BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Burės - spąstai savanorystei

Vyrausybė pritarė savanoriškos veiklos įstatymo projektui. Pritarėm be kita ko ir skubėdami, nes ant nosies Europos krepšinio čempionatas, kuriame dirbs tūkstančiai savanorių.

Iš karto noriu pasakyti, kad labai džiugu, kad šiai temai skiriamas tinkamas dėmesys, kad sprendžiami savanorių ir nevyriausybinių organizacijų reikalai. Savanorystė tikrai aktuali tema. Savanorystei turi būti atviros visos durys.  Šiandien to nėra, nes  savanoriai patiria teisinį netikrumą, jiems negalima kompensuoti patirtų išlaidų.

Tačiau negaliu nutylėti keleto problemų, kurios lydi įstatymo projektą. Problema ta, kad Savanoriškos veiklos įstatymas problemai spręsti buvo nebūtinas. Užtenka pataisyti GPM įstatymą ir numatyti jame išlaidų kompensavimą savanoriams, duoti nuorodą į tokio išlaidų kompensavimo tvarką, tvirtinamą, tarkime SADM ir/ar FM, ir viskas išsispręstų.

Dabar gi turėsime didelį formalų pliusą (atskirą įstatymą), tačiau jis pats gali sukelti naujų problemų.

Pavyzdžiui, pagal projektą numatyta, kad savanoriams, jaunesniems kai 16 metų sutikimą savanoriauti turi duoti vienas iš tėvų ar globėjų. Faktiškai tai reiškia, kad tokio sutikimo nesant (dėl objektyvių ar subjektyvių priežasčių) penkiolikmetis negalės dalyvauti akcijoje „Darom” ar su mokykla įsijungti į kokią kitą socialinę akciją.

Projektas asmenims iki 14 metų apskritai draudžia būti savanoriais. Ups… Tai kaip tada su tais jaunučiais krepšininkais, kuriems gal tik 13, bet jie tiesiog trokšta padavinėti krepšinio kamuolius per Europos krepšinio čempionatą. Jau net nekalbu apie dešimtmetį, kuris vargu ar pagal įstatymo raidę galės kaimynei senutei padėti nuravėti daržą ar kitaip socialiai pagelbėti.

Ne mažiau aktuali problema yra susijusi su tuo, kad savanoriškas akcijas rengiantys subjektai turi užtikrinti saugią darbo aplinką (žodis „darbas” vis praslysta įstatymo projekte…). Tos pačios akcijos „Darom atveju” - jei susižeisiu ranką ar koją betraukdamas padangas iš griovių kur nors Šilalės rajoje- ar tai reiškia, kad Vilniuje akciją organizavę asmenys turės atsakyti už tai?.. Jei taip, tai savanorių bus ne ieškoma, o kratomasi jų, išskyrus atskirus atvejus, kai organizacija yra išskirtinai pajėgi finansiškai ir išskirtinai stipri organizaciškai.

Praktikoje daugelis problemų bus išspręsta įstatymo ignoravimo būdu. Bet ar tai kelias į teisinę valstybę? Kaip su teisiniu tikrumu? Ar nebus kada kokios parodomosios nubaudimo akcijos? Gal mums verta atsisakyti sovietinės teisės palikimo, kad viskas turi būti detaliai sureglamentuota?

Manyčiau, kad verta priimti liberalią teisės turinio sampratą, kuri realiai žmonėms atveria plačias galimybes, o ne nurodinėja pro kokius vartelius reikia eiti, kad pasiektum gerų tikslų.

Vyriausybės pasitarime buvo sutarta, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, inicijuojanti projektą, šiuos aspektus dar įvertins svarstant projektą Seime ir į juos atsižvelgs, kad įstatymas nesukeltų absurdiškų pasekmių.

Tačiau klausimas kiek reikia įstatymo, kad būtų išspręstos realios problemos, bijau, taip ir lieka neatsakytas. Tiksliai neįvardinta kokios šiandien kyla problemos, kam jos kyla, kaip mes žinosime, kad problemos nebėra, kokie keliai pasiekti, kad problemos išnyktų, kodėl pasirinktas būtent šis kelias.

Tačiau bet kokiu atveju - kviečiu nebijoti savanoriauti, nes savanorystė kyla ne iš įstatymo, o iš noro padėti artimui.

P.S. Beje, kai kitą kartą Vyriausybė bus kritikuojama dėl įstatymų kokybės, labai norėčiau, kad šios strėlės nebūtų nukreiptos į Teisingumo ministeriją, kuri minėtas pastabas buvo išsakiusi.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (180) | “Burės - spąstai savanorystei”

 1.   Aš rašo:

  Nezinau, kaip su situ istatymo projektu, kadangi jo neskaiciau, bet man asmeniskai ir dabartinis dideliu problemu nekele. Bet pasakius A deretu pasakyti ir B, nes savanoryste neatsiejama nuo NVO, tad reiketu paskatinti gera iniciatyva ir palengvinti NVO steigimosi salygas, ilgai netempiant gumos!

 2.   Aš rašo:

  p. R. Simasiau teisinis klausimas, as vis bandau irodyti registru centrui, jog steigiant internetu, laikinaji pavadinima rekomenduojama o neprivaloma (kaip jie teigia) itraukti laikinaji registra? Bent jau taip parasyta istatymo projekte. Ir nematau jokiu argumentuotu priezasciu kodel turetu buti kitaip. Ir dabar galioja tokia tvarka su paprastu registravimu, kai itraukti pavadinima i laikina registra nebutina!
  Tikiuosi aiskiai ísdesciau minti.

