BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 2010-01-18

Rūpintojėlis

2010-01-18

Šiandien, kaip žinia, teko apsilankyti Prezidentūroje. Pabendravome apie prioritetus, šių metų darbus. Puiku - eisim ir dirbsim. Apie tai turėsiu progų parašyti.

Tačiau noriu pasidalinti ir pastebėjimu apie paveikslą, kurį, man paprašius, parodė ir mums, ministrams. Tai žymusis tautai paprovokuoti skirtas Šarūno Saukos rūpintojėlis.  Keli įspūdžiai.

Pirmiausia, būdamas Šarūno Saukos darbų gerbėjas likau labai patenkintas reginiu. Jis, beje, ypač įspūdingai atrodo natūroje - jokia nuotrauka ar nufilmuotas vaizdas neperteikė tos emocijos, kuri ten užfiksuota.

Antra, paveikslas mano supratimu nuostabiai atspindi Lietuvą tūkstantmečio kontekste. Ten ir praeitis, ir ateitis, ir iškilios asmenybės, ir masė paprastų žmonių, apie kuriuos nerašo vadovėliuose ir kurių nerodo per TV. Yra paveiksle  ir mūsų vizijos, pastangos jas įgyvendinti, ryškėjantys rezultatai, ir beviltiškumas dėl to, kad ne viskas vyksta taip, kaip galbūt norėtųsi. Kaip visada Saukos paveiksluose yra mūsų žmogiškoji prigimtis, su visu savo grožiu ir didingumu, o kartu nuodėmingu beviltiškumu.

Viliuosi, kad paveikslas kažkada atsiras toje vietoje, kur jį galės pamatyti ir įvertinti daugelis. Tačiau jei kam pasitaikys proga tai pamatyti Prezidentūroje - nepraleiskit progos.

Rodyk draugams