BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nežalieji ežerai ir viešieji nedarbai

Visi piktinamės, kai aplink nešvara ir šiukšlės. Piktinamės ir tuo, kad ne visi teisės aktų pažeidėjai, net pagauti už rankos ir nubausti, realiai tą bausmę atlieka. Šie du reiškiniai, nors ir tolimi, tačiau kartu ir labai susiję. Juos sieja viešieji darbai - sankcija už administracinės teisės pažeidimus, kuri gali duoti naudos švarinant aplinką ar atliekant daugybę kitų bendruomenėms reikalingų darbų.

Pats iniciavau teisės aktų pakeitimus, pagal kuriuos nuo liepos 1 dienos baudas (kurių neretai nėra iš ko sumokėti) galima paprasčiau pakeisti viešaisiais darbais.

Ne visi pažeidėjai gali ar netgi nori dirbti. Nemanau, kad įmanoma juos priversti, nes vargu ar kam būtų naudingas atbulom rankom šiukšles renkantis chuliganas, o už jo nugaros stovintis policininkas, šiaip jau turintis ir svarbesnių darbų.

Tačiau įmanoma padaryti, kad toks dykaduoniauti linkęs asmuo suprastų, jog jam labiau apsimoka dirbti, o ne nuo darbo pasislėpti. Suprantama, kad ne visada žmogus turi iš ko susimokėti baudą, tačiau nesuprantama, kaip asmuo gali neturėti iš ko susimokėti baudą ir vengti atidirbti viešuosius darbus. Todėl esu įsitikinęs, kad tokiais atvejais jis galėtų patirti vienokių ar kitokių nepatogumų. Pavyzdžiui, vargu ar toks asmuo turėtų gauti tokias pačias socialines išmokas kaip ir kiti, sąžiningesni ir darbštesni žmonės.  Ir priešingai - atidirbęs galėtų tikėtis vienų ar kitų lengvatų.

Dar svarbiau yra tai, kad didelė dalis asmenų, apie kuriuos kalbame, mielai dirbtų viešuosius darbus, tačiau jų niekas nelaukia.

Vienos savivaldybės yra sudariusios sutartis su miestą prižiūrinčiomis įmonėmis, todėl apsimeta, kad mieste visiškai švaru (kuo nelabai tikisi, ir ką iliustruoja, kad ir šis straipsnis). Kitos tiesiog nežino/nesugeba organizuoti viešųjų darbų. Trečios dangstosi, kad viešųjų darbų organizavimo tvarka yra sudėtinga (jie iš dalies teisūs, bet tik iš dalies).

Štai čia noriu atsigręžti ir į save, ir į valstybės bei savivaldybės institucijas. Jau kreipiausi laišku į naujai išrinktus savivaldybių merus, kalbėjau su naujuoju generaliniu policijos komisaru šia tema, savo vadovaujamoje ministerijoje analizuojame viešųjų darbų platesnes galimybes įtraukiant nevyriausybines organizacijas, o reziumuojant noriu paskelbti, kas turi būti daugiau padaryta, kad viešieji darbai vyktų.

Pirma, savivaldybės turi žiūrėti šeimininkiškai ir išnaudoti viešuosius darbus bendruomenės labui. Kai kurios savivaldybės tai ir stengiasi daryti, tačiau tai tikrai nėra vyraujanti tendencija. Priežasčių nieko nedaryti ieškojimas kol kas yra daug populiaresnis nei galvojimas kaip padaryti, kad ir darbai būtų padaryti, ir gyventojams tai nekainuotų, ir teismo sankcijos būtų realizuotos.

Antra, policija turi iš naujo įsivertinti savo vaidmenį viešųjų darbų atlikime - nusiimti nereikalingas savo pareigas, tačiau padėti savivaldybėms, kai tikrai to reikia.