 3.   Aš rašo:

  Lietuvos Respublikos ukio ministro 2009 m. spalio 19 d. isakymo Nr. 4-525 ‘Del pavyzdiniu individualios imones nuostatu ir pavyzdiniu individualios imones nuostatu pildymo rekomendaciju patvirtinimo’ pakeitimo:
  teigiama, cituoju:
  ‘Todel, taip pat siekiant apsaugoti steigiamos Imones pavadinima iki jos iregistravimo, rekomenduojama pavadinima laikinai itraukti i Juridiniu asmenu registra’

  ‘rekomenduojama’ reiskia neprivaloma, taip parasyta?!

 4.   Andrius rašo:

  Ministre,
  man labai keista, jog paskelbus 2011 m. savanorystes metais, dar nera nei savanoryste reglamentuojancio istatymo ar palengvintu salygu steigiant nevyriausybine organizacija. Kaip Jus pats tai paaiskintumete? Gal per mazai vyriausybe skiria tam demesio? Metai jau beveik ipusejo o kazkuo labai pozityviu, pasigirti negalime!

 5.   Remigijus Šimašius rašo:

  Sveiki,

  gerai, kad mane klausimais užaytakavot :)

  Aš atsakysiu vėliau (beje, gal pakeistumėte slapyvardį, ens labai keistai tokiu kreiptis…).

  Dėl NVO steigimo - sakiau, akd bus lengvesnis steigimas šią vasarą. Bus. Dėl tikslių datų pasakysiu irgi. Dmagu, kad toks nekantrus esat (aš irgi). Tikrai pasidalinsiu naujienomis, o jų gerų bus. Beje, kviečiu neužmiršti, kad tam, akd kakas gero įvyktų, reikai ne tik panorėti, net tik ministrui tai išsikelti į savo planus, bet kad ir daugybė žmonių realiai prie to nemažai padirbėtų. Ta proga noriu pasakyti, akd esu labai dėkingas tiems žmonėms, kurie tai ir daro.

 6.   dzyvai rašo:

  Tikiuosi, per krepšinio čempionatą, kuriam kepamas šis įstatymas, nebus paniekintas žodis “savanorystė”, kaip tai įvyko kitose šalyse (”savanoriai” prekiavo maistu, gėrimais ir t.t. - uždirbinėjo pelną kitiems). Aišku, idealiu atveju verslininkai turėtų būti socialiai atsakingi, ir tuo nepiktnaudžiauti. Visgi, manau, reiktų papildomo švietimo, inicijuoto iš vyriausybės pusės, kad žmonės nepasimauto ant gražiai įpakuoto kabliuko.

 7.   Pilietis (Aš) rašo:

  Laba diena,

  nuostata, kad pavadinimo nera butina laikinai itraukti i Juridiniu asmenu registra, kiek man zinoma galioja jau seniai. Ministro pasirasytas isakymas ir jo nuostatos skirtos skirtos Juridini asmeni steigiant internetu, vadinasi ir anksciau pamineta rekomendacija pavadinimo atzvilgiu, taip pat.
  Klausimas, kodel laikino pavadinimo itraukimas i registra, traktuojama, kaip privalomas, jeigu tam nera teisinio pagrindo ir butinybes?

 8.   Pilietis (Aš) rašo:

  Beje ministre, del NVO palengvinto steigimo as i krutine musuosi, jau dvejus metus. Nuo pat pradzios, kai imta tai zadeti. Ir zinot tai pradeda varginti. Kiek dar Jums laiko reikia? Zinote, laukiu nesulaukiu, kada tai ivyks, nes daviau sau zodi, kad tada mesiu visus reikalus suristus su ‘ka veikia valdzia’ ir atsidesiu vien nevyriausybinei veiklai, bet tam reikia tinkamo teisinio pagrindo. Ir kalbu nevien apie save.

 9.   Pilietis (Aš) rašo:

  Ir data mane net labai domintu, kadangi buvo kalbeta, kad iki vasaros antras JAREP projekto etapas bus pabaigtas, veliau pradejo sakyti, jog vasara. Gi dabar teigiama, jog liepa, ir tai mane neramina, nes kaip zinote liepa atostogu metas ir pazadai gali buti atideti neapibreztam laikui.
  Labai nesinoretu, tokio scenarijaus!

 10.   Gediminas rašo:

  Remigijus iš principo teisus, nes tokio įstatymo nereikia. Labai jau įdomiai skamba - savanorystė pagal įstatymą. Gal norima visai savanorystę išguiti? Pav., reikalaujant patentų, licenzijų, apmokestinus.

 11.   Andrius rašo:

  Nesutinku su Gediminu, geras istatymas ar blogas cia kita kalba, bet kazkokios raides, kuri apibreztu savanoryste reikejo. Tik toks ar panasus istatymas, kaip ir palengvintas NVO steigimas turejo isigalioti nuo tos dienos, kai buvo paskelbti 2011 - savanorystes metai! Valdzia vis priekaistauja, kad lietuviai menkai dalyvauja nevyriausybinej savanoriskoj veikloj, bet pati ideda mazai pastangu, kad palengvinti tokia veikla! Kodel delsiama, nezinau!

