau reikia pripažinti, kad toks apibrėžimas bent jau vienoje srityje yra būtinas. Kai valstybės ar savivaldos institucijos remia nevyriausybinių organizacijų projektus, dažnai iškyla klausimas kas ta nevyriausybinė organizacija. Vienos neretai būna be pagrindo eliminuojamos, kitos nepagrįstai priskiriamos prie nevyriausybinių organizacijų. Projekto rengimas nebuvo lengvas, buvo daug skirtingų požiūrių. Tačiau priartėta prie konsensuso, projektas iš esmės parengtas, ir aš tikiuosi, kad jis padės įnešti daug aiškumo ir tvarkos į nevyriausybinių organizacijų viešą finansavimą.

Asociacijų įstatymo pakeitimai

Galiausiai noriu paminėti, kad baigiamas rengti Asociacijų įstatymo pakeitimas, pagal kurį būtų sutvarkyta daugybė praktinių asociacijų veiklos aspektų. Tiesa, praėjusių metų pabaigoje Seimas itin skubiai pataisė (nors iš esmės pagadino) asociacijų įstatymą griežtai sureglamentuodamas balsavimo tvarką asociacijų visuotiniuose susirinkimuose. Buvo sprendžiamos vienos asociacijos - Linavos - problemos. Tačiau sukurta tokia situacija, kad kai kuriose didelėse asociacijose nebeįmanoma surengti narių susirinkimo.

Kviečiu nevyriausybines organizacijas tiek dėl šio, tiek dėl kitų projektų pasisakyti, jei matoma, ką dar galima pataisyti. Kartu noriu pasidžiaugti tuo, nuo ko pradėjau - teisės aktų projektai jau daugiau kaip metai visi yra vieši, ir pasisakyti dėl jų yra sudarytos patogios galimybės.

Galiausiai užbaigdamas savo pasisakymą noriu priminti, kad nevyriausybinės organizacijos tuo ir yra stiprios, kad jos yra nevyriausybinės. Tai yra visuomeninė iniciatyva, kuri kartais labai efektyviai duoda vaisius. Tad kviečiu nevyriausybines organizacijas patikėti savo jėgomis, prisistatyti visuomenei, ir labiau kreipti dėmesį į tai, kaip pritraukti savanorius, paramą, o ne kaip priversti, kad valdžia vienas ar kitas problemas spręstų valdiškai ir už mūsų visų pinigus.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (73) | “Nevyriausybinių organizacijų naujos galimybės”

 1.   Tomas rašo:

  Uz pusmecio bus galima steigti distanciniu budu, be notaro?
  As tuoj prazilsiu, belaugdamas. Treti metai, kaip to laukiu. Ar negalima butu paskubinti procesa?

 2.   Jonas rašo:

  Remigijau, vis ruošiuosi savo blog’e parašyti apie nevyriausybines orgnaizacijas. Mūsų civilinis kodeksas ganėtinai dėkingas, nes jis numato tokį dalyką kaip asociacijų steigimą neįsteigus juridinio asmens, tiesiog pasirašant asociacijos steigimo sutartį. Kodėl apie tai kalbu? Todėl, kad norėčiau, jog visos nevyriausybinės organizacijos prasidėtų būtent nuo tokių asociacijų neįsteigus jurinio asmens, nes daug gimsta NVO, kurios paveikia kelis mėnesius, o vėliau tiesiog numetama likimo valiai. Taip neturėtų būti. Manau tiesiog reiktų suteiti daugiau galimybių veikti grupėms įsisteigus asociacijas neįsteisgus juridinio asmens. Kad jos galėtų dalyvauti konkursuose, rašyti projektus ir pan.