Trečia, visi turime galvoti, kaip tinkamiau išnaudoti viešųjų darbų galimybes. Mano manymu bent jau kitoje - mano kuruojamoje įkalinimo sistemoje - yra daug neišnaudotų galimybių sudaryti sąlygas nuteistiesiems dirbti vietos bendruomenės labui.

Tikrai nemanau, kad viešieji darbai yra panacėja, ar kad šiukšles iš pakelių ar upelių turėtų traukti būtinai tik viešuosius darbus atliekantys asmenys. Beje, viešieji darbai neturėtų būti ir suvokiami tik kaip šiukšlių rinkimas ar kiti paprasčiausi darbai.

Tačiau dar kartą noriu pabrėžti, kad tinkamai organizuoti viešieji darbai nušauna du zuikius: reali sankcija pažeidėjams minimaliomis visuomenės sąnaudomis ir realiai nuveikti visuomenei reikalingi darbai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (64) | “Nežalieji ežerai ir viešieji nedarbai”

 1.   Pilietis (Aš) rašo:

  Šiandien gavau toki atsakyma:
  be to steigiant viesaja istaiga, dokumentus teikti elektroniniu budu Juridiniu asmenu registru tvarkytojui bus galima tik tuomet, kai bus idiegta informacine sistema, kurios diegimo darbus siuo metu vygdo valstybes imone ‘Registru centras’..
  Nezinau juoktis ar piktintis. Maziausiai pries metus buvo aiskus JAREP projekto tikslai o jie dar tik dabar pradejo diegti. Ir ko as dar stebiuosi?!
  Cia siaip, visai ne i tema!!

 2.   dundukas rašo:

  nu kodel taip jau ir ne i tema.. viesos istaigos ir viesieji darbai labai daug bendro.. kalbant apie ..nedarbus ;)

 3.   casque beats rašo:

  į naujai išrinktus savivaldybių merus, kalbėjau su naujuoju generaliniu policijos komisaru šia tema, savo vadovaujamoje ministerijoje analizuojame viešųjų darbų platesnes galimybes įtraukiant nevyriausybines organizacijas, o reziumuojant noriu paskelbti, kas turi būti daugiau padaryta, kad viešieji darbai vyktų.

 4.   anarchistas rašo:

  “Didesnio už mane anarchisto” požiūris į priverstinį darbą glumina.

  Teoriniame lygmenyje problema glūdi nuosavybės teisinių ribų ignoravime. Jeigu vergijos nebelaikome teisėta santykių forma, žmogaus darbas negali būti valstybės nuosavybe ir jokių viešųjų darbų būti negali.

  Praktiškai baudų visuomenė yra per užaukštintus standartus kontroliuojama tų, kuriems patiems jokios taisyklės negalioja. (Gal kas atsimena, kad koks banksteris būtų atsistatydinęs dėl greičio viršijimo? Nesijuokite labai - o kas už savo avantiūras buvo ne bauduojamas, o gelbėjamas visų mokesčių mokėtojų sąskaita?)

  Nežinau, Remigijau, kaip sugebi derinti savyje tarną, vergvaldį ir anarchistą.

 5.   Remigijus Šimašius rašo:

  Gerbiamas anarchiste,

  manau, kad painiojate tam tikras sąvokas. Teisės normos būtų ir laisvoje visuomenėje, ir visuomenėje be valdžios, atitinkamai būtų ir sankcijos, atitinkamai greičiausiai būtų ir jų forma - atidirbimas (sodinti areštui visai nelogiška). Tai, kad daugelis sričių šiandien suvalstybinta ir yra viešosios teisės pažeidimai - visai atskira tema.

  O apie banksterius - tikrasis banksterizmas yra centrinių bankų pavidalu.

 6.   dundukas rašo:

  jo tik as vieno neikertu, jeigu baudziauninkai :) baudas atidirbines per viesuosius darbus.. tai ka tada veiks bedarbiai, kuriu nors tvoras tverk :)
  ministeris siulo atimti ir paskutini duonos kasni is varguoliu..