 12.   Gediminas rašo:

  Ne, jokio įstatymo čia nereikia! Lietuvoje ir taip jau klesti legalizmas pačia blogiausia to apibūdinimo prasme. Argi jau jokia veikla negali būti be įstatymo? Savanorystei užtenka elementarių jau egzistuojančios moralės normų, o kenkėjiška veikla pakankamai baudžiama kitais įstatymais. Be to, labai naivu manyti, kad absoliučiai viską galima sutvarkyti įstatymais.

 13.   dundukas rašo:

  kazkas bus vasara.. o kas dabar ne vasara :) kazkam verkiant reikia kalendoriaus.. turiu su ..tvarka ir teisingumu nuo praeitu savivaldos rinkimu uzsiliko.. ;)

 14.   dundukas rašo:

  juk nemesi tvarkos ir teisingumo i siuksliadeze, visom sio zodzio prasmem.. ;)

 15.   Gediminas rašo:

  Būtų labai puiku, kad Remigijus pakomentuotų tas numatomas BK pataisas dėl „neteisėto praturtėjimo“. Palaičio ministerija juodai „pjauna grybą“, tai gal Teisingumo ministerija galėtų padėti sustabdyti šį sovietinio „teisingumo“ recidyvo absurdo spektaklį?

 16.   Pilietis (Aš) rašo:

  Tai visgi, kaip del pavadinimo, gal pavestumete savo kokiam padejejui, atsakingam uz sia sriti sutvarkyti si reikala?!
  Ministro pasirasytas isakymas yra, dabar belieka TM paraginti Registru centra vygdyti, tai kas ten juodu ant balto parasyta.

 17.   dundukas rašo:

  man atrodo, kad tas ministro …atsakysiu veliau, tera mandagus ..atsiknisk ;) susidare toks vaizdas :)

 18.   dundukas rašo:

  tai taip konservatoriska ;)

 19.   Remigijus Šimašius rašo:

  Gerbiamas Pilieti,

  pridedu TM specialistų surašytą informaciją apie pavadinimų rezervavimą. Atsakymas skamba gana formaliai, bet esmė jo ta, kad pavadinimo rezervavimas atsirado kaip galimybė išvengti nesusipratimų, o ne naujas apribojimas. Kadangi registruojant e-būdu viskas labiau automatizuota, tai ir yra numatyta privalomas pavadinimo rezervavimas.

  Remigijus

  Tais atvejais, kai Juridinis asmuo yra registruojamas elektroniniu būdu, visuomet būtina prieš tai laikinai įtraukti juridinio asmens pavadinimą į Juridinių asmenų registrą. Tai būtina siekiant užtikrinti įmonės registravimo nuoseklumą, kad pirmiau būtų išsiaiškinama ar toks įmonės pavadinimas nesidubliuoja su jau įsteigtomis kitomis įmonėmis, ar atitinka kalbos taisyklių reikalavimus. Jei su pavadinimu viskas gerai, tuomet jau galima pereiti prie kitų registravimo etapų. Priešingu atveju atsirastų nemažai painiavos, o paaiškėjus, kad pavadinimo dėl kokių nors priežasčių nebegalima pasirinkti, tektų visus registravimo žingsnius (įskaitant kreipimąsi pas notarą ir kt.) pakartoti iš naujo.

  Tais atvejais, kuomet įmonė registruojama ne internetu, laikinai pavadinimą įtraukti į Juridinių asmenų registrą reikalavimo nėra, tačiau dėl tų pačių priežasčių tai rekomenduojama padaryti patogumo dėlei.
  Statistika rodo, kad nuo 2010 m., kuomet buvo sudaryta galimybė laikinai į Juridinių asmenų registrą įtraukti pavadinimą, viso pavadinimų iki 2011 m. birželio 1 d. įtraukta 1326 (2010 m. – 376, per 2011 m. 5 mėn. – 950).

  Teisinis pagrindas šiai tvarkai yra ministro pavirtinta Juridinių asmenų elektroninės paslaugos specifikacija. Šis reikalavimas artimiausiu metu bus patvirtintas ir šiuo metu baigiamuose rengti Juridinių asmenų registro registravimo taisyklėse.

 20.   Pilietis (Aš) rašo:

  gerbiamas Remigijau,
  formaliai gal jus ir teisus, bet del patogumo dristu nesutikti. Nesinaudoju sia paslauga, dar nuo tu laiku, kai RC darbuotojai reikdavo pasakyti pavadinima, kad ji ‘pramustu’ per duomenu bazes.
  Siandien dar paprasciau, gali patikrinti per nemokama savitarna, ar toks jau egzistuoja. Taip, jus visiskai teisus, sistema automatizuota ir paprastai neturi leisti pereiti prie kito registravimo etapo, ivedus egzistuojanti pavadinima.

 21.   Pilietis (Aš) rašo:

  Dabar, kad nesakytumete, jog nieko nesiulome..
  Vienas is galimu sprendimu (beje tai is dalies taiko visi bankai) turi buti galimybe RC darbuotojui patikrinti uzpildyta forma ir jeigu pavadinimas netinkamas, formos nepatvirtinti (prirasant, kas turi buti pataisyta) Jeigu viskas tvarkinga, atsiranda prierasas ‘patvirtinta’. (per 24val)
  Taip, pakoregavus e registravimo nuostatus, padarysite sistema efektyvesne, vartotojo atzvilgiu, sios nekeiciant!

 22.   Pilietis (Aš) rašo:

  beje tokia tvarka taiko ir epaslaugos.lt gyvenamosios vietos registravimas, kai gali pasiziureti savo prasymo bukle, ir priezastis del kurios prasymas buvo atmestas. (jeigu taip atsitiktu)
  Kodel to taikyti negaletu ir RC?
  Tikiuosi aiskiai isdesciau..