 3.   dundukas rašo:

  vezlys cia o ne reformos…

 4.   dundukas rašo:

  nu tu cia giliai pakapstiai.. neisgeres nesuprasi :)

 5.   dundukas rašo:

  vyriausybe ka pazada, ta ispildo… juokauju cia ne amerika :)

 6.   Gintaras rašo:

  Kelia itarima, toks netiketas susidomejimas, nevyriausybinem organizacijom. Ilgus metus niekam buvo neidomios, ir staiga, politikai pasidare toki geri dedes, kurie nori padeti. Ar tik nebus vyriausybeje, suprate, jog NVO tampa didele gresme partijoms, ir sitie visi anksciau isdestyti ministro istatyma, nebus apynasris NVO.

 7.   Gintaras rašo:

  Galiu pasakyti tik viena, kuo daugiau, istatymu, poistatiminiu aktu, isakymu, tuo daugiau reguliavimo ir biurakratizmo NVO atzvilgiu. Po sios vyriausybes 4m. valdymo dar ne viena sritis, tame tarpe ir NVO, dar ilgai negales atsigauti. Gaila!

 8.   Paulius rašo:

  Dėkui, Remigijau — labai reikalingi ir aktualūs dalykai! O kur būtų galima pasižiūrėti NVO apibrėžimo projektą?

 9.   Jacobs (Jokubas) rašo:

  Gerb. draugai,

  ziuriu, o pas Jus niekas nesikeicia, kaip ir anksciau valzia zada, jog tuoj, tuoj, po metu, gyvensite geriau. NVO? Kanadoje, NVO puikiai reglamentuota ir atitinka, visus visuomenes lukescius. Tad kam kazko laukti, kurkites Kanadoje ir relizuokite save cia. Pats esu visuomenininkas, ir su Kanadoje dirbanciais teisininkais, pradejome gilintis i TM pateiktus projektus. Isvada? Tas, kas tai renge yra visiskas teises raides berastis.

 10.   dundukas rašo:

  as pasakyciau kitaip
  ..tas kas tai renge yra visiskas dundukas :)

 11.   dundukas rašo:

  bet jis man ne gimine :)

 12.   dundukas rašo:

  LT is ministru veiklos, daugiausia naudos turi ju mamos…

 13.   Remigijus Šimašius rašo:

  Tomai,

  labai norėčiau ir aš paskubinti (ir skubinu). Bet bet kokiu atveju tikrai nereikia laukti su savo inciatyva to kaip išganymo. Taip, įsisteigti bus paprasčiau ir pigiau, tačiau ir dabar juk galima…

  Remigijus

 14.   Remigijus Šimašius rašo:

  Jonai,

  labai geras yra Jūsų apstebėjimas (beje, Tomui gal irgi padėtų ši CK nuostata). Apie tai esu pats rašęs ne kartą dar iki tapdamas Teisingumo ministru. Kita vertus, nesu tikras ar tokioms asociacijoms tikrai visais atvejais lygiais pagrindais galima leisti dalyvauti visur. Laukčiau paties pamąstymų ir komentarų dėl mano minėtų projektų.

  Dėkui,

  Remigijus

 15.   Remigijus Šimašius rašo:

  Dunduk,

  matau, turi daug laiko, žinių ir energijos :) Nuoširdžiai linkiu ką nors gero su visu tuo nuveikti.

  Remigijus

 16.   Remigijus Šimašius rašo:

  Jokūbai,

  laukiu paties komentarų apie turinį, o ne tik apibendrinančios išvados.

  Remigijus

 17.   Remigijus Šimašius rašo:

  Gintarai,

  manau, be reikalo mano susidomėjimą NVO krikštyji netikru. Tuo asmeniškai domiuosi nuo studijų laikų (apie ką ir diplominį darbą rašiau). Vėliau irgi daug ties tuo dirbau ir mačiau kaip 1996 metais gimė daugelis nuostatų, kurias šiandien taisyti reikia… Netgi knygą apie tai parašiau. O dabar štai prieš patį teisinuosi, kad ne dabar susidomėjau NVO :) (O kita vertus, kas būtų blogai, jei dabar susidomėčiau?)