 7.   anarchistas rašo:

  Gyvename hipermoralioje užaukštintų standartų visuomenėje, kurioje jau seniai į standartus netelpantys baudžiami pasirinktinai, ir jau net tų pasirinktinai baustinų nebėra kur sodinti. Problema akis drasko, ir bausmių ūkio ekonomizavimas yra absoliučiai blogiausias to situacijos švelninimo būdas.

  Ne centrinis bankas, Remigijau, nustato, kad baudos už menkiausius KET pažeidimus viršija MGL. Tą absurdą ignoruoja ir palaiko vykdomoji valdžia - konservatyvūs deklaratyviai religingi šventeivos.

 8.   andrius rašo:

  Ministre,
  zinau, kad liberalams nesvetima elektroninio balsavimo ir kiti interneto teikiami palengvinimai. Bet gal verta pagalvoti apie domenu (interneto vardu) arbitraza? Kreipiuosi i jus, nes dabar si sritis visai neapsaugota o gincai del domeno ir prekinio zenklo tapatumo sprendziami teismuose, labai uzsitesia bei daug kainuoja. Arbitrazas galetu daug ka supaprastinti ir nebuto tokio ilgo proceso. EU tai jau yra issprende, o kodel Lietuva ne?!

 9.   andrius rašo:

  Stai galite pasiskaityti apie tai daugiau:
  http://vz.lt/Default2.aspx?BlogID=957b2e4f-e2ff-49d8-9c37-7d1e56c2a201&readcomment=1&page=0&orderBy=up

 10.   casque monster rašo:

  thank you for sharing http://www.casquesdrdre.com/casque-monster-beats-solo-c-6.html

 11.   Diana rašo:

  Ministre,
  visos šios idėjos puikios! Bet manau, jog ir patys gyventojai turi įsisąmoninti, kad šiukšlinti savo aplinkos nevalia. Taip būtų kur kas efektyviau. Kaip manote?

 12.   Remigijus Šimašius rašo:

  Andriau,

  ačiū už pasiūlymą. Sritis man gana tolima, bet pažiūrėsiu, duosiu specialistams kad įvertintų.

  Diana,

  jūs, manau, visiškai teisi :)

  Remigijus

 13.   klausimas rašo:

  sveiki, turiu gan sudėtingą klausimą, bet galbūt kas nors galės patarti :
  teismui paduotas ieškinys. buvo nustatytas terminas trūkumams pataisyti, tai padaryta. ieškinys parengtas pagal procesinius reikalavimus, su teisininko pagalbą. net penkiametis suprastu ko reikalaujama. teisėja nesupranta, rašo kad labai painu ir ieškinį grąžina su priedais, negana to siūlo pasirūpinti atstovavimu (t.y. nemoka skaityti, nes kelis kartus nurodyta kad atstovų nebus). šią nutartį planuojama skųsti.
  ar galima prašyti pakeisti teisėją?
  ieškinys bus teikiamas tas pats, skundžama nutartis, nes ieškinio perrašyti kad kūdikis suprastų nelabai beįmanoma.

 14.   Algis rašo:

  Gerb.ministre,
  Pminėjote netvarką prie Žaliųjų ežerų valstybinėje žemėje. O kaip vertinate apžvalgininku save vadinačio V.Laučiaus pasisakymą DELFI portale: Kaip Lietuvą okupuoja buožės
  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/article.php?id=46828643&com=1&s=2&no=0

 15.   how to last long in bed rašo:

  Excellent blog here! Also your web site loads up very fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as fast as yours lol.