 23.   Andrius rašo:

  Del to laikino pavadinimo, tai jeigu remtis pavyzdziais, tai toli ieskoti nereikia. Kad ir pvz. su internetiniais vardais, kur daug svarbiau uz imones pavadinima ir kur butina akcentuoti prekini zenkla, kad pasiektum vartotoja. Tai kazkodel http://www.domrega.lt puikiausiai su tuo tvarkosi: ivedi pavadinima ir matai arba jis uzregistruotas arba ne. Nematau priezasciu, kodel Reg. cent. negaletu taikyti tokios sistemos? Kodel butina viska taip apsunkinti.

 24.   Andrius rašo:

  atsiprasau turi buti http://www.domreg.lt oficialus internetiniu vardu su .lt galune administratorius.
  Mano nuomone Reg. centrui tai turetu buti sektinas pavyzdys, kaip registruoti pavadinima ir neisradineti dviracio!

 25.   Free Music Websites rašo:

  Duh, I know already about all the best free music websites. Thanks for the post though

 26.   dundukas rašo:

  va tai tau.. eme ir atsake.. ministre as apie jus buvau blogesnes nuomones ;)
  kad tave kur teisingumas… :)

 27.   Pilietis (Aš) rašo:

  Palyginimui viesosios istaigos steigimo kainodara:

  paprastu budu 200lt (notaro mokestis) + 107lt (RC mokestis) + 0lt (laikinas pavadinimas nebutinas)

  e-budu 100/150lt (sertifikato kaina) + 107lt (RC mokestis) + 56lt (laikino pavadinimo mokestis)

  Kaip matote, bendra suma ir vienu ir kitu atveju labai nesiskiria. Tad, kurioje vietoje cia sutaupoma?
  p.s. paskaiciuota, kai steigejas vienas. Kai steigeju 2 ir daugiau reikalingi atskiri sertifikatai

 28.   Remigijus Šimašius rašo:

  Pilieti, Andriau,

  ačiū už pasiūlymus. Būtinai pasižiūrėsim detaliai kiek jie realizuotini.

  O dėl kainų palyginimo - na, sutikime, sertifikato kaina (kuri, kiek pamenu, yra mažesnė, beje) įskaičiuotina su labai labai dideliu kalustuku, nes elektroninis parašas pravers ir kitur, bet to, gal žmogus jau turi vienokį ar kitokį elektroninį parašą.

  O šiaip tai tikrai ačiū už keliamus klausimus.

  Remigijus

 29.   Pilietis (Aš) rašo:

  Beje netaip seniai Liberalu sajudis, pats galejo isitikinti esamos tvarkos netobulumu. Kai tuomet dar tik atskile nuo Liberalcentristu bande isteigti savo partija. Tuomet, buve kolegos visa kaip bande tam sutrugdyti, netgi itrauke i laikina registra 9 galimus, busimos partijos pavadinimus.
  Tokiu, galimai nesaziningu veiksmu, pasitaikytu maziau, jeigu pavadinima butu galima iregistruoti steigimo proceso metu o ne 6 men. pries steigima.

 30.   Pilietis (Aš) rašo:

  Sie veiksmai vyko uz TM vairo esant G. Bužinskui.
  Siandien TM vadovaujate jus ir visi svertai jusu rankose!

 31.   Andrius rašo:

  Idomiai cia su tuo kainu palyginimu! Tik man idomu ar itraukiant pavadinima ir registruojant internetu, reikia pavedimus daryt atskirai ar galima daryt, kaip uz bendra. Nes jeigu atskirai tai dar 10 lituku pripliusuokit, bankui. Swedbank ima 5litus uz pervedima.
  O ta istorija su liberalais jau buvau pamirses, kaip pirstu i aki sakyciau!

 32.   dundukas rašo:

  ministre, jei taip ir toliau eis.. tai tuoj teisingumo ministerijoj reikes atskiro etato atsakingo uz Simasiaus bloga ;) kaip tai padare Zuokas sukures savivaldybeje etata atsakingo uz mero facebooka.. :)
  va tas tai dirba ant viesuju rysiu.. ir visus liberalus ant reitingu apdeda ;)

 33.   dundukas rašo:

  o gal jau toks etatas yra? :) o mes nieko net neitariam.. ;)

 34.   tiems kam rupi rašo:

  O juk viskas jau yra, tik reikia pradeti naudoti:
  http://www.registrucentras.lt/jar/p/pav.php
  (nemokamai)

 35.   Winona Clause rašo:

  Hello my friend! I wish to say that this article is awesome, nice written and include almost all significant infos. I’d like to see more posts like this .

 36.   history of the english saddle rašo:

  78. Good website! I truly love how it is easy on my eyes and the data are well written. I’m wondering how I could be notified when a new post has been made. I’ve subscribed to your RSS feed which must do the trick! Have a great day!

 37.   fat burning furnace rašo:

  These kind of post are always inspiring and I prefer to read quality content so I happy to find many good point here in the post, writing is simply great, thank you for the post

 38.   geek news rašo:

  It’s really a nice and helpful piece of info. I am glad that you just shared this useful information with us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

 39.   Erectile Drugs rašo:

  Fantastic article! Great job posting such useful and reliable information, really glad to visit this site

 40.   cheap dublin vacation rašo:

  Good! I’m impressed with your web site. I had no trouble navigating through all tabs and related information ended up being truly easy to do to access.