  Man atrodo, kad paties kometarai, manau, yra iliustracija, kad dėl (ko gero, pagrįsto) nepasitikėjimo valdžia galima jau ir nebematyti realių dalykų. Gal galit pasakyti kas NVO srityje tapo labiau subiurokratinta per šiuos du metus? Arbą ką bet kokioje srityje aš asmeniškai subiurokratinau? Priešingų pavyzdžių turėčiau :)

  Su geriausiais linkėjimais,

  Remigijus

 18.   dundukas rašo:

  ka cia benuveiksi, kai valdzioje vagys…

 19.   dundukas rašo:

  as irgi noriu :)

 20.   dundukas rašo:

  ministre,
  matau, turite daug laiko, ziniu ir energijos. Nuosirdziai linkiu ka nors gero su visu tuo nuveikti..
  Ukio ministras jau nuveike., tiksliau susiveike :)

 21.   Valstybės patarėjas rašo:

  Demesio,
  visi dundukai ir kiti geros valios zmones, is patikimo saltinio, suzinojau, jog R.Simasius sutiko dalyvauti laidos “Teise zinoti” filmavime.Laidos metu bus diskutuojama apie korupcija.I laidos vedejos, kartais nepatogius, klausimus, atsakys Teisingumo ministras Remigijus Simasius.Kvieciame visus, tiesiogines laidos metu, uzduoti klausimus ministrui, adresu:teisezinoti@lrt.lt Priverskite ministra rausti.
  Laidos vedeja R.Miliute 21:15 val.

 22.   Gintaras rašo:

  Pirma Tomui CK nuostata tikrai nepades, kadangi bendraujant su savivalda, ar EU reikalingas juridinis asmuo, as apie projektus.
  Dabar del pasiulymu, tai, nereikalinga salyga NVO yra ta jog registruojant ja, reikia gauti paramos gavejo statusa (uz 10lt). nevyriausybine, nepelno siekianti organizacija? Zinoma, kad jos veikla ir remiasi parama, koks dar paramos gavejo deklaravimas? Istatuose deklaruoji, JAR deklaruoji. Reiktu sito atsisakyti.

 23.   Gintaras rašo:

  Dar prisiminiau as Tomui patarciau per daug nedeti vilciu i tai, jog nuotolinis registravimas atpigins. Kiek domejausi tai palyginus labai brangus eparasas apie 120 litu, nes per ebankininkyste neleidzia. O notaras apie 240 litu. Nu gal koki simtuka ir sutaupys, bet tai ten irgi ta parasa reikia uzsakyti registru centre, kiek zinau padaro po triju dienu, tik po to kai pervesi pinigus, zodziu gumos tempimas.

 24.   Liudas Vedeckis rašo:

  Džiugu, kad Ministras Remigijus Šimašius tuo rūpinasi. Norėčiau gauti tuos projektus, nes aš taip pat nuo 2000 metų pradėjau steigti NVO, o 2006 panašia tema parašiau ir magistrinį darbą, tad labai norėčiau pabendrauti, ar pabendradarbiauti ta tema. Šiaip NVO užsiima nesavo prigimtiniais klausimais, tad dar neatsiradusi, negimusi jau išsigimė.

 25.   Remigijus Šimašius rašo:

  Sveiki,

  Labdaros ir paramos fondų įstatymo pakeitimai paskelbti ir nuoroda yra. O d4kl NVO finansavimo ir asociacijų - turiu dar viena kitą dalyką išsiaiškinti, iki parašą ant projekto dėdamas ir paskalbdamas jūsų visų teismui ir pastaboms. Rytoj turėtų būti LRS teisės aktų projektų bazėje.