 16.   Penis enhancement pill rašo:

  Good write-up, I am normal visitor of one’s blog, maintain up the nice operate, and It’s going to be a regular visitor for a long time.
  Testosterone low | Testosterone low | Male enhancements

 17.   Diana rašo:

  Ministre,
  čia ir vėl aš. Aš vis negaliu liautis galvojusi šia tema. Man kilo tokia mintis: ar nepadarytume visiems meškos paslaugos su tokiais viešaisiais darbais? Esu tikra tikrai bus tokiu, kurie ne tik kad neįsisąmonins, bet ir nuleis rankas. Bus galvojančių taip: “Kodėl turėčiau nešiukšlinti, jei po manęs vistiek kažkas sutvarkys?”

 18.   dundukas rašo:

  tai va siandien vyriausybe patvirtino kazkokia ten pensiju konsepcija.. ar kazka panasaus :)
  nu zodziu kaip tare taip nepadare 2 2 2 tapo jau tik 2 1 1..
  ka as manau apie visa tai.. ogi sikalioja ir sikalioja su tais privaciais kaupimais.. eina jie sikt sitaip ir per simta metu nieko doro neprikaupsi.. :)

 19.   dundukas rašo:

  manes daznai klausia.. dunkuk tu is musu pats protingiausias :) net su ministru susibendrauji.. ka mums daryt su tais kaupimais.?.
  tai va dabar atsakau.. meskit visa sita reikala.. atsisakykit tu pensiju fondu ir visokio galo tarpininku kuriems jus sukisat kruvas pinigu nieka..
  o i ta vieta geriau prisipirkit Microsoft akciju.. tai ir bus gera investicija i socia senatve.. ;)

  Dunkukas.

 20.   hollister uk rašo:

  Great site here. Many blogs like this cover subjects that can’t be found in magazines and newspapers. I don’t know how we got by 10 years ago with just newspapers and magazines.

 21.   abercrombie uk rašo:

  Just imagine I read it twice. While I am not as accomplished on this topic, I concur with your closings because they make sense. Thanks and good luck to you.

 22.   Donata rašo:

  Idėja, žinia, puiki. Tačiau, šioje vietoje, tenka pasakyti nuvalkiotą teiginį, kad reikia keisti visuomenės požiūrį į šiukšles apskritai. Dabartinio jaunimėlio jau nebepakeisime, tačiau ateinančias kartas galėtume mokyti tas šiukšles rūšiuoti bent jau savo aplinkoje, o toliau bus tik lengviau visiems įsisąmoninti, jog dergti savo šalies nevalia. Jei kasdien per TV ar laikraščiuose visuomenė matytų mokomuosius ,,klipukus,, kaip rūšiuojamos atliekos, manau, kad rezultatai tikrai butų gan greiti. Tik bėda ta, kad ne nuo to galo būtų pradėta, nes kaip suprantu, žmogų kažko išmokyti ar jam įkalti į galvą -gan paprasta, tačiau kai nėra bazės, tuomet apie ką kalbėti… Kasmet apsilankau Švedijoje, ir matau kokiame lygyje šis klausimas ten. Bet koks bamblys jau aiškiai žino, kad coca-colos skardinė ar sulčių pakelis turi savo vietą.

 23.   prom dresses on sale rašo:

  Look online. A growing number of Web sites feature virtual fitting rooms, and a seemingly endless supply of cheap prom dresses, most of which can be shipped straight to your front door.

 24.   Angeline Desjardiws rašo:

  Really, i actually 100 % accept your own point, however , exactly why could a lot of us mind? On the background from stuff happening on the planet. Like, i just don’t show that most of us really don’t, but there are much more vital information all-around, at least in my position. However that was a good simple conclusion in this post of you actually. Most definitely i’ll reveal it all to my mom and perhaps father, i think it may appeal to him or her too. I also book marked your web blog as i saw that you have more subject areas of my interest in right here, still i actually get to sleep now. Proceed submitting, superior night. ;-)

 25.   Įsikalbėjimai apie tariamą nebaudžiamumą rašo:

  [...] Remigijaus Šimašiaus blogas BLOGas.lt internetinis dienoraštis « Nežalieji ežerai ir viešieji nedarbai [...]