 41.   exercises for golfers rašo:

  I have been exploring for a little bit for any high quality articles or weblog posts in this kind of house . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this website. Studying this information So i am happy to exhibit that I’ve an incredibly good uncanny feeling I discovered exactly what I needed.

 42.   abercrombie uk rašo:

  Your blog is one of a kind, i love the way you organize the topics.

 43.   hollister uk rašo:

  Great site here. Many blogs like this cover subjects that can’t be found in magazines and newspapers. I don’t know how we got by 10 years ago with just newspapers and magazines.

 44.   Brian Creath rašo:

  I did find it discerning that even this programplaces much blame on derivative instruments, butwhat is more appalling is not the lack of clarityin the explanation of such complex instruments, but rather the ignorance of those who sold theseas relatively safe investments.

 45.   criminal lawyer brisbane rašo:

  You actually make it seem really easy together with your presentation however I find this topic to be really something which I believe I might never understand. It kind of feels too complex and extremely vast for me. I’m taking a look ahead for your subsequent post, I’ll try to get the hang of it!

 46.   fake rolex watches rašo:

  So funcy to read the post during this website. Thank you for posting it”

 47.   chanel bags rašo:

  Hands down, Apple’s app store wins by a mile. It’s a huge selection of all sorts of apps vs a rather sad selection of a handful for Zune. Microsoft has plans, especially in the realm of games,chanel handbags 2011 but I’m not sure I’d want to bet on the future if this aspect is important to you. The iPod is a much better choice in that case.

 48.   cairns attractions rašo:

  It’s really a great and useful piece of info. I’m satisfied that you simply shared this helpful info with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

 49.   corfu car hire rašo:

  You for sure understand what you’re try to refer,this blog is simply excellent .

 50.   Kitchener real estate rašo:

  I like what you guys are up also. Such intelligent work and reporting! Keep up the superb works guys I have incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my web site :)

 51.   industrial real estate lease brisbane rašo:

  You are truly a excellent webmaster. The website loading speed is amazing. It kind of feels that you know what you are doing. In addition the content is masterwork. You are performed a excellent activity on this subject!

 52.   Buy YouTube Views rašo:

  Thanks for sharing excellent informations. Your web-site is very cool. I am impressed by the details that you have on this site. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked!

 53.   air jordan 5 shoes rašo:

  You must take part in a contest personally of the best sites on the web. I’ll highly recommend it all site!

 54.   Buy Facebook Fans rašo:

  Thank you a bunch for sharing this with all folks you really know what you are talking approximately! Bookmarked.

 55.   rebecca black in katy perry video rašo:

  Thanks for the new blog sharing. Its certainly a time made version. I love the content shared.

 56.   discounts rašo:

  I am happy that I observed this website , just the right info that I was looking for! .

 57.   Hermes Birkin rašo:

  Hallo i’m from germany as well as my english isnt that cool, but i could recognize each single term of your article. I’m trying to find english blogs to give a lift in order to my british capabilities and i’m really glad to serve them with the blog, that publishes clear as well as structured british that i will likely be able to translate. Many thanks from Germany!

 58.   victoricasino.com/nl/american-gambling-business/ rašo:

  This actually answered my downside, thanks!

 59.   Hermes bag rašo:

  It is how you can know if the is operating or otherwise.

 60.   inmotion hosting coupon code rašo:

  you have an excellent blog.

 61.   naruto rašo:

  fantastic submit, very informative. I ponder why the opposite specialists of this sector don’t notice this. You should continue your writing. I am confident, you have a great readers’ base already!

 62.   naruto rašo:

  Excellent blog here! Additionally your website rather a lot up very fast! What host are you using? Can I get your associate link in your host? I wish my websiteto load up as quickly as yours. Thank You!

 63.   Jayson Skeeters rašo:

  Nice blog! Only problem is i’m running Firefox on Debian, and the site is looking a little.. weird! Perhaps you may want to test it to see for yourself.

 64.   Exotic Car Rental Philadelphia rašo:

  I have never read, but have heard good things about, Dennis Perrins book American Fan: Sports Mania and the Culture That Feeds It. Its out of print, but you can buy it on the cheap or find it in a library.

 65.   Exotic Car Rental Philadelphia rašo:

  Please read my blog too!

 66.   el gordo rašo:

  I do trust all of the ideas you have offered to your post. They are really convincing and will certainly work. Nonetheless, the posts are very short for novices. Could you please extend them a bit from subsequent time? Thanks for the post.

 67.   Cpr Kits rašo:

  Useful info. Hope to see more good posts in the future.

 68.   youtube views rašo:

  Thank you for sharing superb informations. Your web site is so cool. I am impressed by the details that you have on this blog. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked!

 69.   hollister uk rašo:

  16. After read blog topic’s related post now I feel my research is almost completed. happy to see that.Thanks to share this brilliant matter.

 70.   Cheap tory burch rašo:

  Hello, just found your blog through Google, as well as discovered so that it’s really educational. I am gonna stay attuned to this device. Cheers!

 71.   Las Vegas Massage rašo:

  Hi there, Your post is an excellent example of why I keep coming back to read your excellent quality commentary….

 72.   Las Vegas Massage rašo:

  If you essential to sue, you person to whirl to metropolis, he attention deficit hyperactivity disorder, refer to the circle force fashionable the USA.

 73.   Spanish Lottery rašo:

  Thanks for sharing superb informations. Your web-site is very cool. I am impressed by the details that you have on this website. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked!