 26.   andrius rašo:

  Bet ministre, jeigu jus toks neabejingas NVO ir taip jomis rupinates, tai kas trugde ta palengvinta registravima ivesti jau pries 2metus ar pries metus, kaip tai padarete verslui. Nes verslas turi pradini kapitala, pradeti. O NVO dazniausiai kyla is asmenines inciatyvos, ir visa tai turi dengti savo asmeninem lesom. Kuo notarai sekmingai naudojasi, dar ir del nezinojimo. Kai privati inciatyva susiduria su notarais, atsoka bet koks noras.

 27.   Valstybės patarėjas rašo:

  Pataisykit mane, jeigu klystu, bet argi tipiniai pavyzdiniai steigimo dokumentai, neturi tokios pacios juridines galios, neziurint i tai, kaip jie bus pateikti VI “Registru centrui”? (tiesiai i rankas, ar internetu)
  Tada NVO steigimo islaidos 91-107 Lt. priklausomai nuo juridinio asmens formos.

 28.   dundukas rašo:

  argi notarai nepavaldus teisingumo ministrijai… kas gi pjaus auksinius kiausinius dedancia anti.. nebukit naivus..

 29.   dundukas rašo:

  cia tas pats kaip skustis vartotoju teisiu tarnyba, kam? kai uz ju nugaru teisingumo ministerija..

 30.   Tomas rašo:

  Tai nori pasakyti, kad tuos tipinius steigimo dokumentus galiu nesti ne pas notara tvirtint, o tiesiai i registru centra? O kur tuos pavyzdinius dokumentus galima rasti, TM? 107 Lt speju butu pigiau ir uz distancini registravima.

 31.   Gintaras rašo:

  Tai imes cia kas linka su NVO finansavimo projektu ar ne? Nes bandziau ieskoti per LRS , tai be sansu.

 32.   Valstybės patarėjas rašo:

  Gerb. ministre,
  siulau, panaikinti nuostata, jog steigiant NVO, turi prasyti paramos gavejo statuso, padedant taska JAR-1 formoje, ir uz ta taska susimokant 10 litu. Paramos gavejo statusas NVO, turetu buti suteiktas automatiskai, tik isteigus NVO. (jeigu istatuose nenurodoma kitaip)

  Daugiau nevyriausybiniu organizaciju srityje, problemu nematau, bent jau blogiau nebus.

 33.   Algis rašo:

  Gerb.Remigijau,

  Kadangi asociacijos veikloje jau 18-tieji metai, du pastebėjimai:
  1) Absoliučiai teisinga, kad spręsdami LINAVOS vidines rietenas Seimo politikai ‘nutobulino’ Asociacijų įstatymą tragiškai. Dabar teisėtai surengti didelės asociacijos, vienijančios keletą tūkstančių fizinių ir juridinių asmenų - tiesiog neįmanoma:(
  2) Ar asociacijos bus įvardintos NVO jūsų minimame apibrėžime? Iš esmės tas turėtų būti neginčytinai, išskyrus (matyt) atvejus, kuomet asociacijosyra įsteigtos išimtinai valstybinių organizacijų.O tokių yra.

 34.   dundukas rašo:

  o kas tas NVO, apie kuri kalbat cia visi?
  Neatpazystamas Vyriausybes Objektas :)

 35.   Jacob (Jokubas) rašo:

  Kaip gali vystytis verslas Lietuvoje, jeigu jus net neturit rizikos fondu ar verslo angelu. Jus ka rizikuojate seimos gerove, uzstatydami savo buta banku, kad pradetumet versla. Kanadoje rizika prisiima fondai. Verslas remia NVO, o valstybe skatina remima per mokestines lengvatas. Skatinama savanoryste, nesudaromos biurokratines kliutys steigtis. Neuzduodamas klausimas o kam to reikia? Cia tik dalis pastebejimu, budingu postkomunistinems salims.

 36.   perth mint gold bars rašo:

  Thumbs up, talented writer. You are one of a kind.

 37.   invest palladium rašo:

  Somebody necessarily assist to make significantly articles I’d state. That is the very first time I frequented your website page and so far? I amazed with the research you made to create this actual publish amazing. Great job!