 26.   Exotic Car Rental Philadelphia rašo:

  Anyone partial to particular WS champ memorablia? I went for the locker room t, parade t, and a Matsui t with the WS Champs patch on the sleeve. I spent about $200 on the Giants Super Bowl, Im figuring slightly less on this WS title. Maybe $150 after clothing, pictures, etc. Man, winning championships can get pricey.

 27.   Exotic Car Rental Philadelphia rašo:

  The Red Sox are to the Angels what the Angels are to the Yankees. No way the Red Sox dont advance to the ALCS. And with how things are going recently, theyll beat up a tired-out White Sox team, and sweep the red-hot then ice-cold Brewers in four games, giving CC Sabathia elbow pain in the process when he tries to pitch Game 4.

 28.   abercrombie Deutschland rašo:

  0. What a fun pattern! It’s great to hear from you and see what you’ve sent up to. All of the projects look great! You make it so simple to this.Thanks!

 29.   Las Vegas Massage rašo:

  Impressive contribution. Thanks a lot. I highly recommend you keep posting.

 30.   Massage Las vegas rašo:

  Don’t ply yourself into too smallish lingerie, look around and see that you could have any supplement of full figure lingerie you like in your capacity.

 31.   adult communities delaware rašo:

  You lost me, friend. I mean, I imagine I get what youre indicating. I have an understanding of what you’re saying, but you just appear to have forgotten that you will find some other persons in the world who view this issue for what it really is and may well not agree with you. You may possibly be turning away a lot of folks who may have been lovers of your blog.

 32.   Jaleesa Adames rašo:

  Either Rob Lee or Shay Given for me! Both picked up on the cheap and performed with Newcastle in their hearts for over a decade! Although Given leVing annoyed me It wasnt hard to see that he was unhappy to have to do it Both adopted Geordies and both black and White legends!

 33.   Dell Drivers rašo:

  Very nice post, I surely love this site, keep it up.

 34.   escort milano rašo:

  WONDERFUL Post.thanks for share..extra wait .. …

 35.   Nuomone rašo:

  Jei zmogus piktybiskai nemoka baudu, galima butu ji “idarbinti” mielesniam darbui, kad jis pats noretu padirbeti. Pvz pagal jo specialybe, pasiulyti ivairesniu darbu. Gal ji normlaiai idarbinti o dali atlygio (kad zmogus neprarastu noro dirbti, uztektu koki 15 proc nuskaiciuoti) nuskaiciuotu kur ten reikia. Taip butu nauda ir del bedarbystes ir del baudu susimokejimo. Nes pvz viesijieji darbai siais laikais manau yra katorga, reiktu gero atlyginimo, kad sudominti zmogu tokiu darbu.

 36.   viagra rašo:

  Thanks a lot for sharing this with all of us you actually recognize what you’re talking about! Bookmarked. Kindly also consult with my website =). We can have a hyperlink exchange contract between us! Read this viagra

 37.   Dollar Store Items Wholesale rašo:

  If clothes make the man, and your clothes were made in a sweatshop, are you an orphan? -anon

 38.   Tosha Hugueley rašo:

  Thats why I support and always will support only those particular U.S. candidates for President who pursue first of all American interests, no matter whether the Russian government likes it or not.

 39.   wisdom tooth extraction recovery rašo:

  Just wish to say your article is as astonishing. The clearness in your post is simply spectacular and i could assume you’re an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the enjoyable work.

 40.   Hauk IT rašo:

  I discovered your weblog post web website on the search engines and appearance several of your early posts. Always sustain the top notch operate. I additional the Feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading significantly much more on your part down the line!…

 41.   Antony Pefanis rašo:

  sorry if affended by my last comment, dont ask for feedback on ur video if you don’t really want it, your doing good keep it up but fat to ripped ehh i dont think u have experienced ‘fat’ obesity.. and i wasnt implying that ur gains are not natural.. coz yeh they are pretty average

 42.   Lino Prickett rašo:

  Looks like these guys have plenty of outsourcing opportunities available.