 74.   Spanish Lottery rašo:

  I have been exploring for a little bit for any high-quality articles or blog posts in this sort of house . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this site. Reading this info So i’m glad to exhibit that I have an incredibly just right uncanny feeling I found out exactly what I needed.

 75.   Roxana Tyrone rašo:

  You can definitely see your skills in the work you write. The world hopes for more passionate writers like you who aren’t afraid to say how they believe. Always go after your heart.

 76.   euro millions rašo:

  I have not checked in here for some time because I thought it was getting boring, but the last several posts are great quality so I guess I’ll add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend :)

 77.   euro millions rašo:

  Good site! I truly love how it is simple on my eyes and the data are well written. I am wondering how I might be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your feed which must do the trick! Have a nice day!

 78.   ugg shoes rašo:

  This is getting a bit more subjective, but I much prefer the Zune Marketplace. The interface is colorful, has more flair, and some cool features like ‘Mixview’ [url=http://uggbootsoutletonline.info]ugg boots outlet[/url] that let you quickly see related albums, songs, or other users related to what you’re listening to. Clicking on one of those will center on that item, and another set of “neighbors” will come into view, allowing you to navigate around exploring by similar artists, songs, or users. Speaking of users, the Zune “Social” is also great fun, letting you find others with shared tastes and becoming friends with them. You then can listen to a playlist created based on an amalgamation of what all your friends are listening to, which is also enjoyable. Those concerned with privacy will be relieved to know you can prevent the public from seeing your personal listening habits if you so choose.

 79.   false favourites rašo:

  Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your site is magnificent, let alone the content!

 80.   rentals Bethany beach rašo:

  ??? ??? ???? ?????? ??? ?? ???????? ????? ??? ???? ?????? ?????? ????? ???????? ??????????? ?????? ???????

 81.   national lottery rašo:

  Hiya, I am really glad I have found this information. Nowadays bloggers publish only about gossips and web and this is actually irritating. A good web site with exciting content, that’s what I need. Thank you for keeping this website, I’ll be visiting it. Do you do newsletters? Can not find it.

 82.   national lottery rašo:

  Hi there, I found your site by way of Google at the same time as searching for a similar topic, your web site came up. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

 83.   Kundar Oscar rašo:

  I think this is among the most vital info for me. And i’m glad reading your article. But should remark on some general things, The site style is ideal, the articles is really great : D. Good job, cheers

 84.   free wedding website rašo:

  fantastic publish, very informative. I’m wondering why the other experts of this sector don’t understand this. You must proceed your writing. I am confident, you have a huge readers’ base already!

 85.   real estate sites rašo:

  I like what you guys are up also. Such intelligent work and reporting! Keep up the superb works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll. I think it’ll improve the value of my web site :)

 86.   real estate sites rašo:

  Wow, awesome blog structure! How long have you ever been running a blog for? You made running a blog look easy. The whole glance of your site is fantastic, as neatly as the content material!

 87.   Cohen Klementine rašo:

  Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I have really enjoyed surfing around your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your rss feed and I hope you write again very soon!

 88.   Parkett rašo:

  Massivholzdielen und Parkett

 89.   rc hubschrauber rašo:

  Rc hubschrauber

 90.   free chat rooms rašo:

  it becomes an amazing examine by the way, whats up wheres the particular twitter image dude

 91.   student loan consolidation rates rašo:

  Good! I’m impressed with your website. I had no trouble navigating through all the tabs and related info ended up being truly easy to do to access.

 92.   casques docteur dre rašo:

  It鈥檚 hard to find skilled people on this subject, and you appear to be you know what you鈥檙e sharing! Thanks

 93.   sales training gold coast rašo:

  Hiya, I’m really glad I’ve found this info. Nowadays bloggers publish just about gossips and net and this is really frustrating. A good web site with exciting content, that’s what I need. Thank you for keeping this website, I will be visiting it. Do you do newsletters? Can’t find it.

 94.   free resell rights rašo:

  ArukkNet provides multiple ways to make a constant stream of income! Whether you’re just after a read, or to make some profit; Buy our underpriced digital download products, ebooks and software (Everything under $1!) and re-sell them for $10+ each on sites such as payloadz.com, e-junkie and ebay.com.

 95.   Candra Mikolajczak rašo:

  Right after examine several from the weblog articles on your web site now, and that i really like the method of blogging and site-building. I book marked it to my personal book mark internet site checklist and definately will be looking at again soon. Could you take a look at my own website too and also tell me what you think.

 96.   Jimmy Deberry rašo:

  personally i think that this clown that got elected is the anti-christ. if he slants the vote by giving amnesty to the 12 million illegals we are doomed. yeah he is screwing us bad here but he is screwing us bad with all the other nations also . the racial war will jump off in the south and should lead to chaos and anarchy, thats when he will have his blue helmets go door to door and kill you and or put you in a work camp if you dont take his mark.

 97.   ugg classic short for sale rašo:

  Sorry for the huge review,coach outlet but I’m really loving the new Zune, and hope this, as well as the excellent reviews some other people have written, will help you decide if it’s the right choice for you.

 98.   email cover letter rašo:

  Thanks for sharing BurÄ—s - spÄ…stai savanorystei with us keep update bro love your article about BurÄ—s - spÄ…stai savanorystei .

 99.   Anitra Kozik rašo:

  I’m trying to find out what the most popular blogs are when it comes to news and views and cell phone stuff..

