BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip valstybė “Valstybės žinias” gelbėjo

 

Yra tokia Valstybės įmonė „Valstybės žinios”, kurios steigėjas yra Seimas, o vadovas - buvęs ministras, buvęs Seimo narys, buvęs kelių partijų narys. Ši įmonė skelbia teisės aktus ir informacinius pranešimus, nes į Lietuvą dar neatėjo interneto laikas, nes spausdintinis žodis greičiau ir lengviau ir pigiau visus pasiekia, nes taip buvo nuo seno.

Yra keistų Vyriausybės narių, įskaitant mane (ir bendrai ši Vyriausybė tokia keista), kurie inicijavo įstatymų pakeitimus, kad teisės aktai būtų oficialiai skelbiami internete, o valstybės informaciniai pranešimai irgi. Jiems atrodo, kad tai paprasčiau, prieinamiau visuomenei, skaidriau, efektyviau,
pigiau.

Pavyzdžiui, pagal Vyriausybės siūlymus Seimas jau buvo priėmęs Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimą, kad apie viešuosius pirkimus skelbiama internete Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje. Valstybė dėl to per metus sutaupytų apie 2 mln. Litų, kuriuos perkančios organizacijos sumoka Valstybės įmonės išlaikymui.

Tiesa, kitas siūlymas - pagal kurį viešame nemokamai internete prieinamame teisės aktų registre būtų skelbiami teisės aktai jau daugiau kaip metus Seime iš mirties taško nejuda. Gal šiek tiek nepatogu - tokia reforma įrašyta patvirtintoje Vyriausybės programoje… Bet nieko - dėl biurokratijos, brangumo, teisės skelbimo nepatogumo vis tiek bus galima kaltinti ministrą, ar ne?

Šiandien Seimas sugrįžo ir prie anksčiau priimtų sprendimų koregavimo - viešieji pirkimai grįžta į popierių! Jokių internetų, jokių modernizavimų. Valstybės įmonė ir jos vadovas galės gyvuoti toliau. Vadovo vardu noriu padėkoti jo draugams Seimo nariams.

Juk jau ir taip Lietuvoje per daug to „liberalizmo”, per daug įsibėgėjome su tuo modernizavimu ir elektronizavimu, ir apskritai - negi gaila tų dviejų milijonų, kurie bus sumokėti Valstybės įmonei?..

Užtat taip bus gerai, kad nereikės sukti galvos ką daryti su ta Valstybės įmone, netekusia priverstinių klientų, nereiks aiškintis kodėl kažkas praranda darbą, ir apskritai kodėl kažkas keičiasi.

 

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (10) | “Kaip valstybė “Valstybės žinias” gelbėjo”

 1.   Tadas rašo:

  Tai “moderniai” “mąstančių” Seimo narių pasiūlymas http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=407126. Ką čia bepridursi…..

 2.   Kawianskas rašo:

  1996 m. Tėvynės sąjungos narys, 1999 m. Lietuvos liberalų sąjungos narys, 2002 m. Liberalų demokratų partijos narys, 2004 m. Darbo partijos narys, 2006 m. Pilietinės demokratijos partijos narys.

  Ir dar ne viskas.
  2001 m. po liberalų skilimo kuriantis Liberalų demokratų partijai J. Lionginas sakė: „Jau buvau vienos partijos narys ir nusprendžiau, kad tai paskutinė partija mano gyvenime“. Po šio pareiškimo J. Lionginas tapo R. Pakso vadovaujamos partijos Tvarka ir teisingumas nariu. Per apkaltos R. Paksui procesą užsiminė apie grįžimą pas liberalus, tačiau pateko į seimą būdamas V. Uspaskicho vadovaujamos Darbo Partijos nariu. Vėliau sekė perėjimas į V. Muntiano Pilietinės demokratijos partiją ir atitinkamai socialdemokratų partiją.[1]

 3.   dzyvai rašo:

  Šią info reikia kuo plačiau viešinti, ir balsavusius už šį nutarimą reikia viešinti būtinai. Gaila, bet politikoje neužtenka išmintingų sprendimų, būtina dar ir nuolatinė agitacija, ko, manau, šiai vyriausybei trūksta.

 4.   uzuojauta ministrui rašo:

  Tokių pacukų visada atsiras. Ar vienoje valstybės įmonėje, ar kitoje..Gaila, kad abiem atvejais kaltas bus ministras..

 5.   Kami Devore rašo:

  I went over this site and I think you have a lot of excellent info, saved to favorites (:.

 6.   Dalia Marija Gerulaitiene rašo:

  Chmm… Tikrai geras straipsnis, ir ministro pozicija. Reiškia, priešionasi STAGNACIJA

 7.   Dalia Marija Gerulaitiene rašo:

  Puikus straipsnis, ir Ministro pozicija. Reiškia, priešinasi JE Stagnacija, tingulys, žiovulys, mąstymo atrofija… Tada reikia išleisti REKOMENDACIJAS Seimo nariams, Vyriausybės atstovams, pavyzdžiui kaip yra Europos Tarybos rekomendacijos psichiatrijoje - “negalima taikyti prieštvaninių, su mokslu nesuderinamų gydymo psichiatrijoje būdų” (Rec(2004)10 - negalima valdyti valstybės metodais, kurie tiko prieš pusę amžiaus.

 8.   breast enlargement rašo:

  This blog really answered my issue, keep it up!

 9.   Lawrence Ranke rašo:

  Détaillé article vous vous occupez de si I à traduire Russe pour mon emplacements visiteurs ? Merci

 10.   Shops Book rašo:

  this is awesome, I’ve been in quest of for this information everywhere the internet. right on

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.