 43.   bialko rašo:

  F*ckin’ remarkable things here. I’m very glad to see your post. Thanks a lot and i’m looking forward to contact you. Will you please drop me a mail?

 44.   kiev escort rašo:

  Wonderful story! Ive been searching google for many hours searching for applicable data on th is, they undoubtedly require to position your website on the initially web page!

 45.   Jannette Kinatyan rašo:

  Valuable info. Lucky me I found your site by accident, and I’m shocked why this accident didn’t happened earlier! I bookmarked it.

 46.   Carmen Growell rašo:

  Good site! I truly love how it is simple on my eyes and the data are well written. I am wondering how I could be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your RSS feed which must do the trick! Have a great day!

 47.   работа для девушек rašo:

  Hi there I found this great web site while searching many different strategies on weight loss, I’ve got to explain your internet site is worth it to read and i really like a concept. My partner and i don’t employ a boat load of one’s so that you can go through your entire blogposts although We have e book noted it too when subscribed to the Feed provides nourishment to. I shall be the government financial aid a short time. cheers for the top notch webpage.

 48.   kiev escort rašo:

  I really enjoyed this blog. That is always nice when you find something that is not only informative but entertaining. Excellent

 49.   Dymatize Nutrition BCAA rašo:

  Some genuinely interesting points you have written. Aided me a lot, just what I was looking for : D.

 50.   Sociology Jobs rašo:

  I appreciate the insightful post. Thanks.

 51.   Physics Videos rašo:

  Thank you for your thoughtful post!

 52.   odzywek rašo:

  I like this post, enjoyed this one appreciate it for posting .

 53.   Hang Latessa rašo:

  I believe you might have noted some very intriguing details , appreciate it for the post.

 54.   kiev escorts rašo:

  Took me time To Read most The comments, rather I really appreciated The content. it proved To be ideal helpful how to me as well as I’m certain To all the commenters here! it’s routinely great If you consumers can never only be informed, but also entertained! I am sure end users had cool writing stuff like this content

 55.   Creative Agencies rašo:

  hello there and thank you for your info – I have definitely picked up something new from right here. I did however expertise a few technical points using this web site, since I experienced to reload the website many times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I’m complaining, but slow loading instances times will sometimes affect your placement in google and could damage your high quality score if advertising and marketing with Adwords. Anyway I am adding this RSS to my email and could look out for much more of your respective fascinating content. Ensure that you update this again soon..

 56.   Sharen Striffler rašo:

  Nice post. I learn something more challenging on different blogs everyday. It will always be stimulating to read content from other writers and practice a little something from their store. I’d prefer to use some with the content on my blog whether you don’t mind. Natually I’ll give you a link on your web blog. Thanks for sharing.

 57.   Ugg Upside Boots rašo:

  No matter the ending is perfect or not, you cannot disappear from my world.

 58.   Li Kelder rašo:

  I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

 59.   myślistwo rašo:

  Some truly choice posts on this website , bookmarked .

 60.   Senuke X review rašo:

  I think this is one of the most significant information for me. And i’m glad reading your article. But want to remark on few general things, The site style is great, the articles is really nice : D. Good job, cheers

 61.   Roshannon Neoma rašo:

  just couldn’t leave your web website before suggesting that I really loved the normal details a person provide for your visitors? Is gonna be once more ceaselessly to check up on new posts

 62.   cheap beats by dre rašo:

  excellent post, i certainly love this amazing site, keep on it.

 63.   ghd adelaide rašo:

  I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

 64.   jordan michael rašo:

  I will right away take hold of your rss as I can not to find your email subscription hyperlink or newsletter service. Do you’ve any? Kindly allow me know in order that I may just subscribe. Thanks.

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.