 100.   new sports cars rašo:

  Regards for sharing BurÄ—s - spÄ…stai savanorystei with us keep update bro love your article about BurÄ—s - spÄ…stai savanorystei .

 101.   Franklyn Hollo rašo:

  I just want to say I’m newbie to blogs and certainly loved you’re blog site. Probably I’m want to bookmark your blog post . You certainly have fabulous posts. Thank you for sharing with us your blog.

 102.   online cna classes rašo:

  Thank you, I have been hunting for facts about this subject matter for ages and yours is the best I’ve found so far.

 103.   pick up artist tips rašo:

  enjoyable post. I read something new on a blogs everyday. I’d like to share some of the writting on my website i hope you don’t mind. Natually I’ll give a link to your web site. thanks!

 104.   sac burberry pas cher rašo:

  No matter the ending is perfect or not, you cannot disappear from my world.

 105.   Plantas Purificadoras rašo:

  hi!,I really like your writing so much! percentage we communicate extra approximately your article on AOL? I need a specialist in this space to resolve my problem. May be that is you! Taking a look ahead to look you.

 106.   Tyrell Kellog rašo:

  I agree to your point of view, but think about researching a little more details to this subject, so that we could get into a deeper discussion here.

 107.   sears carpet cleaning rašo:

  advertising and *********** with Adwords. Well I am adding this RSS to my e-mail and could look out for a lot extra of your respective interesting content. Make sure you replace this once more soon..

 108.   sears carpet cleaning coupons rašo:

  Hello There. I found your blog the usage of msn. This is a really neatly written article. I?ll make sure to bookmark it and return to learn more of your useful info. Thank you for the post. I will certainly comeback.

 109.   Used Cars NJ rašo:

  It?s really a great and helpful piece of information. I am happy that you shared this helpful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 110.   kołowrotki rašo:

  I think this is among the most vital info for me. And i am glad reading your article. But want to remark on few general things, The web site style is wonderful, the articles is really nice : D. Good job, cheers

 111.   metatrader rašo:

  Just want to say your article is as astounding. The clarity for your post is simply great and that i could think you’re a professional in this subject. Well with your permission allow me to seize your feed to stay up to date with drawing close post. Thanks one million and please keep up the rewarding work.

 112.   Redondo Beach CA dentist rašo:

  Good stuff … Just killing some time at work surfing the web and found your post. Great looking site. I’ll have to remember the site to come back. Cheers!

 113.   Cheap travertine rašo:

  interesting website, i’d love to have some more information on the writting

 114.   how to unlock iphone rašo:

  very terrific post, i unquestionably like this site, congrats

 115.   flats in noida rašo:

  F*ckin? tremendous things here. I am very satisfied to see your article. Thank you a lot and i’m taking a look ahead to contact you. Will you kindly drop me a e-mail?

 116.   50% off rašo:

  interesting information, i really enjoyed it.

 117.   get facebook fans rašo:

  i have been searching all over for page like this. cheers

 118.   London Hotels rašo:

  I was absolutely pleased to uncover this web-site.I wanted to thank you for your time for this interesting read!! I without a question enjoyed every little bit of it and I have you remebered to check out the new stuff on you blog.

 119.   mobile tech news rašo:

  interesting website, this makes a lot of sense.

 120.   free mp3 downloads legal rašo:

  My brother suggested I would possibly like this website. He was once entirely right. This publish truly made my day. You can not believe just how much time I had spent for this info! Thank you!

 121.   computer tech news rašo:

  awesome blog. thanks

 122.   Dawn Heckman rašo:

  There is perceptibly a bunch to identify about this. I feel you made certain nice points in features also.Safe WOW Gold

 123.   financial news rašo:

  This is a great page. thanks for putting this up. right on

 124.   breaking news rašo:

  This is a great web site. thanks for blogging it. cheers

 125.   cattle news rašo:

  very awe-inspiring website, i absolutely like this post, thanks

 126.   free online games rašo:

  dude, I’ve been looking for this advice throughout the the interwebs. thanks

 127.   publish a book rašo:

  This web site really answered my problem, keep it up!

 128.   reputation management rašo:

  This is a great site. thank you for posting it. cheers

 129.   Escorts Alicante rašo:

  I’m not sure if it’s me but it seems like the site layout is a bit skewed to the right. it might be my version of firefox though. anyway

 130.   online dating rašo:

  cool site.

 131.   print with ipad rašo:

  You really make it appear so easy together with your presentation but I in finding this topic to be actually one thing that I believe I might by no means understand. It kind of feels too complex and very broad for me. I am taking a look ahead to your next post, I?ll try to get the cling of it!

 132.   ugg sale online rašo:

  i just wrote something like this on my site. Very awe-inspiring stuff.Looking forward to reading more from your page, Thanks for sharing!

 133.   womens ugg boots rašo:

  cool info, this makes a lot of sense.

 134.   car decals rašo:

  very enjoyable page, i unquestionably like this website, thank you

 135.   D&Co rašo:

  interesting information.

 136.   Baby carrier rašo:

  interesting page, this makes a lot of sense.

 137.   internet marketing basics videos turorials rašo:

  Good site .. Just killing some time surfing the internet and found your blog. Cool looking page. I will have to bookmark your place to come back. Cheers!

 138.   make money on the internet rašo:

  I was extremely excited to uncover this web-site.I wanted to thank you for your time for this fabulous read!! I definitely enjoyed every little bit of it and I have you saved to check out the new stuff on you blog.