 38.   Sondra Cullinan rašo:

  You are a fantastic writer. You unmistakably get the message across.

 39.   wilderness survival rašo:

  Nice post. I was checking constantly this weblog and I am impressed! Very helpful info specifically the closing section :) I deal with such info much. I used to be seeking this particular info for a very long. Thank you and good luck.

 40.   best male masturbator rašo:

  Unless you restrict your reading habits to a really small segment of the blogging population, or you are a blogging machine like Robert Scoble, a feed reader is only going to give you a small window of what is happening in the blogosphere.

 41.   MLB Hats rašo:

  Thanks for such a great post and the review, I am totally impressed! Keep stuff like this coming.

 42.   sk was here rašo:

  Thank you for taking the time to write this! Mucho.

 43.   download rašo:

  This blog is fantastic.I would like to introduce this nice website to my friends.

 44.   Living-away rašo:

  Your post is very useful. I think i will regular visit this site for further information.

 45.   Shemale cams rašo:

  I do not even know the way I ended up right here, but I assumed this publish was great. I do not realize who you are but definitely you are going to a well-known blogger should you aren’t already ;) Cheers!

 46.   prom dress rašo:

  There are plenty of other prom dresses to getting your prom dress online, which include prom dresses, prom dresses, Plus-size prom dresses,you dont have to go out to find the discount prom dress – you can wait for the prom dress and wedding dresses, quinceanera dresses quinceanera dresses to come to you.

 47.   techno viking who is rašo:

  I want to thanks for the efforts you have contributed in writing this blogpost. I am hoping the same top-quality article from you in the future as well. In fact your creative writing abilities has inspired me to start my own blog now. Truly the blogging is spreading its wings rapidly. Your write up is a good model of it.

 48.   get rid of stretch marks rašo:

  Hi there clever points.. now why did not i consider these? Off subject slightly, is that this page sample merely from an bizarre set up or else do you employ a personalized template. I take advantage of a webpage i’m seeking to enhance and properly the visuals is probably going one of the key issues to complete on my list.

 49.   gastite csst rašo:

  What a well written blog post you’ve got right here. You actually managed to truly emphasize the key aspects that ultimately matter. I rather enjoy reading through your blog, the quality of the information is fantastic as well as your way with words genuinely makes it simple to digest and fully grasp. Love it! Keep up the excellent work.

 50.   html colors codes ff00ff rašo:

  Hello I ran beyond this abounding website while analytic abounding altered techniques abbreviation weight, I’ve got to acquaint you your internet website is actual advantageous and i accede the design. We wont acquire a actual baiter amount of activity in adjustment to appraise your absolute blogposts about Concerning book apparent it too seeing that autonomous in for the Rss or atom rss feeds. I shall be aback a few months. acclaim for any accomplished web page.

 51.   Brianna rašo:

  This is a really great blog. Thx to the auther

 52.   Cheap Jordans rašo:

  Hot sales!Wholesale cheap Jordan shoes,ed hardy T-shirts,jeans,coach handbags,sports jerseys,NFL jerseys,UGG boots,sunglasses and so on

 53.   Free black gay porn rašo:

  Great written post. Keep up the good work and your visitors will be sky-rocket and I will keep coming back.

 54.   Spilleautomater rašo:

  Its such as you read my thoughts! You seem to grasp a lot about this, such as you wrote the e-book in it or something. I think that you simply can do with a few percent to power the message house a bit, but instead of that, that is excellent blog. An excellent read. I’ll certainly be back.

 55.   Audioline Baby Care 8 rašo:

  You are my breathing in, I possess few blogs and sometimes run out from to brand : (.

 56.   Allegro.pl rašo:

  I was more than happy to search out this web-site.I wanted to thanks in your time for this glorious read!! I undoubtedly enjoying every little little bit of it and I’ve you bookmarked to take a look at new stuff you weblog post.