 139.   Wordpress News rašo:

  cool stuff, i would love to have some more information on the writting

 140.   Airport lounges rašo:

  hey! I just would like to give a huge thumbs up for the brilliant page you have here on this stuff. I will be coming back to your stuff for more soon, thanks!

 141.   entertainment reviews rašo:

  I can‘t believe it, I’ve been in quest of for this information far and wide the google. right on

 142.   Yarra Valley Cottages rašo:

  neat info, i would love to have some more information on the writting

 143.   Rue & Ziffra Automobile Accident Attorney Port Orange, FL rašo:

  i just posted something like this on my stuff. Very fabulous stuff.Looking forward to seeing more from your blog, Thanks for sharing!

 144.   Give for Free rašo:

  hey! I just would like to say thank you for the terrific site you have here on this website. I will be coming back to your web-site for more soon, congrats!

 145.   Schnell Geld rašo:

  I was absolutely excited to find this your writing.I wanted to thank you for your time for this neat read!! I without a doubt enjoyed all of it and I have you bookmarked to check out the new work on you site.

 146.   Actresses rašo:

  interesting info, this helped me under stand the topic better.

 147.   best price products rašo:

  i have been googling all over for info like this. cheers

 148.   סקס rašo:

  interesting blog.

 149.   Tips rašo:

  I blog frequently and i really in love with your web site. The place has really peaked my interest. I am going to save your post and keep checking for new information.

 150.   Finding A Profitable Niche rašo:

  YO! I just would like to say thanks for the awe-inspiring post you have here on this web site. I will be coming back to your page for more soon, cheers!

 151.   weight loss fast rašo:

  very excellent post, i certainly adore this place, cheers

 152.   meal replacement shake rašo:

  nice information.

 153.   Howard Frelow rašo:

  Ce qui sont vos emplacements des conditions pour syndication de votre articles ? Nous serions extrêmement intrerested dedans traduisant uns de votre articles dans Français pour notre emplacements abonnés, et voudrait savoir ce qui votre position sur ceci seraient. I naturellement soyez sûr d’inclure pleines références de source

 154.   turnkey business rašo:

  i have been looking all over for info like this. cheers

 155.   Search Engine Tools rašo:

  I am absolutely pleased to stumble upon this site.I wanted to salute you for your time for this neat read!! I definitely enjoyed all of it and I have you saved to check out the new work on you site.

 156.   cheap web hosting rašo:

  it could be me it’s me but it looks like the site layout is a little skewed to the left. it might be my computer though. anyway

 157.   buy websites rašo:

  This site really answered my issue, keep it up!

 158.   share baby clothes rašo:

  awesome website. cheers

 159.   India Tour Package rašo:

  interesting site, i really enjoyed it.

 160.   mobile phone simulator rašo:

  Good post …. Just killing some time at school browsing searches and found your site. Good looking site. I will have to remember this site to come back. thanks!

 161.   Tony Ortega rašo:

  fabulous web-site. I uncover something new on a blogs all the time. I’d like to use some of the content on my web site i hope you don’t care. Natually I’ll give a link to your website. thanks!

 162.   Malaysia News rašo:

  neat website, this helped me under stand the topic better.

 163.   how to get rid of acne spots rašo:

  i have been searching all over for site like this. thanks

 164.   UK Payday Loans rašo:

  i just posted something similar to this on my place. Very amazing stuff.Looking forward to reading more from your stuff, !

 165.   facebook marketing undercover rašo:

  i just posted something similar to this on my page. Very awe-inspiring stuff.Looking forward to seeing more from your post, cheers!

 166.   Shakeology rašo:

  nice stuff, i really enjoyed it.

 167.   Online Books Shops rašo:

  Good site … Just killing some time at work surfing the interweb and found your website. Good looking place. I will have to save this page to browse it. Merry Belated Christmas!

 168.   Empowerment Coach rašo:

  Good site …. Just killing some time surfing the internet and found your site. Great looking site. I’ll have to remember your place to come back and see what’s new. thanks!

 169.   creative writing rašo:

  interesting site.

 170.   zonvakantie vakantiezon rašo:

  neat info.

 171.   internet marketing rašo:

  neat information, i’d love to have some more information on the writting

 172.   Drain Pipe Cleaning rašo:

  awesome stuff, i really enjoyed it.

 173.   India Tours rašo:

  I blog a lot and i really appreciate your site. The site has really peaked my interest. I am going to bookmark your web-site and keep checking for new information.

 174.   St. Louis foreclosure help rašo:

  I was absolutely happy to chance upon this website.I wanted to thank you for your time for this interesting read!! I really enjoyed every little bit of it and I have you bookmarked to check out the new content on you website.

 175.   Brisbane Wedding Photographer rašo:

  I blog often and i really appreciate your blog. The post has really peaked my interest. I am going to bookmark your web site and keep checking for new content.

 176.   iPhone rašo:

  Good post … Just killing some time surfing the internet and found your site. Neat looking stuff. I’ll have to save the post to come back and see what’s new. Merry Belated Christmas!

 177.   new rap songs rašo:

  very fabulous website, i certainly love this site, thank you

 178.   Tech News rašo:

  I blog a lot and i really am greatful for your site. The site has really peaked my interest. I am going to save your place and keep searching for new articles.

 179.   tablet news rašo:

  Great page.

 180.   Canon Toner Cartridge rašo:

  Good page … Just killing some time at the uni surfing the internet and found your web-site. Neat looking site. I’ll have to save the page to browse it. thanks!

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.