 57.   Spielautomaten rašo:

  I do not even know how I finished up right here, however I thought this post was great. I do not realize who you are but definitely you’re going to a famous blogger in case you aren’t already ;) Cheers!

 58.   Trevor Askren rašo:

  With all the doggone snow we have gotten recently I am stuck indoors, fortunately there is the internet, thanks for giving me something to do. :)

 59.   Asian Tiger Mosquito rašo:

  I was just looking for this information for some time. After 6 hours of continuous Googleing, at last I got it in your web site. I wonder what’s the lack of Google strategy that don’t rank this kind of informative sites in top of the list. Usually the top web sites are full of garbage.

 60.   prom dresses on sale rašo:

  Look online. A growing number of Web sites feature virtual fitting rooms, and a seemingly endless supply of cheap prom dresses, most of which can be shipped straight to your front door.

 61.   Mayra Rosa rašo:

  Well I really liked reading it. This subject procured by you is very useful for accurate planning.

 62.   abercrombie Deutschland rašo:

  1. This was an amazing site that I had never seen it before. Thanks a lot for the information because I had liked it very much!

 63.   mobile phone car mount rašo:

  I’ve read a few just right stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting. I wonder how much attempt you put to create this kind of great informative site.

 64.   African porn rašo:

  I cherished as much as you will obtain performed right here. The cartoon is tasteful, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get bought an nervousness over that you want be turning in the following. ill no doubt come more beforehand once more as exactly the similar just about a lot incessantly inside of case you shield this increase.

 65.   social bookmarking rašo:

  hello there and thank you for your information. I`ve definitely picked up anything new from right here. I did however expertise some technical issues using this website, since I experienced to reload the site many times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your web hosting is OK? Not that I’m complaining, but slow loading instances times will sometimes affect your placement in google and could damage your high-quality score if ads and marketing with Adwords. Well I¡¦m adding this RSS to my e-mail and can look out for much more of your respective intriguing content. Ensure that you update this again soon.. social bookmarking

 66.   Gucci Sukey rašo:

  Great article and your blog template is so cool. Is this template free or not?

  Gucci Sukey

 67.   free chat rooms rašo:

  don’t you folks include any facebook web page due to the fact i would like everyday announcements of the amazing

 68.   LaserHairRemovalCalgary rašo:

  Great information it is actually. My friend has been looking for this content.

 69.   ugg boots rašo:

  ugg outlet online are heavy looking sheep skin boots. The sheep fleece is worn on the inside and the outside part of the leather is tanned and finished off with buttons, zips, lacings, or a broad spectrum of trimmings, soles and heels. Although chunky and ‘ugly’ they have made a huge impact on fasion. They come in a seemingly endless variety of interesting styles and colours. The rich and famous almost all, at one time or another, are seen wearing them. They are loved by celebrities and fans alike.

 70.   высокооплачиваемая работа в киеве rašo:

  Good stuff, thanks for posting. I was actually looking for something else and this site came up lol. Oh well, 2 minutes of my life gone! Totally worth it though!

 71.   ukraine escort rašo:

  Thanks for the great post. I am writing a schoolreport in one thing similar to this and the idea was a big help!! I hope you have a great day!

 72.   kiev escorts rašo:

  Thanks so much for this wonderful post;this is the stuff that keeps me on track through out my day. I have been searching around for this site after being referred to them from a buddy and was thrilled when I found it after searching for some time. Being a avid blogger, I’m blessed to see others taking initivative and contributing to the community. I just wanted to comment to show my support for your website as it’s very interesting, and many writers do not get acceptance they deserve. I am sure I’ll drop by again and will spread the word to my friends

 73.   chicken recipes for dinner rašo:

  Hey this is a good post. Am I Able to utilize many of it by myself wellness and weightloss blog? I am going to obviously backlink to your website so folks can easily see the whole content if they wished to. Thanks no matter what.

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.